\\Autori

Uldis Dreiblats

5:30
Šā gada 24. janvārī bija plānota pirmā apelācijas instances tiesas sēde t.s. Lemberga krimināllietā. Tiesneses slimības dēļ tā tika pārcelta uz 1. februāri. Pirms plānotās tiesas sēdes “Neatkarīgā” Aivaram Lembergam nosūtīja vairākus jautājumus, uz kuriem saņēmām atbildes.
 
22.jan
On Monday, the appeal proceedings in the Lembergs case were due to start at the Riga Regional Court.
 
21.jan
Pirmdien Rīgas apgabaltiesā bija paredzēts uzsākt apelācijas tiesas procesu tā dēvētajā Lemberga lietā.
 
18.jan
“Saprotam interesi saistībā ar šo”, taču Valsts policija (VP) “izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju šobrīd nevar sniegt” – tā Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Simona Grāvīte atbildēja uz Neatkarīgās jautājumiem attiecībā uz pirms pieciem mēnešiem uzsākto kriminālprocesu pret bijušo arestētās mantas glabātāju Rudolfu Meroni.
 
18.jan
"We understand the interest in this matter," but the State Police (SP) "cannot provide more information at this time in the interests of the investigation" - this is how Simona Grāvīte, head of the Public Relations Division of the State Police, responded to Neatkarīgā's questions regarding the criminal proceedings against Rudolfs Meroni, the former custodian of the seized property, which were opened five months ago.
 
14.jan
Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA) pagājušajā gadā ne tikai nav varējusi pārņemt tā dēvētajā Lemberga lietā arestēto mantu, bet nav varējusi arī piesaistīt konsultantu, kurš, izmantojot starptautisku pieredzi, varētu NVA palīdzēt pārņemt dažādu valstu jurisdikcijās reģistrētos aktīvus – šāds secinājums izriet no atbildēm uz konkrētiem Neatkarīgās jautājumiem NVA direktorei Ramonai Innusai.
 
14.jan
The Provision State Agency (PSA) last year has not only been unable to take over the assets seized in the Lembergs case but has also been unable to attract a consultant who, using international experience, could help the PSA take over assets registered in different jurisdictions - this is the conclusion that could be drawn from the answers to specific questions Neatkarīgā asked PSA Director Ramona Innusa.
 
11.jan
Sestdien tapa zināms Valsts prezidenta vadītās Nacionālās drošības padomes lēmums Satversmes aizsardzības (SAB) direktora amatam virzīt specdienestu profesionāli Egilu Zviedri, taču īsi pirms tam publiski tika skandēts, ka kandidēt uz šo amatu piekritis arī virsprokurors Juris Juriss.
 
6.jan
Latvijā pierādījumi un arestētā manta, kuru glabāšanai krimināllietās ir identisks normatīvais regulējums, mēdz pazust, bet sūdzības par procesa virzītāju pretlikumīgo rīcību netiek izskatītas pēc būtības – tās tiek nodotas vērtēšanai tai pašai amatpersonai, pret kuru sūdzība tiek vērsta, konstatē zvērināts advokāts Gatis Dirnēns.
 
5.jan
Kādā kukuļošanas krimināllietā izņemtais lietiskais pierādījums – medus – šā gada vasarā pazudis no krimināllietas: to gardām mutēm notiesājuši Jelgavas pamatskolas “Valdeka” audzēkņi, atklāj Neatkarīgās rīcībā nonākusī anonimizēta kriminālprocesā iesaistīto personu sarakste ar Ģenerālprokuratūru.
 
21.dec 2021
Aivaram Lembergam atkal ir negatīvs Covid-19 tests, taču atklājies, ka slimības laikā vīruss nopietni bojājis trešo daļu plaušu, Neatkarīgā noskaidroja no A. Lemberga tuviniekiem.
 
14.dec 2021
Aivaram Lembergam pašsajūta nedaudz uzlabojusies, taču Covid-19 tests joprojām pozitīvs. Turpina mocīt klepus un nespēks, liecina pēdējā no tuviniekiem saņemtā informācija.
 
8.dec 2021
Lai arī Eiropas Komisija (EK) lēma atsaukt lietošanai eirokrātiem un saziņai ar Eiropas Savienības struktūrvienībām paredzēto “iekļaujošās komunikācijas” vārdnīcu, centieni ieviest obligātā lietošanā tā dēvētos politkorektos vārdus, kuri it kā esot dažādās minoritātes cienoši, nebūt nav aizslaucīti nebūtībā.
 
7.dec 2021
Izejamās dienās Cietumu slimnīcā Olainē aktīva Aivara Lemberga ārstēšana nav notikusi, vien uzraudzīts kopējais veselības stāvoklis – skopās ziņas Neatkarīgajai izdevās noskaidrot no tuviniekiem.
 
30.nov 2021
Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs atbild uz Neatkarīgās jautājumiem par tiesas spriedumu kvalitāti un tiesnešu neatkarību, kā arī runā par pakalpojumu kvalitāti, ko tiesas saņem no Tieslietu ministrijas.
 
29.nov 2021
Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs intervijā Neatkarīgajai skaidro, ka konfliktam ar tieslietu ministru Jāni Bordānu nav racionāla pamata. Tomēr tam ir arī pozitīvs aspekts – tas saliedē tiesnešus centienos panākt tiesu varas neatkarību no izpildvaras, mobilizē Tieslietu padomi aktivizēt darbu tiesnešu spriedumu kvalitātes celšanai un tiesas procesu vadīšanai.
 
26.nov 2021
Viens no iemesliem, kādēļ Administratīvā rajona tiesa pieņēmusi izskatīšanai Aivara Lemberga pieteikumu par mantiskā zaudējuma un nemantiskā kaitējuma atlīdzināšanu, ir šā pieteikuma detalizētā juridiskā argumentācija, iepazīstoties ar dokumentu, secina Neatkarīgā.
 
24.nov 2021
Konstitucionālajā sūdzībā par apelācijas sagatavošanas termiņiem, kuru Satversmes tiesā ir iesniedzis Aivars Lembergs un par kuru Satversmes tiesa jau ir ierosinājusi lietu, cita starpā atspoguļoti precīzi skaitļi, kas raksturo pat Eiropas mēroga antirekordiem pārbagāto tā dēvēto Lemberga prāvu.
 
23.nov 2021
Dienvidkurzemes prokuratūras prokurors Kaspars Didzis atstājis spēkā Saldus Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka Jāņa Ceļapītera lēmumu izbeigt kriminālprocesu pret Aivaru Lembergu par bijušā ārlietu un aizsardzības ministra, Eiroparlamenta deputāta, tagad opozīcijā esošā Ventspils pilsētas domes deputāta Ģirta Valda Kristovska nodēvēšanu par “čekas stukaču”.
 
17.nov 2021
Ārsti Pēteris Apinis un Gundars Daudze ir vienisprātis – Aivaram Lembergam steidzami nepieciešama operējošā ķirurga konsultācija, kura, viņam atrodoties apcietinājumā Rīgas Centrālcietumā, šobrīd nav pieejama.
 
12.nov 2021
Ceturtdien, Lāčplēša dienas rītā, SAB mājaslapā parādījās skopā vēsts: “AKTUALITĀTES: 11. novembra naktī mūžībā aizsaukts Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis.
 
11.nov 2021
Satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) virzīto grozījumu Likumā par ostām galamērķis ir Latvijas lepnāko ostu – Rīgas un Ventspils – privatizācija, pārliecināti ir Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti Didzis Šmits (pie frakcijām nepiederošs) un Viktors Valainis (ZZS).