Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_downwardUldis Dreiblats / Autori

Vācijas varas iestādes pagaidām demonstrē nosacītu iecietību pret Krievijas kara Ukrainā atbalsta akciju rīkotājiem un dalībniekiem, tomēr nākotnē šiem “putinistiem” var nākties izjust Vācijas likumu bardzību, liecina “Neatkarīgās” apkopotā informācija no Vācijas medijiem, kā arī no ierakstiem sociālajos tīklos.
25.apr 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Saulkrastu policijas iecirkņa policistiem jānotver miljonārs Jūlijs Krūmiņš un jāatgādā uz Rīgas apgabaltiesu nopratināšanai t.s. Lemberga prāvā, pirmdien lēma Rīgas apgabaltiesa.
14.apr 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Balsojumi Saeimā un pirms tam veiktie priekšdarbi, lai virzītu Civilās savienības likumprojektu, atmasko tā autorus un virzītājus – partiju “Konservatīvie” – kā savu vēlētāju un Latvijas kristīgo baznīcu krāpējus, komentējot pagājušās ceturtdienas notikumus Saeimā, sarunā ar “Neatkarīgo” vērtēja bijušais Saeimas deputāts, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, Tiesību zinātņu institūta valdes priekšsēdētājs, Latvijas Universitātes profesors, Dr. iur. Ringolds Balodis.
4.apr 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Aivars Lembergs bija viens no tiem, kurš jau pirmajās dienās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā pauda viedokli, ka karš nekavējoties jāaptur; karojošajām pusēm jāsēžas pie sarunu galda. Par šāda viedokļa paušanu viņš izpelnījās bargu kritiku no oponentiem politikā.
25.mar 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Grozījumi Likumā par ostām atgriezīs Latviju PSRS laikos, kad ostas pārvaldīja valsts varas ierēdņi, kurus interesēja tikai no ostu darbības ienākošā nauda un kuriem bija vienaldzīgas vides piesārņojuma izraisītās problēmas, uzskata ilggadējais Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.
24.mar 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Maskavā dzimusī, bet Vācijā dzīvojošā žurnāliste, scenāriste, rakstniece Anastasija Gorohova šā gada 5. martā bija plānojusi būt Rīgā, lai piedalītos kinofestivālā “Art docfest”. Tajā tika demonstrēta filma “Beyond the White” (“Viņpus baltā”), kura veidota pēc viņas rakstītā scenārija. Diemžēl Krievijas iebrukums Ukrainā plāniem apmeklēt Rīgas kinofestivālu pārvilka treknu svītru.
17.mar 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Ukrainas plašsaziņas līdzekļos publiskotā informācija par JKP vadošā politiķa Jura Juraša iekļaušanos Ukrainas zemessardzes vienībā Kijevas aizstāvībai uzjundījusi jautājumus par viņa iepriekš slēptajiem talantiem militārajā jomā, kā arī par politiķa centienu patiesajiem iemesliem.
11.mar 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Krievijas attieksme pret saviem kritušajiem kareivjiem ir briesmīga, ja vien tās nav viltus ziņas – šādi “Neatkarīgās” aptaujātie Latvijas Nacionālo bruņoto spēku virsnieki vērtē plašsaziņas līdzekļos izskanējušo vēsti par Krievijas aizsardzības ministra vietnieka vēlmi ciniskā veidā atbrīvoties no kritušajiem.
11.mar 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Kurzemes rajona tiesa eksprokuroru, miljonāru Valentīnu Kokali atzinusi par vainīgu krāpšanā un dokumentu viltošanā, par to piespriežot viņam divu gadu un astoņu mēnešu cietumsodu, brīvības atņemšanas sodu izpildot nosacīti un nosakot pārbaudes laiku uz trim gadiem.
9.mar 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Pirmajā intervijā “Neatkarīgajai” pēc atbrīvošanas no cietuma Aivars Lembergs atklāj, cik ļoti prombūtne no mājām ļauj apjaust ģimenes vērtību un novērtēt tautas atbalstu; piesardzīgi stāsta par nākotnes plāniem, sola turpināt kalpot Ventspilij un ventspilniekiem.
4.mar 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Rīgas apgabaltiesas krimināllietu kolēģija tā dēvētajā Lemberga lietā apelācijas procesa trešajā sēdē uzklausīja aizstāvības un vairāku aizskartās mantas īpašnieku lūgumus atcelt spriedumu un nosūtīt krimināllietu atpakaļ izskatīšanai pirmajā instancē, lai būtu iespējams novērst pieļautās nelikumības, tostarp arī attiecībā uz aizskartās mantas īpašniekiem.
24.feb 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Nolaidības, paviršības vai kādu citu iemeslu dēļ pirmās instances tiesa nav iedziļinājusies t.s. Lemberga krimināllietas mantiskajos jautājumos; arī pašas apsūdzības būtība un līdz ar to arī Aivara Lemberga nu jau 13 gadu ilgā tiesāšana ir acīmredzami absurda, sarunā ar “Neatkarīgo” pauda šajā kriminālprocesā arestētās mantas īpašnieka pārstāvis advokāts Jānis Zelmenis.
23.feb 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Plānoto digitalizācijas tīģerlēcienu tiesu varas un soda izpildes institūcijās pagaidām aizēno neskaidrība par projekta īstenotāju atrastajiem risinājumiem un lietotāju spēju tikt līdzi tehnoloģiju izaicinājumiem, secina “Neatkarīgā”, iepazīstoties ar dokumentiem un uzklausot atbildīgās amatpersonas par e-lietas ieviešanu.
21.feb 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Pieteikumā administratīvajai tiesai Aivars Lembergs prasa tiesai uzlikt par pienākumu Valsts drošības dienestam (VDD) pārtraukt nelikumīgo Aivara Lemberga ietekmi uz VDD amatpersonām – šīs ietekmes dēļ Rīgas apgabaltiesa pirms gada Aivaru Lembergu iespundēja Centrālcietumā.
7.feb 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Pirmās instances tiesas lēmums par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu Aivaram Lembergam nav pamatots; A. Lemberga turēšana cietumā pielīdzināma spīdzināšanai – šie nebija vienīgie aizstāvības argumenti lūgumā par apcietinājuma aizstāšanu ar mājas arestu vai drošības naudu.
4.feb 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
Jau pirms pirmās tiesas sēdes šajā lietā noraidījumu tiesas sastāva priekšsēdētājai tiesnesei Sandrai Amolai bija iesniedzis cietušais miljonārs Ainārs Gulbis, bet tiesas sēdes sākumā noraidījumu visam tiesas sastāvam pieteica arī Aivars Lembergs.
2.feb 2022 Uldis Dreiblats
Already before the first hearing in this case, the victim, millionaire Ainārs Gulbis, had already submitted a motion to recuse the presiding judge Sandra Amola, and at the beginning of the hearing, Aivars Lembergs also filed a motion to recuse the entire court composition.
2.feb 2022 Uldis Dreiblats
Šā gada 24. janvārī bija plānota pirmā apelācijas instances tiesas sēde t.s. Lemberga krimināllietā. Tiesneses slimības dēļ tā tika pārcelta uz 1. februāri. Pirms plānotās tiesas sēdes “Neatkarīgā” Aivaram Lembergam nosūtīja vairākus jautājumus, uz kuriem saņēmām atbildes.
28.jan 2022 Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs
On Monday, the appeal proceedings in the Lembergs case were due to start at the Riga Regional Court.
22.jan 2022 Uldis Dreiblats
Pirmdien Rīgas apgabaltiesā bija paredzēts uzsākt apelācijas tiesas procesu tā dēvētajā Lemberga lietā.
21.jan 2022 Uldis Dreiblats
“Saprotam interesi saistībā ar šo”, taču Valsts policija (VP) “izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju šobrīd nevar sniegt” – tā Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Simona Grāvīte atbildēja uz Neatkarīgās jautājumiem attiecībā uz pirms pieciem mēnešiem uzsākto kriminālprocesu pret bijušo arestētās mantas glabātāju Rudolfu Meroni.
18.jan 2022 Uldis Dreiblats
"We understand the interest in this matter," but the State Police (SP) "cannot provide more information at this time in the interests of the investigation" - this is how Simona Grāvīte, head of the Public Relations Division of the State Police, responded to Neatkarīgā's questions regarding the criminal proceedings against Rudolfs Meroni, the former custodian of the seized property, which were opened five months ago.
18.jan 2022 Uldis Dreiblats