\\Autori

Uldis Dreiblats

14.apr
Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība) un Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija) vadītās valdības centienos iznīcināt tranzīta biznesu saredzams mērķis par lētu naudu privatizēt Latvijas ostas un dzelzceļu, atbildot uz Neatkarīgās rakstiskiem jautājumiem, secināja ilggadējais Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdes priekšsēdētājs, Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs, pirms diviem mēnešiem bez pamatojuma cietumā ieliktais Ventspils mērs Aivars Lembergs.
 
7.apr
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Saeimas sēdē, atbildot uz deputāta Nikolaja Kabanova (“Saskaņa”) repliku, norādījis, ka galvenais ļaunums Latvijas ekonomikai līdz šim bijis tranzītbizness.
 
29.mar
Zviedrijas akciju sabiedrībai “Tele2 Sverige Aktiebolag” 100% piederošais Latvijā strādājošais telekomunikāciju uzņēmums SIA “Tele2” izvairās pildīt tiesas lēmumu izdot tiesvedības uzsākšanai naida runas izplatītājus SIA “Mediju nams” interneta vietnēs.
 
19.mar
Rīgas apgabaltiesa nosūtījusi Aivara Lemberga advokātam Mārim Grudulim paziņojumu par to, ka pilnais spriedums t.s. Lemberga krimināllietā būs pieejams šā gada 22. jūnijā.
 
16.mar
Tieslietu padome pagājušās piektdienas sēdē uzstādīja stingru prasību tieslietu ministram Jānim Bordānam minēt konkrētus faktus par tiesnešiem adresētajiem apvainojumiem korupcijā vai arī “nemētāties” ar šādiem izteicieniem.
 
15.mar
Piektdien pilnībā izgāzās tieslietu ministra Jāņa Bordāna neatlaidīgie mēģinājumi Tieslietu padomes sēdē noskaņot sev par labu padomes locekļus un panākt balsojumu par Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētāju Aigaru Strupišu nosodošu rezolūciju.
 
12.mar
Tieslietu ministra Jāņa Bordāna centieni ar Tieslietu padomes rezolūciju sodīt Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu par viņa viedokli saistībā ar tiesu darbu ir vistiešākā iejaukšanās tiesu varas darbā – Neatkarīgajai teica bijušais tieslietu ministrs Guntars Grīnvalds.
 
11.mar
Ventspils mērs Aivars Lembergs kopš 22. februāra atrodas ieslodzījumā Rīgas Centrālcietumā, joprojām nezinot oficiālo tiesas argumentāciju, kāpēc piemērots šāds drošības līdzeklis bez iespējām to pārsūdzēt. Vienīgais loģiskais izskaidrojums apcietinājumam – nepieļaut politiķa dalību gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.
 
3.mar
Pateicoties Ēdoles uzņēmēju enerģiskai rīcībai un viņu paļāvībai uz tiesu varu, izdevies apturēt bijušā Ventspils prokurora Valentīna Kokaļa apjomīgu krāpšanas mēģinājumu, liecina Kurzemes rajona tiesā iesniegtā apsūdzība.
 
1.mar
Augstākas tiesas Senāta Krimināllietu departamentam iesniegta sūdzība par nelikumīgu Aivara Lemberga apcietināšanu un liegumu tiesībām uz aizstāvību – Neatkarīgajai apliecināja advokāts Māris Grudulis, kurš iesniedzis šo sūdzību.
 
22.feb
Tā dēvētajā Lemberga krimināllietā cietušā statusu ieguvušais bijušais Ventspils prokurors Valentīns Kokalis pats kļuvis par apsūdzēto smagos noziegumos, par kuriem draud cietumsods līdz pat desmit gadiem, liecina Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājai nosūtītais pavadraksts krimināllietai.
 
19.feb
Likumos pasludinātais sacensības princips kriminālprocesā Latvijā ir fikcija; cilvēktiesības kriminālprocesā tiek ignorētas; tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs, izsakot draudus Limbažu tiesas tiesnesim, devuši skaidru mājienu, cik barga būs divu Tieslietu padomes locekļu reakcija arī tā dēvētās Lemberga krimināllietas tiesas sastāvam, ja tas uzdrošināsies pasludināt attaisnojošu spriedumu – par šīm un citām tēmām Ventspils mērs Aivars Lembergs intervijā Neatkarīgajai, kas notika jau pēc tam, kad viņš bija teicis pēdējo vārdu tik ilgi, cik tiesa to ļāva (t.i., četras tiesas sēdes).
 
12.feb
Ceturtajā (t.i., pēdējā) tiesas sēdē, kurā tiesa ļāva Aivaram Lembergam teikt pēdējo vārdu, runātājam tika dota papildu pusstunda – t.i., laiks, kas iepriekšējā tiesas sēdē tika patērēts, lai Tiesu administrācija savestu kārtībā tiešsaistes pieslēgumu. Kad šī pusstunda bija pagājusi, tiesa vienkārši aprāva A. Lemberga runu, paziņojot, ka tiesas sēde ir slēgta, bet spriedums tiks paziņots 22. februārī.
 
11.feb
Trešajā tiesas sēdē, ko tiesa piešķīrusi Aivaram Lembergam pēdējā vārda teikšanai, viņš analizēja epizodes, kurās 12 gadus garajā tiesas procesā prokurori kavēja un traucēja īstenot aizstāvību - pratināt lieciniekus. Prokurorus atbalstīja arī tiesa, jo pēc viņu pieprasījuma tiesa noņēma (t.i., noraidīja) aizstāvībai būtiskus, ar apsūdzību tieši saistītus jautājumus.
 
10.feb
Turpinot teikt pēdējo vārdu, otrajā tiesas sēdē A.Lembergs ilustrēja vairākas nejēdzības, kas iekļautas viņam izvirzītajā apsūdzībā.
 
9.feb
Pēdējā vārda runu Aivars Lembergs iesāka, norādot uz rupjiem cilvēktiesību un procesuālo tiesību pārkāpumiem, kas pieļauti gan pret viņu uzsāktā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā, gan arī tiesas procesā.
 
3.feb
Ja valsts amatpersona pauž nosodošu viedokli par spēkā nestājušos spriedumu, kuru nav pat lasījusi – tā ir tiesu varas un kopumā valsts varas graušana, paužot viedokli par tieslietu ministra Jāņa Bordāna uzbrukumu Limbažu tiesas tiesnesim Kālim Jansonam, teica Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesis Andis Celms.
 
3.feb
Tiesa tā dēvētajā Lemberga prāvā vakar pēkšņi atļāvusi plašsaziņas līdzekļiem pieslēgties tiešsaistē, veikt skaņas un attēla ierakstus, kā arī vērot tiesas sēdes.
 
1.feb
Bijušais arestētās mantas glabātājs Rudolfs Meroni vēstulē Nodrošinājuma valsts aģentūrai atklājis, ka daudzo apsūdzībā uzskaitīto kompāniju patiesais īpašnieks ir nevis Aivars Lembergs, kā to kopš 2007. gada pasniedz prokurori, bet gan juridiskas personas.
 
30.jan
Replikas runā atsaukšanos uz Neatkarīgajā publicētiem faktiem nevar uzskatīt par “faktu legālo prezumpciju”, - aizliedzot citēt Neatkarīgo, advokātam Mārim Grudulim norādīja Rīgas apgabaltiesas tienese Irīna Jansone.
 
28.jan
Bijušais Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs un Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks ar 32 gadu tieneša stāžu Pāvels Gruziņš tieslietu ministra Jāņa Bordāna uzbrukumu Limbažu tiesas tiesnesim Kārlim Jansonam uzskata par nepieņemamu un nosodāmu rīcību, kas nepaliks nepamanīta, krimināllietai nonākot Eiropas Cilvēktiesību tiesā.
 
27.jan
Ja tiesu sāk spriest politiķi, tas ir ceļš uz autoritārismu, kas nav savietojams ar demokrātiskas, tiesiskas valsts būtību – viedokli par pašreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna mutisko uzbrukumu Vidzemes rajona tiesas Limbažu tiesas tiesnesim Kārlim Jansonam un viņa pasludinātājam spriedumam t.s. Magoņa un Osinovska krimināllietā pauda bijušais tieslietu ministrs Guntars Grīnvalds.