\\Autori

Uldis Dreiblats

Vakar, 10:12
Ņemot vērā, ka šā gada 14. janvārī uzsākta SIA “Ventrans Rīga” likvidācija, būtisks ir 3,3 miljonu eiro liktenis, kas vismaz pirmās instances tiesas ieskatā ir piekritīgs Latvijas valstij.
 
Vakar, 5:15
Taking into account that the liquidation of SIA Ventrans Rīga was started on January 14 this year, the fate of 3.3 million euros is significant, which, at least in the opinion of the court of first instance, is an amount due to the State of Latvia.
 
15.okt
Pēc Aivara Lemberga iesnieguma Satversmes tiesa ierosinājusi jau trešo lietu. Iesniegumā lūgts izvērtēt Kriminālprocesa likuma normu par apelācijas sūdzības iesniegšanas termiņiem atbilstību Satversmes 92. panta pirmajā teikumā garantētajām tiesībām uz taisnīgu tiesu.
 
11.okt
Par liegumu klātienē sekot līdzi Aivara Lemberga tiesāšanai apelācijas instancē var sūdzēties vienīgi likumdevējam – Saeimai, analizējot tiesneses Sandras Amolas lēmumu par t.s. Lemberga krimināllietas iztiesāšanu rakstveida procesā, Neatkarīgajai skaidroja bijušais Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs un Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks ar 32 gadu tieneša stāžu Pāvels Gruziņš.
 
6.okt
T.s. Lemberga krimināllietas apelācijas instances tiesnese Sandra Amola Latvijas Televīzijas ziņu raidījumam “Panorāma” paziņojusi par pieņemto lēmumu šo krimināllietu iztiesāt līdz nākamā gada 21. decembrim rakstveida procesā.
 
29.sep
Pagājušo ceturtdien Saeimas balsojumā jau pirmajā lasījumā pārliecinoši izgāzās Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un “Meroni stipendiāta” Artusa Kaimiņa mēģinājums grozīt divus likumus, lai ieriebtu Aivaram Lembergam un turpmāk neļautu Saeimas ēkas apmeklēt tiem bijušajiem Saeimas un par Latvijas neatkarību balsojušajiem Augstākās padomes deputātiem, kuri iekļauti Eiropas Savienības vai NATO sankciju sarakstos.
 
24.sep
Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadītāju un “Meroni stipendiāta” deputāta Artusa Kaimiņa vēlme ieriebt Aivaram Lembergam, virzot grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas liegtu viņam apmeklēt Saeimas telpas, ir pretrunā ar likumdošanas pamatprincipiem un norāda uz likuma grozījumu iniciatoru zemo juridiskās izglītotības līmeni, Neatkarīgajai skaidroja Latvijas Universitātes Valsts tiesību katedras doktorants Aleksandrs Kuzņecovs
 
16.sep
2018. gadā noticis cesijas darījums ar AS “Ventbunkers” daudzmiljonu parādu ārvalstu uzņēmumam, kurā “patiesā labuma guvēja tiesības”, pēc prokurora domām, daļēji piederot Anrijam un Aivaram Lembergiem.
 
13.sep
Pirmo reizi, kopš Rīgas apgabaltiesa Rudolfu Meroni atcēla “no mantas glabātāja” (tas notika pirms vairāk nekā gada), viņš ir atļāvies pārvēlēt kāda uzņēmuma padomi un valdi, nomainot amatos sev pietuvinātas personas ar vēl pietuvinātākām, kā arī dodot amatu caurkritušam politiķim.
 
10.sep
Saeima aicina izbeigt Satversmes tiesā uzsākto tiesvedību pēc Aivara Lemberga pieteikuma “Par Pašvaldības domes vēlēšanu likuma 32. panta ceturtās un astotās daļas atbilstību Satversmes 101. pantam”.
 
9.sep
Rudolfa Meroni “labā roka” Gints Laiviņš-Lavenieks zaudējis padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu AS “Ventspils tirdzniecības osta” (VTO), kļūstot par vienkāršu padomes locekli, liecina Uzņēmumu reģistra informācija “Firmas.lv”.
 
9.sep
Rudolfs Meroni's right-hand man Gints Laiviņš-Lavenieks has lost the position of the Deputy Chairman of the Supervisory Council of JSC Ventspils tirdzniecības osta (VTO), becoming just a Member of the Supervisory Council, according to the information of the Register of Enterprises on Firmas.lv.
 
7.sep
Balstoties uz Aivara Lemberga iesniegumu, Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par Apcietinājumā turēšanas kārtības likuma un Ministru kabineta 2007. gada 27. novembra noteikumu Nr. 800 “Izmeklēšanas cietuma iekšējās kārtības noteikumi” normu atbilstību Satversmei. Apstrīdētās normas aizliedz apcietinātajam darbam izmantot datoru ar interneta pieslēgumu.
 
1.sep
Pēc Aivara Lemberga pieteikuma Satversmes tiesā ierosināta lieta “Par Pašvaldības domes vēlēšanu likuma 32. panta ceturtās un astotās daļas atbilstību Satversmes 101. pantam”.
 
27.aug
Lai gan Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA) jau vairāk nekā gadu nespēj pārņemt no Rudolfa Meroni “arestēto mantu” tā dēvētajā Lemberga kriminālprocesā, iekšlietu ministre Marija Golubeva ir apmierināta ar to, kā tiek pildīts Rīgas apgabaltiesas lēmums par “arestētās mantas” nodošanu NVA.
 
27.aug
Although the Provision State Agency (PSA) of the Ministry of the Interior has not been able to take over the "seized property" from Rudolfs Meroni in the Lembergs criminal proceedings for more than a year, Minister of the Interior Marija Golubeva is satisfied with the execution of the decision of the Riga Regional Court regarding the transfer of the “seized property” to the PSA.
 
26.aug
Rīgas apgabaltiesa nolēmusi tā dēvētājā Lemberga krimināllietā par apelācijas instances tiesnesi nozīmēt Sandru Amolu. Acīmredzot S. Amola būs tiesas sastāva priekšsēdētāja, bet apelācijas instance lietu izskata triju tiesnešu sastāvā.
 
23.aug
Pagājušajā nedēļā pagāja gads, kopš Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģija pieņēma lēmumu, ka t.s. Lemberga lietā arestētā manta tās iepriekšējam glabātajam – tobrīd jau bijušajam Šveices advokātam Rudolfam Meroni – ir jānodod Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA).
 
19.jūl
Pirmās instances spriedumu t.s. Lemberga krimināllietā pārsūdzējuši visu apsūdzēto advokāti, divi cietušie, aizskartās mantas īpašniece; protestu iesnieguši arī valsts apsūdzības uzturētāji – liecina no Rīgas apgabaltiesas saņemtā informācija.
 
5.jūl
Lai gan Rīgas apgabaltiesa jau 22. februārī pieņēma blakuslēmumu, ar kuru uzdeva Valsts policijai izvērtēt, vai nav uzsākams kriminālprocess pret Rudolfu Meroni par tiesas 2020. gada 17. augusta lēmuma nepildīšanu, šis blakuslēmums no Rīgas apgabaltiesas joprojām līdz Valsts policijai nav aizceļojis.
 
1.jūl
Salīdzinot divas tā dēvētās Lemberga lietas saīsinātā sprieduma sadaļas – to, kurā tiesa norāda, kādas kapitāla daļas ārvalstu kompānijās Aivaram Lembergam piederot, ar sadaļu par mantas konfiskāciju –, atklājās, ka visās pozīcijās tiesa ir pārrakstījusi prokuroru sastādītos dokumentus, pārceļot visas prokuroru pretrunas un absurdus jau uz tiesas spriedumu.
 
29.jun
Arī t.s. Lemberga krimināllietas pilnajā sprieduma tekstā daudzviet pārkopēti prokuroru iesniegtie apsūdzības teksti vai apsūdzības runa, gandrīz pilnībā ignorējot aizstāvības argumentus – pēc iepazīšanās ar 1920 lappušu garo pilnā sprieduma tekstu ekspresintervijā Neatkarīgajai atzina Aivara Lemberga aizstāvis zvērināts advokāts Māris Grudulis.