Uldis Dreiblats / Autori

22.aug 2022
Viļņas lidosta pieprasījusi, lai Lietuvas Satiksmes ministrija piešķirtu lielākas dotācijas par valsts un augsta ranga amatpersonām, kuras lidojumiem vēlas izmantot VIP termināli, ziņo Lietuvas sabiedriskā televīzija.
19.aug 2022
Latvijā viens iedzīvotājs dzīvo lielākajā platība Baltijā, taču Lietuvā ir vislabākais mājokļa tehnoloģiskais aprīkojums, vēsta Igaunijas statistikas publiskotie dati.
17.aug 2022
Latvijā ieņēmumu un muitas dienestu struktūrvienību vadītāji ir vislabāk atalgotie Baltijā – salīdzinot publiski pieejamos datus par darba algām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas radniecīgajos dienestos, secina “Neatkarīgā”.
12.aug 2022
Arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes atbildes apliecina, ka Latvijas nodokļu iekasēšanas un muitas dienestā, salīdzinot ar analogiem dienestiem Lietuvā un Igaunijā, strādā vislielākais darbinieku skaits.
4.aug 2022
Igaunijā izveidots kompaktākais ieņēmumu un muitas dienests salīdzinājumā ar Latviju un Lietuvu – liecina Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ieņēmumu un muitas dienestu struktūru izpēte.
1.aug 2022
Lietuvas ieņēmumu dienestā strādā gandrīz trīs reizes mazāk darbinieku nekā Latvijā – attiecīgi, ņemot vērā to, ka Lietuvā ir 2,8 miljoni iedzīvotāju, bet Latvijā tikai 1,8 miljoni, jāsecina, ka kaimiņvalsts dienests strādā efektīvāk.
29.jūl 2022
Igaunija ir valsts ar mazāku iedzīvotāju skaitu un mazāku Nodokļu un muitas departamenta (analogs Latvijas Valsts ieņēmumu dienestam) darbinieku skaitu, tomēr tā spēj savākt par gandrīz trim miljardiem eiro “treknāku” valsts budžetu, nekā to spēj izdarīt Latvijā – liecina publiski pieejamie dati par abu valstu ieņēmumu dienestiem un abu valstu budžetiem.
26.jūl 2022
Kara apstākļos svarīgas ir elementārās zināšanas par to, ko nozīmē “kombatants”, kas ir regulārās armijas kareivis atšķirībā no “brīvprātīgais leģionārs” un “algotnis”.
22.jūl 2022
Saskaņā ar pirmdien publiskoto spriedumu, Londonas tiesnesis atvieglojis “iesaldēšanas” rīkojumu dažiem ar Pjotru Avenu (Pjotr Aven) saistītajiem kontiem, kuri izmantoti rēķinu apmaksai un drošības naudai – strīds tiesā ir daļa no izmeklēšanas saistībā ar miljardierim izvirzītajām apsūdzībām par izvairīšanos no sankcijām, kuras viņam piemērotas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, otrdien paziņoja aģentūra “Bloomberg”.
19.jūl 2022
Lai gan pēc iepriekšējām Saeimas vēlēšanām partiju koalīcija, kas bija kļuvusi par valdošo, paņēma no nodokļu maksātāju naudas un nolēja zelta lietu gan pār sevi, gan arī pār dažām opozīcijas partijām, šogad partijas ir saņēmušas arī gana lielus ziedojumus.
15.jūl 2022
Valsts amatpersonu deklarācijas liecina, ka daži ierēdņi Latvijā var kļūt par miljonāriem, kā tautā saka – no algas vien.
15.jūl 2022
The declarations of public officials show that some civil servants in Latvia can become millionaires, as they say - from their salaries alone.
12.jūl 2022
Ukraine's State Bureau of Investigation has opened an investigation into VS Energy, a very large Ukrainian energy company controlled by members of the Russian criminal organization Luzhniki - Kremlin-allied Alexander Babakov, Yevgeny Giner and Mikhail Voyevodin, reports the influential Ukrainian online media Ekonomicheskaya Pravda, citing a statement by a prosecutor from the Prosecutor General of Ukraine, Roman Tulin, to Radio Svoboda.
8.jūl 2022
Latvijā plaši pazīstamā šveicieša Rudolfa Meroni kontrolētā AS “Ventbunkers” ar lielu nokavēšanos beidzot iesniegusi gada pārskatus par 2019. un 2020 gadu.
9.jun 2022
Saeimas priekšvēlēšanu kampaņā arvien mazāk tiek izmantotas tradicionālās metodes – reklāmas medijos, priekšvēlēšanu avīzes, plakāti, apkrāsoti autobusi, turpretī aizvien vairāk tiek radīti atraktīvi produkti sociālajos tīklos; līdz ar to gaidāmā priekšvēlēšanu kampaņa būs mazāk caurspīdīga un tajā efektīvāki var izrādīties marginalizēto sociālo slāņu organizētie pasākumi. Tādējādi jaunā Saeima būs politiski vēl fragmentētāka un būs vēl grūtāk izveidot vairākuma koalīciju – intervijā “Neatkarīgajai” prognozē sociālo tīklu satura radītājs, politikas vērotājs, sorosologs un fotogrāfs Mārcis Bendiks.
2.jun 2022
Satversmes tiesas (ST) 23. maija spriedums par valsts labā konfiscējamo mantu uzjunda diskusijas par procesa virzītāju nepamatotajiem lēmumiem, ar kuriem manta tiek atzīta kā noziedzīgi iegūta. Advokāte Daiga Siliņa prognozē, ka procesa virzītāju un tiesu nevēlēšanās tiesiski piemērot likumu normas mantas konfiscēšanā noslēgsies ar Latvijas valstij piespriestām kompensācijām Eiropas tiesās.
26.mai 2022
Partijas “Konservatīvie” līdera Jāņa Bordāna paziņojums par vajadzību rīkot atkārtotu konkursu KNAB priekšnieka kandidāta atlasei radījis aizdomas par mēģinājumiem panākt tāda kandidāta iecelšanu, kurš, atbilstoši šīs partijas uzstādījumiem, būtu gatavs KNAB izmantot politisko oponentu apkarošanai – līdzīgi kā tas notika tad, kad KNAB strādāja vēlāk uz J. Bordāna partiju atnākušie Juris Jurašs, Juta Strīķe un virkne citu operatīvo darbinieku.
25.mai 2022
Ministru prezidenta biedra un tieslietu ministra Jāņa Bordāna parakstītajā lēmumā par disciplinārsoda piemērošanu Iļģuciema cietuma priekšnieka vietniecei pulkvedei Oksanai Kulakovai lasāmas sūdzības gan par Tieslietu ministrijas (TM) un Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadības piekopto psiholoģisko teroru jeb bosingu, gan par IeVP amatpersonu bosingu pret padotajiem.
23.mai 2022
Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pagājušo ceturtdien pilnībā attaisnoja Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru, Saeimas deputātu Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.
23.mai 2022
Last Thursday, the Riga City Latgale District Court fully acquitted Parliamentary Secretary of the Ministry of Finance and Member of the Saeima Atis Zakatistovs and businessman Viesturs Tamužs.
19.mai 2022
Tieslietu ministra lēmuma teksts “Par disciplinārlietas izbeigšanu pret Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieci ģenerāli Ilonu Spuri” atklāj Tieslietu ministrijas pārraudzības iestādes amatpersonu saspringtās, neētiskās attiecības, subordinācijas ignoranci, bezatbildību un nodokļu maksātāju naudas šķērdēšanu.
3.mai 2022
“Es viņu ne zināju, ne dzirdēju, ne redzēju,” par šobrīd ASV krimināli apsūdzēto Krievijas domes vicespīkeru un Krievijas Federācijas Bruņoto spēku sporta kluba ACSK direktoru padomes priekšsēdētāju Aleksandru Babakovu saka Nacionālās apvienības Saeimas deputāts, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sekretārs un Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sekretārs Edvīns Šnore.