Antra Gabre / Autori

20.feb 2020
Savā ziņā zīmīgs gads – secīgi atkārtojas divnieki un nulles. Divreiz pa 20. Maģiski vai mistiski zemteksti tāpēc gan nav jāmeklē. Gada ciparu summa ir 4.
photo_camera
20.feb 2020
Latvijas Lauksaimniecības muzejs ir vienīgais Baltijā un Krievijā – tam vajadzētu kalpot par makšķeri, ar ko vilināt apmeklētājus, jo nekur tuvāk tik plašu kolekciju nevar aplūkot. Ja vēlaties redzēt, kāda ir slidotavas ēvele (fotogrāfs saka – laiva, es cenšos paspīdēt ar vecu auto nosaukumiem, bet nekā), kā izskatās pirmais Rīgā ražotais kombains, noskaidrot, kas ir ģēpele, un varbūt pat iesēsties mašīnā amfībijā, tad šis muzejs Talsos ir īstā vieta, kurp doties.
20.feb 2020
Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ir sarežģīti izprast, kāpēc Zolitūdes traģēdijas krimināllietā tiesa pirmajā instancē pieņēma spriedumu, kas daudziem izraisījis neizpratni. Par vainīgu atzīts viens, bet attaisnoti astoņi apsūdzētie. Apsūdzēto advokāti var justies gandarīti par profesionāli paveiktu darbu, bet traģēdijā cietušie nespēj pieņemt tādu spriedumu.
18.feb 2020
Taro kāršu sistēmā Vecajā arkānā ietilpst 22 kārtis, kuru simboliskā nozīme papildina numeroloģisko skaidrojumu. Ja numeroloģijā ir skaitlis un tā nozīme, tad taro – arī attēls. Piemēram, Vecā arkāna 7. kārts – Triumfa rati – taro sistēmā nozīmē pārvietošanos laikā un telpā, arī ceļojumu, braucienu, došanos uz ārzemēm, bet numeroloģijā – ceļu pie sevis. Arī tas ir sava veida ceļojums.
18.feb 2020
Ēkas Tallinas ielā 92 dzīvokļu īpašnieki nonākuši finansiāli nepatīkamā situācijā. Viņiem jāmaksā divreiz par ūdensapgādes pakalpojumiem. Stāsts tas pats senais – dzīvokļu īpašnieki uzticas pārvaldniekam/pārvaldniecei, pārskaita naudu par komunālajiem pakalpojumiem un labticīgi cer, ka maksājums tiks pārskaitīts pakalpojuma sniedzējam.
photo_camera
18.feb 2020
Pokrova kapi ir īsta bēdu ieleja. Jau 2017. gada rudenī kapsētu bija apsēdis kāds nelabais, kurš izgāza vairākas grants un betona bruģakmeņu kravas tieši kapsētā. Atbrauca, izgāza ne reizi vien, un ne gailis pakaļ nedziedāja. Pēdējos gados kapsētas teritorija vietām izskatās sliktāk nekā izgāztuve. Un kas par to? Nekas.
17.feb 2020
Zinājāt, ka Indonēzijā dzīvo nosauļotā žurka? Tā ir viena no pasaulē sastopamiem daudziem desmitiem žurku sugu. Latvieši žurkas nav mīļojuši. Dainās žurkas minētas maz, ticējumos – negatīvā kontekstā. Savukārt Austrumos žurkas ir pielūgsmes objekts.
photo_camera
17.feb 2020
Mēnesi pirms 86. dzimšanas dienas – 2020. gada 9. februārī – aizsaulē aizgāja jurists Aloizs Vaznis. Viņš bija pirmais iekšlietu ministrs Latvijas neatkarības atgūšanas laikā – Ivara Godmaņa valdībā. No viņa atvadīties bija atnākuši daudzi kādreiz un pašlaik politikā zināmi cilvēki, viņa kolēģi, paziņas, draugi, arī žurnālisti, jo A. Vaznis nebaidījās izteikt nepiegludinātu viedokli un, ja bija pateicis, tad vēlāk no tā neatteicās.
17.feb 2020
Mīlestība, laulības, flirts vai aprēķina attiecības droši vien ir tikpat seni kā cilvēce. Mūsdienās daudzas sirdis uz īsāku vai garāku laiku savieno internets, bet kā iepazinās pirms 100 gadiem? Arī pirms gadsimta cilvēki gribēja mīlēt, satikties, apprecēties vai slēgt lietišķu darījumu, piemēram, atrast naudīgu vīrieti vai sievieti. Ko viņi darīja? Progresīvāk domājošie rakstīja iepazīšanās vai precību sludinājumus. Tāpēc kad tad, ja ne Valentīndienā vajadzētu ieskatīties 100 gadu vecos iepazīšanās sludinājumos?
16.feb 2020
Tuvojoties gada drēgnajiem un tumšajiem mēnešiem, aizdomājamies par imūnsistēmas stiprināšanu. Iesnas, klepus, temperatūra uzskrien – parasti to «norakstām» uz organisma nespēju pretoties vīrusiem. Droši vien var atcerēties parunu par to, ka rati jākaļ ziemā, bet ragavas vasarā, jo organisma aizsargspējas nevarēs izveidot kā uz burvju mājienu. Bet, ja vasarā neesat uzkrājis nepieciešamos vitamīnus un pietiekami norūdījies, nekas nav nokavēts. Neba vasara vien ir gadalaiks, kad var stiprināt imūnsistēmu. Un kaut kad ir jāsāk – vismaz lai norūdītos, rudens ir īstais laiks.
14.feb 2020
Latvijas iedzīvotāju ēšanas paradumi mainās. Atkritumos katru gadu tiek izsviesta aptuveni trešdaļa saražotās pārtikas, vairāk nekā pusi no tās izmet mājsaimniecības. Tajā pašā laikā Rīgā ar pašvaldības, reliģisko un labdarības organizācijas starpniecību izsalkumu remdē ap 4000 cilvēku ik dienas, un gadā viņu ēdināšana pašvaldībai izmaksā nepilnus 2 miljonus eiro.
13.feb 2020
Ārlietu ministrija sistemātiski informē par konsulārajiem pakalpojumiem, lai ārvalstīs krīzes situācijā nonākušie Latvijas valstspiederīgie pēc iespējas operatīvāk saņemtu palīdzību.
11.feb 2020
Rīgā ir reģistrēts viens suns uz vidēji 30 cilvēkiem, un kaut kur suņiem ir jāstaigā, jāizskrienas, jānokārtojas. Nesen Pārdaugavas parkos uzstādīti 18 suņu pasta stabiņi. Tās ir vietas, kur dzīvnieks var atstāt savu vēstulīti citam ciltsbrālim vai ciltsmāsai. Pagaidām tie ir tikai Pārdaugavā, jo tiek testēts, vai suņiem šis viņu tviteris patīk, vai to izmanto un vai suņu saimnieki saprot, kādam nolūkam paredzēti stabiņi.
11.feb 2020
Kamēr Rīgas budžets domes sēdē nav pieņemts, Rīgas mērs Oļegs Burovs ir izdevis rīkojumu par Rīgas pilsētas pašvaldības finanšu resursu vadību 2020. gadā. Tas nozīmē, ka ik mēnesi var izlietot 1/12 daļu no iepriekšējā gada izdevumiem, tos nepārsniedzot. Gan O. Burovs, gan departamentu vadītāji apliecināja, ka departamentu pakļautības iestādes var plānot izdevumus tā, lai nodrošinātu pakalpojumus iedzīvotājiem un īstenot iesāktos projektus. Izdevumu plānošanu un izpildi kontrolēs Rīgas domes Finanšu departaments.
11.feb 2020
Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir sākusi aptauju par iedzīvotāju ienākumiem un dzīves apstākļiem. Iedzīvotājiem jautās par viņu adresē mītošo personu ienākumiem, tēriņiem pārtikai un transportam, nodarbinātību, veselības stāvokļa pašvērtējumu, labklājību, kā arī par mājokļa apstākļiem.
11.feb 2020
Var pieļaut, ka ļoti daudzi dzīvokļu un privātmāju īpašnieki nezina, ka reizi 10 gados ir jāpārbauda elektroinstalācija. Ja īpašumu neapdrošina, tad tā arī var dzīvot jaukā neziņā. Ja īpašums tiek apdrošināts, tad apdrošināšanas aģents ir tiesīgs prasīt elektroinstalācijas pārbaudes dokumentāciju.
9.feb 2020
Ik­die­nas stre­su uz­tve­ram kā ne­mī­la­mu, bet ne­iz­bē­ga­mi pie­ķē­dē­tu dzī­ves­bied­ru – ne­ko da­rīt, kaut kā jā­sa­dzī­vo. Psiho­te­ra­peits An­sis Jur­ģis Sta­bin­gis at­mas­ko mū­su do­mā­ša­nas kļū­das, kas ce­men­tē mal­dī­gos pie­ņē­mu­mus, ka no stre­sa mūs­die­nās iz­bēgt ne­var. Var. Un va­jag. Kā to iz­da­rīt? At­bil­des la­sī­tā­ji var mek­lēt ša­jā in­ter­vi­jā ar psiho­te­ra­pei­tu Sta­bin­gi.
7.feb 2020
Valentīndiena, 14. februāris, ko arī Latvijā jau kādu laiku atzīmē kā Visu mīlētāju svētkus, ir samērā harmoniska. Mēnestiņš dziļi nopietnajā un kaislīgajā Skorpiona zīmē – labs laiks, lai atklātu jūtas. Ja vien tās ir dziļas un nopietnas, jo Skorpions nav virspusējs. Ja mīl, tad spēcīgi, ja nīst, tad – arī. Vēl šīs dienas fonā ir viena kombinācija, kas norāda uz mainīgām emocijām. Nedrīkst rīkoties bez apdoma un mētāties ar vārdiem vai solījumiem.
6.feb 2020
Pagājušā gada 20. augustā Saskaņas deputāte Anna Vladova tika ievēlēta par Rīgas otro vicemēri. Šajā amatā viņa strādāja līdz 16. janvārim, kad Rīgas domes ārkārtas sēdē abus domes priekšsēdētāja vietniekus atbrīvoja no amata.
4.feb 2020
AS Pilsētas zemes dienests un Zemju pārvalde kopā ar kooperatīvo sabiedrību Kurzeme V ir izsūtījušas iedzīvotājiem informāciju, kas daudzus var sabiedēt, jo tiek prasīts pieņemt lēmumu jau līdz 7. februārim. Stāsts ir par zemes piespiedu nomu. Juridiski neizglītotiem dzīvokļu īpašniekiem tas var izraisīt stresu, jo viņi tiek mudināti rīkoties ātri. Taču cilvēkiem trūkst zināšanu un informācijas par to, kā labāk rīkoties savās, nevis zemes baronu interesēs.
3.feb 2020
SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) birojā aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki veica kratīšanu. Tā ilga visu nakti, kļuvis zināms, ka aizturētas divas personas, bet neviens no viņiem nav RNP darbinieks.
2.feb 2020
Sirmā senatnē neviens mediķis nevarēja praktizēt, ja viņam nebija astroloģijas zināšanu. Mēs esam daļa no kosmosa, un katra cilvēka astroloģiskajā kartē redzamas iespējas un riski. Precīzas diagnozes noteikt nav iespējams, taču iespējams pateikt, kam būtu jāpievērš uzmanība.