Inga Paparde / Autori

31.aug 2021
Saeimā asas diskusijas izraisījušais jautājums par tiesnešu izdienas pensijām nav atrisināts arī valdībā. Pēc Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas lūguma sniegt valdības atbildi par šo pensiju sistēmu ministri vēl nevienojas, jo būtiski atšķiras politiskās un dažādu nozaru intereses.
30.aug 2021
Apvienojot novadus, jaunajām pašvaldībām jāpārskata desmitiem noteikumu un jāvienojas par kopīgu redzējumu iedzīvotāju sociālajam atbalstam. Pašlaik pavisam reāla ir situācija, ka, lielā novadā apvienojoties pat astoņiem mazākiem novadiem, katrā no tiem ir dažādi noteikumi par sociālo atbalstu, piemēram, brīvpusdienām bērniem.
27.aug 2021
According to research by Neatkarīgā, the Covid-19 certificate is not eternal. Those who received the vaccination at the beginning of the year will not be able to, for example, enter Austria from October 1.
27.aug 2021
Kā liecina Neatkarīgās izpēte, Covid-19 sertifikāts nav mūžīgs. Gada sākumā saņēmušie poti nevarēs, piemēram, ieceļot Austrijā jau no 1. oktobra.
25.aug 2021
Pandēmijas laiks ir izdevīgs stacionārām ārstniecības iestādēm, jo faktiski bez ierunām tās tiek pie finansējuma, kas iepriekš valdībā bija jāizcīna.
24.aug 2021
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība iesniegusi Veselības ministrijai streika prasības, jo sarunās nav izdevies panākt mazāk atalgoto veselības aprūpes nozares darbinieku atalgojuma pieaugumu.
23.aug 2021
Par nākotni ir divas pozitīvas ziņas, bet viena – dara bažīgus, proti, prognozes liecina, ka cilvēki dzīvos ilgāk un līdz ar to pavadīs pensijas vecumā vairāk gadu, bet, ja pašlaik pensiju vienam senioram nodrošina divi strādājošie, tad pēc vairākiem gadu desmitiem tas būs jāmēģina izdarīt vienam strādājošajam.
21.aug 2021
Iedzīvotāju parakstu vākšana ir teju vienīgais glābšanas salmiņš, lai panāktu adekvātu finansējumu veselības aprūpē. Šo ceļu iet arī onkoloģijas pacienti – uzsākta parakstu vākšana par lielāku finansējumu vēža ārstēšanai.
20.aug 2021
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas dienaskārtībā vēlreiz nonāks jautājums par migrēnas iekļaušanu diagnožu sarakstā, kam ir valsts kompensētas zāles. Pateicoties vairāk nekā desmit tūkstošu iedzīvotāju parakstiem, aicinot apmaksāt migrēnas pacientiem zāles, politiķiem šī iniciatīva būs jāvērtē un jāpieņem lēmums.
19.aug 2021
Kad valdība vienojās par ģimenes valsts pabalsta reformu, kā rezultātā daļai daudzbērnu ģimeņu no nākamā gada pabalsts samazinātos, politiķi pieņēma lēmumu izveidot sociālo stipendiju šo ģimeņu bērniem un piešķirt tam valsts budžeta finansējumu.
18.aug 2021
Ārkārtas situāciju medicīnā atcēla pavisam nesen, taču, visticamāk, jau pavisam drīz Veselības ministrijai atkal nāksies pieņemt šādu lēmumu. Lai arī lēnām, tomēr katru nedēļu palielinās Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu noslodze Latvijas slimnīcās. Ārkārtas situāciju veselības aprūpē atcēla pirms nepilniem diviem mēnešiem, jo būtiski samazinājās Covid-19 pacientu skaits. Veselības ministrijas aktuālākie dati liecina, ka saslimušo skaits aug. Atšķirībā no ziemas mēnešiem pašlaik ir ievērojami mazāk ar Covid-19 inficēto mediķu, kas situāciju slimnīcās padara cerīgāku. Mediķu saslimstība ar Covid-19 mazinājusies desmitkārtīgi, pateicoties vakcinācijai.
17.aug 2021
Palielinoties trūcīgo iedzīvotāju skaitam, pašvaldības prognozē arī pamata sociālās palīdzības pabalstu skaita pieaugumu, kas būtiski ietekmē un ietekmēs pašvaldību budžetu un var radīt sarežģījumus ar citu pabalstu un pakalpojumu nodrošināšanu iedzīvotājiem.
16.aug 2021
Kā liecina Labklājības ministrijas aprēķini, šī gada indeksācijā pensijas palielināsies vidēji par 16 līdz 20 eiro. Vienlaikus ar pensiju šogad rudenī palielinās arī pensiju piemaksu. Pensiju un atlīdzību indeksācija notiks šā gada 1. oktobrī, tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 470 eiro.
14.aug 2021
Pirms simt gadiem vispopulārākais vārds jaundzimušajiem zēniem bija Jānis, bet simt gadus vēlāk personvārdu topā to nomainījis Roberts, kas ir populārākais zēna vārds jau vairāk nekā piecus gadus.
13.aug 2021
Latvijā no visām 193 154 pilngadīgajām personām ar invaliditāti profesionāli nodarbināti ir tikai aptuveni trešā daļa, kas ir uz pusi mazāks rādītājs nekā vidēji Eiropas Savienībā, liecina Labklājības ministrijas dati.
12.aug 2021
Valdība piešķīrusi turpat pusotru miljonu eiro papildus dažādām aktivitātēm, lai veicinātu vakcināciju, piemēram, ģimenes ārstiem notiks izglītojoši semināri. Tomēr jautājuma par piemaksu palielināšanu ģimenes ārstiem, kuri aktīvi vakcinē seniorus, izskatīšanu Ministru kabinets atlika.
11.aug 2021
Ja Latvijā nebūtu pensiju otrā līmeņa “kā integrālas pensiju sistēmas daļa”, nabadzīgo iedzīvotāju skaits pieaugtu par vismaz desmit līdz piecpadsmit procentiem, uzskata Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre. Finanšu nozares asociācija un Labklājības ministrija vienojusies nesamazināt iemaksas pensiju otrajā līmenī.
10.aug 2021
Latviju sešpadsmitajās paralimpiskajās spēlēs Tokijā šogad pārstāvēs septiņi sportisti. Visi sportisti startam nozīmīgajās sacensībās ir gatavi un apņēmušies godam Latviju pārstāvēt septiņās disciplīnās – diska mešanā, iejādē, loka šaušanā, peldēšanā, lodes grūšanā, vālītes mešanā un šķēpa mešanā.
9.aug 2021
Pēc mazo pacientu vecāku un bērnu ārstu neatlaidīgiem aicinājumiem Bērnu slimnīcai piešķirti 450 000 eiro pirmā tipa cukura diabēta pacientiem nepieciešamo mūsdienīgu glikozes monitorēšanas sistēmu iegādei.
9.aug 2021
Ģimenes ārsti pašlaik saņem dažādas piemaksas par savu darbu, piemēram, par laikus atklātu onkoloģisku saslimšanu pirmajā vai otrajā stadijā. Daļa piemaksu ieviestas Covid-19 pandēmijas laikā.
6.aug 2021
Jau nākamnedēļ septiņi Latvijas sportisti dosies uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm, lai cīnītos par medaļām, un šī cīņa nebūs viegla. Konkurence paralimpiskajā sportā ir ļoti sīva, pretinieki spēcīgi, turklāt no valstīm, kur paralimpiskajam sportam atvēlē ievērojami lielāku finansējumu, nekā tas ir Latvijā.
5.aug 2021
Meklēt informāciju par veselības jautājumiem un slimībām tīmeklī nav nekas nosodāms, tomēr pašārstēties ar interneta palīdzību nav prātīgi, īpaši, ja cilvēks nevar vai neprot pārbaudīt avotu ticamību. Tomēr, kā atklāj veselības indekss, vairāk nekā trešā daļa Latvijas iedzīvotāju ārstējas paši, ņemot vērā internetā atrodamo informāciju.