Piektdiena, 9.jūnijs

redeem Gita, Ligita

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardAnita Daukšte / Autori

Saruna par Eiropas Savienības nākotni ar Eiropas Tautas partijas grupas Eiropas Parlamenta deputātu Arti Pabriku (Vienotība).
3.apr 2017 Anita Daukšte, no Maltas
Eiropas ietekmīgākās politiskās grupas – Eiropas Tautas partijas – pārstāvji pagājušās nedēļas vidū pulcējās Maltā, lai spriestu par Eiropas Savienības nākotni pēc Brexit, kas radījusi nopietnāko ES krīzi tās pastāvēšanas vēsturē.
3.apr 2017 Anita Daukšte, no Maltas
Saruna ar Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas grupas deputāti Dr. oec. Inesi Vaideri (Vienotība) par Eiropas Savienības krīzi, tālākās attīstības scenārijiem un Eiropas Komisijas spējām tos realizēt, Eiropas nākotni kontekstā ar gaidāmajām vēlēšanām Francijā un Vācijā, kā arī Vienotības nākotni.
28.mar 2017 Anita Daukšte
Par ceļu stāvokli un idejām to atjaunošanas finansēšanai, par Latvijas pasta darbību, nacionālās aviokompānijas darbību, lidojumiem uz Liepāju un perspektīvām lidostu attīstībā intervija ar satiksmes ministru Uldi Auguli (ZZS).
20.mar 2017 Anita Daukšte
Par prognozēm pašvaldību vēlēšanās Rīgā, par grūtāko posmu Māra Kučinska valdības darbā, populisma reabilitāciju pasaulē un Latvijā, Saskaņas nākotni, kā arī to, vai Baltijas forums var atkārtot Čatokvas konferences panākumus, saruna ar Saskaņas Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, Baltijas foruma prezidentu Jāni Urbanoviču.
14.mar 2017 Anita Daukšte
Ministru prezidents Māris Kučinskis pilnīgi noteikti nevēlas ieiet vēsturē līdzīgi kā bijušais ASV prezidents Baraks Obama, kuram teju vienīgais, ar ko lepoties valsts iekšpolitikā, bija veselības aprūpes reforma, tā dēvētā Obamacare.
2.mar 2017 Anita Daukšte
Austrijas galvaspilsēta Vīne nenoliedzami ir viena no pasaules tūrisma leģendām. Austrieši ir spējuši radīt tik spēcīgus zīmolus, kas valdzina gan tos, kuri Vīnē viesojušies, gan tos, kuri vēl tikai plānojuši savām acīm redzēt un baudīt mākslas, arhitektūras, mūzikas un gastronomijas brīnumus, ko piedāvā šī pilsēta.
25.feb 2017 Anita Daukšte
Par veselības aprūpes hronisko saslimšanu – naudas trūkumu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas darbu, ārstu izdegšanu un pacientu ārstēšanas uzlabošanas iespējām saruna ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Anitu Slokenbergu.
9.feb 2017 Anita Daukšte
Par pašvaldību priekšvēlēšanu kampaņu, attiecībām ar valdības koalīcijas partijām, Rīgas projektiem Latvijas valsts simtgadei saruna ar Rīgas vicemēru Andri Ameriku (Gods kalpot Rīgai).
31.jan 2017 Anita Daukšte
Vācija un Berlīne vēl nav atjēgušās pēc terora akta pērn, kad pašā galvaspilsētas centrā – Braitšaida laukumā (Breitscheidplatz) Ziemassvētku tirdziņā tika sabraukti 12 cilvēki. Svecītes un ziedi arī janvāra vidū gulst visos lielā laukuma krustojumos ap vienu no Berlīnes simboliem – Ķeizara Vilhelma piemiņas baznīcu.
21.jan 2017 Anita Daukšte
Par Vienotības politiku un izredzēm, par valsts nodokļu politiku, tās izmaiņām un Latvijas nākotni saruna ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu (Eiropas Parlamenta Tautas partiju grupa, Vienotība).
10.jan 2017 Anita Daukšte
Neraugoties uz traģiskajām lidmašīnu katastrofām pērn, tomēr lidošana kļūst aizvien drošāka. Jaunākais Hamburgas lidojumu avāriju izpētes biroja Jet Airliner Crash Data Evaluation Centre (JACDEC) pētījums, kas publicēts žurnālā Aero International, parāda, ka 2016. gads bija viens no drošākajiem aviopārvadājumu vēsturē.
6.jan 2017 Anita Daukšte
Par 2016. gadu Latvijas politikā un ekonomikā – Aivars Lembergs, Ventspils domes priekšsēdētājs
29.dec 2016 Anita Daukšte
Ziemassvētku intervija ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni: par cerībām uz labām pārmaiņām politikas un valsts dzīvē, par pilsonības automātisku piešķiršanu nepilsoņu bērniem, par latviešu valodu un drošības situāciju Latvijā un Eiropā, par patvēruma meklētājiem un Ziemassvētkiem.
23.dec 2016 Anita Daukšte, Elita VEIDEMANE
Lidmašīna Fergānas pilsētas lidostā decembra rītā nosēžas miglā. Tā jau sākusi izklīst, bet pirms lidojuma nācās trīs stundas sēdēt Taškentā – migla esot bijusi tik bieza, ka par nosēšanos neesot ko sapņot. Par Fergānas ieleju līdz šim nācies tikai lasīt un ne jau kādus patīkamos jaunumus – par etniskajiem konfliktiem 90. gadu sākumā, par ūdens trūkumu un lielo bezdarbu. Taču tieši tas bija iemesls, kāpēc nule notikušajās Uzbekistānas prezidenta vēlēšanās gribēju apmeklēt tieši šo novadu, precīzāk – Fergānas ielejas Uzbekistānas daļu, lai pārliecinātos, kā tā dzīvo.
17.dec 2016 Anita Daukšte
Par Autoceļu fonda atjaunošanu, dzelzceļa tranzīta attīstību, sadarbību ar Krieviju un airBaltic perspektīvām saruna ar satiksmes ministru Uldi Auguli (ZZS).
14.dec 2016 Anita Daukšte
Par nodokļu politiku, attiecībām ar Zaļo un zemnieku savienību, ministru darba izvērtējumu un valsts nākotni saruna ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS).
13.dec 2016 Anita Daukšte
Svētdien notikušās Uzbekistānas prezidenta vēlēšanas beigušās bez pārsteigumiem – saņemot vairāk nekā 88% balsu, par valsts vadītāju ievēlēts premjers un pāris beidzamos mēnešus arī prezidenta vietas izpildītājs Šavkats Mirzijojevs. Viņš būs otrais Uzbekistānas prezidents pēc Islama Karimova, par kura nāvi tika paziņots septembra sākumā.
6.dec 2016 Anita Daukšte
Svētdien notikušās Uzbekistānas prezidenta vēlēšanas beigušās bez pārsteigumiem – saņemot vairāk nekā 88% balsu, par valsts vadītāju ievēlēts premjers un pāris beidzamos mēnešus arī prezidenta vietas izpildītājs Šavkats Mirzijojevs. Viņš būs otrais Uzbekistānas prezidents pēc Islama Karimova, par kura nāvi tika paziņots septembra sākumā
5.dec 2016 Anita Daukšte
Déjà vu jeb jau bijis sajūta mani pārņēma no pirmā mirkļa, kad no Monreālas Trudo lidostas iebraucu pilsētā. Kāpēc tā – mocīju pati sevi ar jautājumu, jo atrodos taču citā kontinentā un, starp citu, Amerikas kontinentā – pirmo reizi.
19.nov 2016 Anita Daukšte
Kad cilvēks atzīstas mīlestībā, viņš redz otru ideālā gaismā, mīl nevis «tāpēc, ka», bet bez nosacījumiem, bez trūkumu ievērošanas. Viss sliktais paliek ārpus jūtām, kas pārpilda sirdi un prātu un sapludina tevi ar otru. Vai tāpat var aprakstīt mīlestību uz savu zemi? Savu Latviju? Jā, laikam jā.
17.nov 2016 Anita Daukšte
Par skolotāju algu reformas ietekmi uz Rīgas skolām, Krišjāņa Barona ielas remontu un Skanstes tramvaju, kā arī to, kurš melo un kurš saka taisnību par šiem jautājumiem, saruna ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (Saskaņa).
3.nov 2016 Anita Daukšte