\\Autori

Uldis Dreiblats

29.mai
Darbībai Aizsardzības ministrijā (AM) ar tās dokumentiem ārvalstu finansētai biedrībai “Delna” pielaide valsts noslēpumam neesot vajadzīga, savukārt Satversmes Aizsardzības birojs (SAB) pielaides noslēpumam nevalstisko organizāciju pārstāvjiem nemaz neizsniedzot – Neatkarīgajai apgalvoja iepriekšminēto resoru oficiālās amatpersonas.
 
28.mai
Kārtējā strīdā par to, ko drīkst un ko nedrīkst teikt Aivara Lemberga aizstāvības runā, tiesa faktiski atzina, ka advokātu sagatavoto Aivara Lemberga aizstāvības argumentāciju nemaz nevēlas dzirdēt – pietiekot vien pateikt, ir vai nav viņu klients vainojams izvirzītājās apsūdzībās.
 
25.mai
No Latvijas Aizsardzības ministrijas (AM) un biedrības “Delna” parakstītā līguma izriet, ka šī ārvalstu finansētā biedrība kļuvusi par bargu uzraugu ministrijai ar tiesībām zibenīgi saņemt informāciju par individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādēm. Turklāt līgumā nav precīzi atrunāti liegumi saņemt arī citu informāciju.
 
21.mai
Prokurors, šobrīd arī ģenerālprokurora amata kandidāts Juris Juriss cīņā par uzvaru t.s. Lemberga prāvā acīmredzot piesaistījis arī draugus politikā, kuri virza grozījumus Kriminālprocesa likumā, bet pats J. Juriss par šiem grozījumiem pauž atbalstošu viedokli Saeimas komisijā.
 
19.mai
Šā gada 3. aprīlī Šveices Cīrihes kantona Augstākās tiesas Advokātu uzraudzības komisija ir dzēsusi Rudolfu Meroni no Šveices Advokātu reģistra ‒ liecina “Neatkarīgās” rīcībā nonākusi oficiāla dokumenta kopija.
 
19.mai
Jauno ģenerālprokuroru amatā negaida vieglas dienas; prokuratūras viedokli Saeimā var pārstāvēt tikai prokurors ar deleģējumu; Ralfs Nemiro pielaides atņemšanu nav pārsūdzējis; Jutas Strīķes noslēpumi guļ slepenā mapē SAB ‒ par šīm un citām tēmām pēdējā intervijā ģenerālprokurora amatā “Neatkarīgajai” stāsta Ēriks Kalnmeiers.
 
12.mai
Tiesa t.s. Lemberga prāvā aizstāvja debašu runā nevēlas neko dzirdēt par pašas pieļautajiem aizstāvības tiesību ierobežojumiem, liecina šā gada 27. aprīļa sēdes audioieraksts.
 
8.mai
Valsts prezidenta Ordeņu kapituls tās kancleres un prezidenta padomnieces Sarmītes Ēlertes vadībā piešķīris augstākos Latvijas valsts apbalvojumus ‒ Triju Zvaigžņu ordeņus ‒ arī vismaz pieciem miljardiera Džordža Sorosa finansēto struktūru bijušajiem un esošajiem pārstāvjiem.
 
7.mai
Ar miljardiera Džordža Sorosa atbalstu tapusī sabiedriskā organizācija «Latvijas Pilsoniskā alianse» grasās īpaši cildināt spiegošanā ārvalstīm pieķerto bijušo Latvijas iekšlietu ministru Miķeli Valteru jeb aģentu Maksu.
 
27.apr
Arī Aivara Lemberga jaunākais dēls Artūrs Lembergs ierauts t.s. Lemberga prāvā. Četrgadīgā juniora parādīšanās tiesas zālē izraisīja pamatīgu jezgu. Tiesas sēde tika atlikta
 
11.nov 2019
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns publiski paudis, ka Valsts kontroles (VK) konstatētie pārkāpumi ir pietiekams pamats ne tikai ģenerālprokurora, bet arī jebkuru citu valsts amatpersonu atbrīvošanai. Taču, kad VK ir konstatējusi pārkāpumus Tieslietu ministrijā (TM), ministrs izliekas to neredzam.
 
28.okt 2019
Valsts kontrole sola sekot, vai ministrijas ievēros tām iepriekš adresētos ieteikumus par ārpakalpojumu neizmantošanu juridiskajos jautājumos, un neizslēdz iespēju veikt atkārtotas revīzijas, atbildot uz Neatkarīgās jautājumu, norādīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.
 
2.sep 2019
Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļa lūdz precizēt Neatkarīgās publikācijā Atmaskojas, kā Bordāna partija kontrolē Uzņēmumu reģistra vadību rakstīto, ka pat pēc izslēgšanas no partijas VL!-TB/LNNK ««labi strādājošais» J. Bordāns turpināja darbu valdībā un pretēji Tieslietu padomes lēmumam atbrīvoja no Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas amata Sandru Strenci un ielika šajā amatā Daigu Vilsoni».
 
30.aug 2019
Iesniegumi par to, vai ir ievērota likumība, deklarējot Rudolfa Meroni pārraudzīto uzņēmumu patiesos labuma guvējus, nav pārsūdzami – tā Neatkarīgajai oficiālā vēstulē paziņoja Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra.
 
27.aug 2019
Prokuroru, tiesas un politisko konkurentu cerības, ka Aivaram Lembergam nule piestiprinātais valsts apmaksātais aizstāvis bez iepazīšanās ar krimināllietas materiāliem un bez gatavošanās debatēm piekritīs palīdzēt dzīt šo krimināllietu līdz galam, nav attaisnojušās.
 
21.aug 2019
Nav pieejams krimināltiesību jomas advokāts, kuram tuvākā pusotra gada laikā būtu iespējas četras pilnas dienas nedēļā atrasties Rīgas apgabaltiesā – noskaidrojās tā dēvētajā Lemberga prāvā, kurā šopirmdien notika organizatoriska sēde.
 
19.aug 2019
Bordāna partija vairs neslēpj savu ietekmi uz Uzņēmumu reģistra (UR) darbību – partijas funkcionāri pat nekautrējas kontrolēt iestādes ikdienas darbu, liecina Neatkarīgās novērojumi pagājušās ceturtdienas UR preses konferencē.
 
14.aug 2019
Jāņa Bordāna vadītās Tieslietu ministrijas un Uzņēmumu reģistra (UR) ierēdņi sagatavojuši likuma grozījumus likumā Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru, kurus ieviešot, būs vismaz divējāds negatīvs efekts sabiedrības interesēm.
 
6.aug 2019
Pirms divām nedēļām Neatkarīgā saņēma no Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) «paziņojumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu».
 
1.aug 2019
Izvērtējot Rīgas Administratīvā rajona tiesas spriedumu, ar kuru pilnībā noraidīts lūgums uzlikt par pienākumu Latvijas Universitātei izsniegt tās arhīvā esošās ziņas par Jutas Strīķes patieso identitāti, Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnālists nolēma to pārsūdzēt, iesniedzot Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam kasācijas sūdzību.
 
1.jūl 2019
Šveices advokāts Dr. Rudolfs Meroni turpina pierādīt, ka viņa jaunrades spējas īpašumattiecību jautājumu risināšanā, kā arī Latvijas likumu interpretācijā ir unikālas un neizsīkstošas.
 
27.jun 2019
Pagājušajā nedēļā Administratīvās rajona tiesas tiesnese Marina Romanova izskatīja Neatkarīgās žurnālista Rituma Rozenberga prasību uzlikt par pienākumu Latvijas Universitātei (LU) izsniegt informāciju, kas varētu palīdzēt noskaidrot pašreizējās augsta ranga politiķes Jutas Strīķes patieso identitāti.