\\Autori

Uldis Dreiblats

27.nov
Lai gan Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis intervijā Neatkarīgajai, kas notika pagājušo ceturtdien no rīta, skaidri un nepārprotami paziņoja, ka pārbaude par to, vai a/s Radio SWH akciju pārdošanas darījums atbilst nacionālās drošības interesēm, ir pabeigta un «klasificēta informācija ir nodota valdībai», vēl vakar valdība šo informāciju tomēr nebija saņēmusi.
 
8.nov
Radio SWH juridiski kontrolējošā uzņēmuma Baltic News Network GmbH vienīgais direktors, turku uzņēmējs un pazīstamais bokseris Alī Javucs Kuščus (Ali Yavuz Kuscu) jau ir viena ļoti liela Latvijā reģistrēta uzņēmuma vadītājs, līdz ar to var izteikt prognozi, ka viņš varētu kļūt arī par Radio SWH vadītāju.
 
1.nov
Pašreizējais Radio SWH juridiskais īpašnieks Dr. Štefans Vursts jau 2012. gadā iezīmējies, piedaloties Šveices advokāta Rudolfa Meroni personīgu, maigi izsakoties, «delikātu» interešu pārstāvēšanā, liecina Karalienes Augstajai tiesai Londonā rakstiski sniegtās paša R. Meroni liecības.
 
10.okt
Apmēram puse no 13. Saeimas vēlēšanās kandidējušajiem sorosiešiem – Džordža Sorosa finansēto organizāciju esošajiem un bijušajiem vadītājiem, darbiniekiem un Sorosa stipendiātiem – ir iekļuvuši parlamentā un turpmāk piedalīsies Latvijas politiskajā procesā tieši, nevis it kā no malas, uzstājoties visdažādāko jomu ekspertu lomā, sev nepieņemamo nežēlīgi kritizējot, bet patīkamo ceļot vai debesīs.
 
3.okt
«Es, Anna Potapova Jurjevna...» 1988. gada 29. jūlijā krievu valodā rakstījusi pašreizējā Latvijas politiķe, deputāta amata kandidāte Juta Strīķe savā autobiogrāfijā, kas iesniegta, lai šā dokumenta autore tiktu pielaista pie iestājeksāmeniem P. Stučkas Latvijas Valsts universitātes Juridiskajā fakultātē.
 
26.sep
Nedz Latvijas SIA Media Support, kura iegādājusies a/s Radio SWH 80% akciju, nedz tās māteskompānijai Austrijā pašām nav 2,2 miljonu eiro, kas medijos minēta kā pirkuma summa, – liecina abu uzņēmumu publiski pieejamie gada pārskati.
 
20.sep
Lai gan Nacionālās drošības likums skaidri un nepārprotami pieprasa, ka vēl pirms darījuma veikšanas ar nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības akcijām (vismaz 10%) ir jāiegūst Ministru kabineta (MK) atļauja, akciju sabiedrības Radio SWH jaunie īpašnieki tikai tagad sākot gatavot dokumentus šādas atļaujas lūgšanai.
 
18.sep
Akciju sabiedrības Radio SWH jaunais īpašnieks – Latvijas SIA Media Support – pastarpināti pieder austrietim Dr. Štefanam Vurstam (Dr. Stefan Wurst), liecina Austrijas uzņēmumu reģistrs Firmenbuch Republik Österreich (FRÖ).
 
11.sep
Priekšvēlēšanu diskusijās ir aktualizējies jautājums par to, kas patiesībā ir deputāta kandidāte no Jaunās Konservatīvās partijas Juta Strīķe, kura Rīgas vēlēšanu apgabalā startē ar 1. numuru, – vai viņa ir Juta vai tomēr Anna, dzimusi Potapova?
 
10.sep
Akciju sabiedrības Radio SWH valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics LTV raidījumam Rīta Panorāma atzina, ka 80% viņa vadītā uzņēmuma akciju no Igaunijas pilsones Tatjanas Tolstajas nopirkusi SIA Media Support.
 
31.aug
Tikai dažas dienas pirms jaunā konkursa uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu izsludināšanas tika veiktas izmaiņas «personu sarakstā, kuras var tikt iekļautas pretendentu un ierēdņu vērtēšanas komisijā», papildus tajā iekļaujot divus nevalstisko organizāciju pārstāvjus.
 
28.aug
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu tirgus dalībnieki jau vairākas nedēļas runā, ka finiša taisnē nonācis Radio SWH pārdošanas process, turklāt ticamākais šīs raidstacijas pircējs būs kāds ar Šveices advokātu Rudolfu Meroni saistīts ārvalstu uzņēmums.
 
24.aug
Pēc vairākiem neveiksmīgiem un skandaloziem mēģinājumiem ielikt amatā jaunu Valsts ieņēmumu dienesta ģeneraldirektoru finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola ir lūgusi Valsts kanceleju izsludināt jaunu konkursu uz šo amatu, un šāds konkurss 17. augustā tiešām ir izsludināts.
 
20.aug
Valsts kanceleja piektdien izsludināja jaunu konkursu uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, bet plašāka sabiedrība neuzzinās patiesību, kāpēc ar skandālu izgāzās iepriekšējais konkurss, jo informāciju par to ir «klasificēta», respektīvi, pieejama tikai ļoti ierobežotam cilvēku lokam.
 
10.aug
Bijušais organizācijas Sabiedrība par atklātību «Delna» direktors Gundars Jankovs ir sašutis, ka tagad Saeimas vēlēšanās kandidē viņa priekšgājējs šīs organizācijas vadībā Roberts Putnis, savās priekšvēlēšanu runās apcerot valsts labas pārvaldības principus.
 
14.jun
Pirms nedēļas no prezidentes amata biedrībā Baltijas Asociācija – transports un loģistika (BATL) atbrīvota Inga Antāne, kura savā politiskajā karjerā pārstāvējusi vairākas partijas.
 
8.jun
Pretrunas bijušā VID ģenerāldirektora amata kandidāta Māra Skujiņa vairākiem medijiem teiktajā par savu darbību ar OIK un miljonāra Māra Martinsona interesēm saistītajā enerģētikas biznesā ļauj apšaubīt arī to, ka viņš tiešām nekā «nav saistīts» ar pašu M. Martinsonu un «nezināja to, kas nebija jāzina».
 
7.jun
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidāts Māris Skujiņš iepriekš ir strādājis pat divos enerģētikas uzņēmumos, kuros ar savu kapitālu piedalījies leģendām apvītais miljonārs Māris Martinsons un kuri pretendējuši uz skandalozajiem OIK maksājumiem.
 
6.jun
Jaunais kandidāts uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu Māris Skujiņš 2012. gadā ir bijis SIA Natural Resourses valdes loceklis, īpašnieks un pat likvidators, bet šā SIA līdzīpašnieks savulaik bijis arī gandrīz mītisku slavu apvītais miljonārs Māris Martinsons, liecina Uzņēmumu reģistra datubāze Firmas.lv.
 
30.mai
KNAB priekšnieks Jēkabs Straume intervijā Neatkarīgajai daļēji atklāj kadru izmaiņas iestādē; sola cīnīties par to, lai KNAB darbinieku algas kļūtu konkurētspējīgas ar algām valsts drošības iestādēs, un apgalvo, ka  tikusi veikta īpaša pārbaude par Donalda Trampa ieraušanu t.s. oligarhu krimināllietā. 
 
28.mai
«Ilmāram Rimšēvičam ir spēkā esoša speciālā atļauja pieejai valsts noslēpuma objektiem, taču šobrīd SAB veic papildu pārbaudi,» uz Neatkarīgās jautājumu, vai Rimšēviča kungam šobrīd ir pielaide valsts noslēpumam, nepārprotami atbildēja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis ar preses sekretāres Ivetas Mauras starpniecību.
 
21.mai
Lai gan Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pagājušo ceturtdien ar balsu vairākumu nolēma neatbalstīt Edvarda Kušnera pārapstiprināšanu Latvijas Bankas padomes loceļa amatā, tas nebūt nenozīmē, ka arī Saeimas balsojums būs E. Kušneram nelabvēlīgs.