\\Autori

Uldis Dreiblats

14.jun 2018
Pirms nedēļas no prezidentes amata biedrībā Baltijas Asociācija – transports un loģistika (BATL) atbrīvota Inga Antāne, kura savā politiskajā karjerā pārstāvējusi vairākas partijas.
 
8.jun 2018
Pretrunas bijušā VID ģenerāldirektora amata kandidāta Māra Skujiņa vairākiem medijiem teiktajā par savu darbību ar OIK un miljonāra Māra Martinsona interesēm saistītajā enerģētikas biznesā ļauj apšaubīt arī to, ka viņš tiešām nekā «nav saistīts» ar pašu M. Martinsonu un «nezināja to, kas nebija jāzina».
 
7.jun 2018
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidāts Māris Skujiņš iepriekš ir strādājis pat divos enerģētikas uzņēmumos, kuros ar savu kapitālu piedalījies leģendām apvītais miljonārs Māris Martinsons un kuri pretendējuši uz skandalozajiem OIK maksājumiem.
 
6.jun 2018
Jaunais kandidāts uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu Māris Skujiņš 2012. gadā ir bijis SIA Natural Resourses valdes loceklis, īpašnieks un pat likvidators, bet šā SIA līdzīpašnieks savulaik bijis arī gandrīz mītisku slavu apvītais miljonārs Māris Martinsons, liecina Uzņēmumu reģistra datubāze Firmas.lv.
 
30.mai 2018
KNAB priekšnieks Jēkabs Straume intervijā Neatkarīgajai daļēji atklāj kadru izmaiņas iestādē; sola cīnīties par to, lai KNAB darbinieku algas kļūtu konkurētspējīgas ar algām valsts drošības iestādēs, un apgalvo, ka  tikusi veikta īpaša pārbaude par Donalda Trampa ieraušanu t.s. oligarhu krimināllietā. 
 
28.mai 2018
«Ilmāram Rimšēvičam ir spēkā esoša speciālā atļauja pieejai valsts noslēpuma objektiem, taču šobrīd SAB veic papildu pārbaudi,» uz Neatkarīgās jautājumu, vai Rimšēviča kungam šobrīd ir pielaide valsts noslēpumam, nepārprotami atbildēja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis ar preses sekretāres Ivetas Mauras starpniecību.
 
21.mai 2018
Lai gan Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pagājušo ceturtdien ar balsu vairākumu nolēma neatbalstīt Edvarda Kušnera pārapstiprināšanu Latvijas Bankas padomes loceļa amatā, tas nebūt nenozīmē, ka arī Saeimas balsojums būs E. Kušneram nelabvēlīgs.
 
17.mai 2018
Krasā viedokļu dažādība par Edvarda Kušnera apstiprināšanu vai neapstiprināšanu Latvijas Bankas (LB) padomes locekļa amatā uz otru termiņu neļaus šo jautājumu izlemt termiņos, kādi noteikti Saeimas Kārtības rullī.
 
9.mai 2018
Par spīti biezajai aizdomu ēnai, kas kritusi gan pār Latvijas Bankas (LB) prezidentu Ilmāru Rimšēviču, gan arī pār viņa savulaik virzīto un atbalstīto LB padomes locekli Edvardu Kušneru, pašreizējā LB prezidenta pienākumu pildītāja Zoja Razmusa virza E. Kušneru atkārtotai apstiprināšanai augstajā amatā.
 
7.mai 2018
Ar Augstākās tiesas (AT) Komunikācijas nodaļas vadītājas Rasmas Zvejnieces svētību žurnālistiem jau piekto gadu tika radīta ekskluzīva iespēja nepiespiestā gaisotnē noklausīties AT priekšsēdētāja un visu triju AT departamentu priekšsēdētāju priekšlasījumus – šoreiz par civilprocesa, kriminālprocesa un administratīvā procesa īpatnībām –, kā arī uzdot visiem četriem galvenajiem tiesnešiem jautājumus.
 
10.apr 2018
Izpētot dalībniekus aptuveni 1,2 miljonu eiro darījumā, kuru 2005. gada decembrī veica pašreizējais Latvijas Bankas (LB) padomes loceklis, iepriekš arī LB prezidenta padomnieks Edvards Kušners, var atrast informāciju, ka E. Kušnera intereses šajā darījumā varētu būt krustojušās ar Trasta komercbankas un tās lielākā akcionāra Igora Buimistera interesēm.
 
4.apr 2018
Latvijas Bankas (LB) darbiniekiem gan likumos, gan iekšējos normatīvos aktos un darba līgumos bija un arī tagad ir noteikti dažādi uzņēmējdarbības un amatu apvienošanas ierobežojumi, tomēr pašreizējais LB padomes loceklis Edvards Kušners nav pārkāpis nedz likumu, nedz darba līgumā noteiktos ierobežojumus, – ir pārliecināts LB preses sekretārs Jānis Silakalns.
 
27.mar 2018
Slēdzot aizdevuma līgumu par aptuveni 1,2 miljoniem eiro un vienlaikus ieņemot ofšorkompānijas rīkotājdirektora amatu, Latvijas Bankas (LB) Juridiskās pārvaldes priekšnieka vietnieks Edvards Kušners, iespējams, nav ievērojis likuma Par Latvijas Banku aizliegumu «tieši vai netieši piedalīties jebkura veida uzņēmējdarbībā».
 
22.mar 2018
Pašreizējais Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners kā ofšorkompānijas Carew Estates LLC rīkotājdirektors un pilnvarota persona 2005. gada decembrī slēdzis līgumu par 822 000 latu (gan toreiz, gan tagad – aptuveni 1,2 miljoni eiro) aizņemšanos no kādas privātpersonas.
 
1.mar 2018
Bijušie partijas Vienotība biedri, kuri bija iniciatori partijas Kustība «Par» veidošanai un savulaik Vienotības kasi papildinājuši pat ar miljonāra cienīgām summām, pret savu jauno partiju pēkšņi izrāda apbrīnojamu skopumu, pa visiem kopā sagrabinot vien divus desmitus eiro.
 
16.feb 2018
Šodien aprit deviņi gadi kopš pirmās tiesas sēdes šajā dažādiem rekordiem un antirekordiem bagātajā prāvā.
 
6.feb 2018
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers intervijā Neatkarīgajai pauž viedokli par Saeimas tā dēvētās oligarhu lietas parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbu, vērtē komisijas locekļa Andreja Judina sapni panākt personas notiesāšanu bez vainas pierādīšanas un stāsta par KNAB savulaik valdījušo haosu, tiesnešu ietekmēšanu un paša izspiegošanu.
 
2.feb 2018
Jau pirms t.s. oligarhu lietas parlamentārās izmeklēšanas komisijas 4. janvāra slēgtās sēdes žurnāla Ir pārstāvei kāds bija izpaudis ar pretizlūkošanas pasākumiem saistītu informāciju, t.i., valsts noslēpumu, kas turklāt nekādi neattiecas uz «oligarhu lietu» vai uz viesnīcā Rīdzene ierakstītām sarunām, intervijā Neatkarīgajai apstiprināja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers (visu interviju lasiet Neatkarīgās pirmdienas numurā).
 
1.feb 2018
Parlamentārās izmeklēšanas komisijas, kura pētīja «valsts nozagšanas pazīmes un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr. 16870000911», darbā neapšaubāmi ir redzams vēl viens valsts noslēpuma apzinātas izpaušanas gadījums, turklāt noplūdinātais valsts noslēpums nav saistīts ar tā dēvēto oligarhu krimināllietu, bet gan ar pavisam nopietnu lietu – «pretizlūkošanas pasākumiem».
 
10.jan 2018
Ainārs Šlesers savulaik popularizējis projektu Latvijā (Zaķusalā) «aktuāliem investoriem» Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), tostarp Donaldam Trampam, tāpēc ir jāveic procesuālās darbības ASV un jāpratina šis iespējamais investors – šādi 2014. gada februārī KNAB izmeklētāja, procesa virzītāja t.s. oligarhu lietā Ilze Kivleniece ir pamatojusi, kāpēc jānosūta attiecīgs tiesiskās palīdzības lūgums ASV.
 
2.jan 2018
Salīdzinot publiski pieejamos t.s. oligarhu lietas materiālus ar t.s. Jaundžeikara lietas materiāliem, rodas nopietnas aizdomas, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2011. gadā varētu būt veicis nesankcionētu Saeimas deputāta Aināra Šlesera noklausīšanos.
 
3.nov 2017
A. Lembergs liecina par apsūdzības sadaļu, kurā apgalvots, ka viņš valsts amatpersonas deklarācijā esot norādījis nepatiesas ziņas.