Nils Ušakovs

Maniem kolēģiem Rīgas domē, kā man liekas, ir divas iespējas, kā pārvarēt pašreizējo krīzi. Viena - sarežģīta un godīga, otra - ātra un gļēva.
 
Rīgas sabiedriskais transports ir kļuvis par vienīgo nozari valstī, kur šogad samazinājušies tarifi. Braukšanas maksa Rīgā visiem valsts iedzīvotājiem ir atgriezusies pirmskrīzes līmenī – 42 santīmi jeb 60 eirocentu.
 
Iedomājieties, ka dzīvojat daudzdzīvokļu mājā. Kaimiņi draudzējas veselām ģimenēm, attiecības ir labas, viss ir brīnišķīgi.
 
Žēl, ka Latvijas „zaļie” – partija ar skaidru un perspektīvu ideoloģiju – par Rīgas saraksta līderi izvēlējušie fantazētāju, - uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.
 
Visa informācija, kas ir manā rīcībā, liecina par to, ka tā saucamā partija „Par dzimto valodu” pēdējā laikā ir kļuvusi par „Vienotības” un specdienestu darbinieku politprojektu.
 
Janvāra rēķini par apkuri izraisīja jautājumu un sašutuma lavīnu. Centīšos, cik nu tas ir iespējams, atbildēt uz visiem tiem jautājumiem, kuri man pēdējo dienu laikā ir visbiežāk uzdoti sociālajos tīklos, vēstulēs vai vienkārši, satiekoties uz ielas.
 
2009. gadā, pašā krīzes karstumā, Rīgas vadību pārņēma "Saskaņas centrs", savukārt valstī pie varas bija "Vienotība". Pagājuši gandrīz četri gadi. Gan Rīgas domei, gan valdībai nācies strādāt skarbas ekonomiskās krīzes apstākļos. Taču mūsu piedāvātie risinājumi bijuši atšķirīgi.
 
Aptuveni 30 000 rīdzinieku aizvadītās apkures sezonas beigās saņēma pabalstus komunālo rēķinu apmaksai.
 
Pagājusī nedēļa bija notikumiem bagāta. Kļuva zināms, ka no Latvijas 2011. gadā aizbraukuši 30 000 cilvēku, turklāt absolūtais vairākums no tiem ir ekonomiski aktīvi iedzīvotāji. Mēs arī uzzinājām, ka valsts parāds pieaudzis par 410 miljoniem latu.
 
Līdz pašvaldību vēlēšanām vēl ir daudz laika. Taču kolēģi no Rīgas domes opozīcijas jau enerģiski gatavojas 2013. gadam. Katru nedēļu viņi aktīvi ziņo rīdziniekiem par domes koalīcijas sastrādātajām nelietībām.
 
Televīzijā ir ļoti aizraujošs raidījums, kura nosaukums - „Mītu grāvēji”. Raidījuma vadītāji pārbauda tādas interesantas teorijas kā, piemēram, vai ar sauleszaķīšu palīdzību var aizdedzināt koka kuģi. Es, savukārt, pirms balsojuma par Rīgas 2012. gada budžetu izlēmu pārbaudīt, vai var ticēt domes opozīcijas apgalvojumiem par galvaspilsētas finansēm. Iznāca ļoti aizraujošs un interesants mītu saraksts.
 
Nez vai kāds uzskatīja, ka, parakstoties par referenduma rīkošanu, es cerēju sagaidīt daudz uzslavu un dedzīgu komplimentu. Jau sākotnēji bija skaidrs, ka atbildes reakcija būs komentāri par nelojalitāti, sabiedrības šķelšanu, sporta tērpiem, semuškām, Ķengaragu, vilcienu sarakstu uz Maskavu vai dziļdomīgi spriedelējumi par nekonsekvenci.
 
Pagājušajā nedēļā valdība izskatīja jautājumu par līdzekļu piešķiršanu parakstu vākšanai jautājumā par krievu valodas statusu. Atbilstoši likumam, ja savākti 10 000 cilvēku paraksti, tad valstij ir jāturpina tālākā parakstu vākšana uz sava budžeta rēķina. Un ir vienalga, par ko iestājas referenduma iniciatori.