\\Autori

Uldis Dreiblats

24.nov
Tā dēvētajā Lemberga krimināllietā sabriedis skandāls, no kura amatpersonas dažādos veidos mēģina norobežoties, tostarp prātojot, vai nesmukumu nepaslaucīt zem valsts noslēpuma birkas - liecina krimināllietai pievienotā apjomīgā sarakste starp Nodrošinājuma valsts aģentūru, Iekšlietu ministriju, Tieslietu ministriju, Ģenerālprokuratūru, Valsts kontroli un arestētās mantas līdzšinējo glabātāju Rudolfu Meroni.
 
17.nov
Bijušais “Sabiedrības par atklātību “Delna”” direktors Gundars Jankavs sarunā ar Neatkarīgo uzsvēra – ja Rīgas satiksmes autostāvvietu bez maksas lietojusi arī Zaiga Pūce, viņai tas nekavējoties jāatzīst un jāpamet Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktores amats.
 
13.nov
Lai gan Ministru kabineta rīkojumā teikts, ka tiesās lietas izskatīšana klātienē noturama tikai sevišķi svarīgos gadījumos, un ārkārtas situācijas dēļ atceltas tiesas sēdes tādas sabiedriski nozīmīgās krimināllietās kā “Daimler” un “Latvenergo” kukuļošanas lietas, tiesa t.s. Lemberga prāvā piekrita prokuroram Aivim Zalužinskim, ka šī lieta jāskata, pat neskatoties uz Covid – 19 plosīšanos.
 
9.nov
Sarunā ar Neatkarīgo bijušais Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Ķeguma nodaļas biedrs un bijušais Ķeguma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Imants Smirnovs atklāj, kādas izjūtas Bordāna partijas spices augstprātība, ignorējot ierindas biedrus, radījusi partijas nodaļā un kādēļ partiju pamet tās biedri.
 
6.nov
Iekšlietu ministrija (IeM) atsakās sniegt jelkādu informāciju par Nodrošinājuma valsts aģentūras iespējām atgūt tā dēvētajā Lemberga krimināllietā arestēto mantu - secināms no ministrijas atbildes vēstules Neatkarīgajai.
 
2.nov
Uzņēmējs Normunds Lakučs sarunā ar Neatkarīgo atklāj, ka vēlējies Rīgas apgabaltiesā liecināt, kā tiek fabricētas apsūdzības pret Aivaru Lembergu, taču viņam tas ticis liegts.
 
23.okt
Liecinieka tā dēvētajā Lemberga krimināllietā Jura Šķibeļa radinieki un tuvākie paziņas Neatkarīgajai apstiprināja, ka viņš ticis ietekmēts, lai iegūtu liecības, kas bija vajadzīgas Aivara Lemberga apsūdzēšanai.
 
22.okt
Following the previous interview, lawyer Mārtiņš Kvēps (the first part of the interview was published two days ago, which analyzed what frauds Rudolfs Meroni hid in the list of seized property in 2008, which he himself compiled) reveals the largest business crime in the history of Latvia. So far, very little has been written about this crime and only in the form of an assumptions, but M. Kvēps is ready to defend what he has said in court as well.
 
20.okt
Intervijas turpinājumā advokāts Mārtiņš Kvēps (vakar tika publicēta intervijas pirmā daļa, kurā tika analizēts, kādas blēdības 2008. gadā Rudolfs Meroni ieslēpa arestējamās mantas sarakstā, kuru viņš pats arī sastādīja) atklāj lielāko biznesa noziegumu Latvijas vēsturē. Par šo noziegumu līdz šim tikai pieļāvuma formā ir rakstīts ļoti maz, bet M. Kvēps savu teikto ir gatavs aizstāvēt arī tiesā.
 
20.okt
There is no doubt about the competence of sworn advocate Mārtiņš Kvēps in matters related to the takeover of seized property in the so-called Lembergs' case - two months ago, the court ordered the seized property from Rudolfs Meroni to be taken over by the Provision State Agency. Namely, M. Kvēps was once the representative of the so-called Lembergs opponents in the so-called Ventspils transit business wars. M. Kvēps was also attracted to the so-called Lemberg's criminal case as an translator and he has now translated the testimony of Rudolfs Meroni, the former custodian of the seized property, during the pre-trial proceedings. He also personally took part in the transfer of the seized property to Rudolfs Meroni. Respectively, it can be concluded that M. Kvēps and R. Meroni were once "on one side of the trenches". In his interview with Neatkarīgā, the lawyer admits that only later did he realize that the inclusion of “true beneficiary rights” in the seizure decision was a well-planned fraud from the very beginning with the aim of taking over the assets of Ventspils companies worth hundreds of millions.
 
19.okt
Nav apšaubāma zvērināta advokāta Mārtiņa Kvēpa kompetence jautājumos, kas saistīti ar arestētās mantas pārņemšanu t.s. Lemberga kriminālprocesā – kā zināms, tiesa pirms diviem mēnešiem uzdeva arestēto mantu no Rudolfa Meroni pārņemt Nodrošinājuma valsts aģentūrai. Proti, M. Kvēps savulaik bija tā saukto Lemberga oponentu pārstāvis tā dēvētajos Ventspils tranzītbiznesa karos. M. Kvēps tika piesaistīts arī t.s. Lemberga krimināllietai kā tulks‒ speciālists un viņš ir tulkojis nu jau bijušā arestētās mantas glabātāja Rudolfa Meroni liecības pirmstiesas procesā. Viņš personīgi piedalījās arī arestētās mantas nodošanas procedūrā Rudolfam Meroni. Respektīvi – var secināt, ka kādreiz M. Kvēps ar R. Meroni bija “vienā ierakumu pusē”. Savukārt tagad intervijā Neatkarīgajai advokāts atzīstas, ka tikai vēlāk sapratis ‒ “patiesā labuma guvēja tiesību” iekļaušana lēmumā par mantas arestu jau no sākta gala bijusi labi ieplānota blēdība ar mērķi pārņemt simtus miljonus vērtos Ventspils uzņēmumu aktīvus.
 
14.okt
Rīgas apgabaltiesa sagatavojusi dāvanu valdošajai koalīcijai Valsts dzimšanas dienas svinībām – ierobežojusi Aivara Lemberga aizstāvības debašu runu līdz šā gada 16.novembrim iekaitot.
 
8.okt
Neprasot lietas dalībnieku viedokli, tiesa t.s. Lemberga prāvā šo otrdien paziņojusi, ka slēdz debašu sadaļu un dod vārdu replikām. Savukārt trešdien, kad tiesas sēdēs sākumā Ventspils mērs Aivars Lembergs paziņojis, ka viņa aizstāvji nav pabeiguši lasīt debašu runu, tiesa bez jebkādām ierunām devusi vārdu advokātam Mārim Grudulim, it kā nemaz nebūtu bijis otrdienas paziņojuma par pāriešanu pie nākamās iztiesāšanas stadijas – debašu dalībnieku replikām.
 
5.okt
Rīgas apgabaltiesas lēmums “piestiprināt” Aivaram Lembergam valsts apmaksātu advokātu, ar nolūku paātrināt tiesu debates, nav attaisnojies, liecina norises šā gada 9. septembra tiesas sēdē.
 
1.okt
Rīgas apgabaltiesa ir saņēmusi Nodrošinājuma valsts aģentūras pārsūtīto Rudolfa Meroni vēstuli saistībā ar arestētās mantas glabāšanu un nodevusi to tulkošanai valsts valodā, lai varētu lemt par pievienošanu t.s. Lemberga krimināllietas materiāliem, Neatkarīgajai paskaidroja tiesnese Irīna Jansone.
 
30.sep
Tiesu debatēs t.s. Lemberga prāvā advokāti tiesai norādīja uz apsūdzībā ierakstītu, bet realitātē neeksistējošu uzņēmumu, ar kuru, cita starpā, tiek pamatota prasība piemērot Aivaram Lembergam astoņu gadu brīvības atņemšanu, mantas konfiskāciju un naudas sodu.
 
29.sep
No arestētās mantas glabātāja pienākumiem t.s. Lemberga krimināllietā atceltais Rudolfs Meroni esot reaģējis uz jaunieceltā mantas glabātāja - Nodrošinājuma valsts aģentūras - aicinājumu atdot 2007.gadā viņam uzticēto mantu.
 
24.sep
T.s. Lemberga prāvas tiesas sastāva priekšsēdētāja Irīna Jansone pirms divām nedēļām paziņoja, ka Tiesu informatīvai sistēmai (TIS) vairs nepietiek jaudas uzkrāt četras dienas nedēļā notiekošo tiesas sēžu audioierakstus. Tiesu administrācija nepilnības sola steidzīgi novērst.
 
23.sep
Rīgas apgabaltiesa t.s. Lemberga prāvā pagājušajā nedēļā mēģināja piemērot šovasar Saeimas pieņemtos grozījumus Kriminālprocesa likumā, par kuriem ekspertiem šaubu nav – tie veltīti tieši t.s. Lemberga prāvai.
 
16.sep
Lai arī tiesa Ventspils mēra Aivara Lemberga advokātei Olgai Hincenbergai iepriekš strikti noteica debašu runas termiņu, pēdējā dienā advokāte tomēr tika pārtraukta vēl ātrāk – viņai neļāva nolasīt vien pēdējās četras lappuses.
 
14.sep
Ventspils mēra Aivara Lemberga sūdzība, kas tika iesniegta ASV Kolumbijas apgabaltiesai, par ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) paziņojumu un izpildrakstu, ir balstīta uz konstatētajiem ASV konstitūcijas, ASV Administratīvā procesa akta un Administratīvā procesa likuma pārkāpumiem.
 
9.sep
Lai gan Nodrošinājuma valsts aģentūra jau 19. augustā izsūtījusi arestētās mantas glabātājam t.s. Lemberga krimināllietā Rudolfam Meroni aicinājumu atdot mantu Latvijas valstij, atbilde līdz 7. septembrim tā arī nav saņemta.