Bunkus slepkavība

31.mai
Lai miljonāra Mārtiņa Bunkus slepkavības lietai piešķirtu spēcīgāku skanējumu un radītu iespaidu par izmeklējošo iestāžu nemākulību, viņa brālis Kristaps Bunkus atvedis uz Latviju Maltā noslepkavotās izmeklējošās žurnālistes dēlu, kurš šķietami līdzīgi cīnās par mātes nāves pasūtītāju notveršanu. Tomēr līdzība abās lietās ir pārāk virspusēja.
 
30.mai
Tieši pirms gada advokāts Mārtiņš Bunkus tika nogalināts, kad viņš brauca ar automašīnu gar kapiem Aizsaules ielā Rīgā. Noziegums tika pastrādāts īpaši ciniski – gaišajā diennakts laikā pavisam netālu no Valsts policijas ēkas. Par to, ko nācies piedzīvot šā gada laikā, ko dara un iecerējusi darīt Bunkus ģimene, Neatkarīgās intervija ar Mārtiņa Bunkus brāli Kristapu Bunku.
 
28.mai
Valsts policija (VP) pērn 30. maijā nogalinātā maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietas izmeklēšanā sadarbojas ar trīs Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) dalībvalstīm, pastāstīja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava.
 
29.apr
Pagājušajā gadā nogalinātā zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus brālis Kristaps Bunkus ir vērsies pie Latvijas Republikas Iekšlietu ministra Sanda Ģirģena ar lūgumu izvērtēt, vai Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis nav apzināti maldinājis sabiedrību par zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanas gaitu un, ja ir, tad vērtēt viņa atbilstību amatam.
 
10.dec 2018
Nogalinātā zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene šodien ir izsludinājusi 500 000 eiro atlīdzību par slepkavības īstenotāju, pasūtītāju un atbalstītāju izdošanu. Atlīdzība izsludināta vienlaicīgi 30 valstīs, izmantojot plašsaziņas līdzekļus un paziņojumus interneta sociālajos tīklos.
 
6.dec 2018
Šodien nogalinātā zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā ir iesniegusi prasību pret Aldi Gobzemu par nepatiesu cieņu un godu aizskarošu ziņu atsaukšanu un mantiskās kompensācijas piedziņu.
 
4.dec 2018
Nogalinātā zvērinātā advokāta Mārtiņa Bunkus izmeklēšana tuvojas noslēgumam, jo iegūts pietiekami daudz faktu un pierādījumu, lai pateiktu, kas un kā šo noziegumu paveicis, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
 
30.nov 2018
Noslepkavotā maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene aicina valsts politiskās vides līderus izvērtēt premjera amata kandidāta Alda Gobzema (KPLV) atbilstību augstajam amatam.
 
28.nov 2018
Ministru prezidenta amatam nominētais politiķis Aldis Gobzems (KPV LV) lēmumu par viņa izslēgšanu no advokatūras saista ar vēlmi nepieļaut, lai viņš kļūtu par premjeru.
 
28.nov 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu padome (LZAP) ir atbalstījusi Ministru prezidenta amatam nominētā politiķa Alda Gobzema (KPV LV) izslēgšanu no advokatūras, apstiprināja LZAP vadītājs Jānis Rozenbergs.
 
1.nov 2018
2018.gada 30.maija rītā pie Rīgas Meža kapiem tika nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību. Kamēr policija turpina izmeklēšanu slepkavības lietā, tikmēr mājaslapā "puaro.lv" Jurģis Liepnieks publicējis rakstu, kurā izsaka versijas par to, kurš atbildīgs par notikušo.
 
28.okt 2018
Bunkus 3 mēnešus pirms traģiskā notikuma centies izmantot visus iespējamos līdzekļus, lai nonāktu "ABLV Bank" likvidatora amatā. Notikušas tikšanās ar ASV diplomātiem un lobistiem, ieguldīti ievērojami finanšu resursi, un bijusi pat izveidota starptautiska likvidatoru komanda, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".
 
26.okt 2018
Vakar, 25. oktobrī, Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža izteiktie pārmetumi nogalinātā zvērinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimenei, apšaubot Bunkus ģimenes “rīcības motīvus un patiesos nodomus” izmeklēšanas veicināšanā, un norādot, ka Bunkus ģimenes centieni atbalstīt izmeklēšanu varētu būt “pretreakcija”, kas mēģinot diskreditēt izmeklēšanu, ir klaji nepieņemami un nepiedienīgi, paziņojumā presei klāsta Bunkus ģimene.
 
25.okt 2018
Nogalinātā advokātā un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ģimene ir izveidojusi nodibinājumu "Justice for Mārtiņš Bunkus", kura mērķis, cita starpā ir veicināt Mārtiņa Bunkus slepkavības atklāšanu, šodien notikušajā preses konferencē paziņojuma nelaiķa brālis Kristaps Bunkus. Uzņēmumu reģistra elektroniskajā datubāzē gan šāds nodibinājums vēl nav atrodams, liecina "Firmas.lv" dati.
 
25.okt 2018
Maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ģimene šodien plkst.13 preses konferencē viesnīcā "Tallink Hotel Riga" informēs par turpmāko rīcību, lai sekmētu un panāktu administratora slepkavības izmeklēšanu, informēja administratora brālis Kristaps Bunkus.
 
21.okt 2018
Kopš pārdrošās slepkavības, kad gaišā dienas laikā savā automašīnā tika nogalināts zvērināts advokāts Mārtiņš Bunkus, pagājuši turpat pieci mēneši. Eiropas advokātu un maksātnespējas administratoru organizācijas aicināja Latvijas valdību nodrošināt pilnīgu un objektīvu izmeklēšanu saistībā ar šo noziegumu - atrast kolēģa slepkavas un tās notiesāt, ziņo raidījums "Nekā personīga".
 
7.sep 2018
Šodien aprit simts dienas, kopš zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības 30. maija rītā. Neskatoties uz policijas aktīvo darbu un politiķu, kā arī atbildīgo valsts iestāžu vadītāju sākotnējo, publiksi pausto apņēmību, līdz šim nav tikusi sniegta informācija par kādu būtisku progresu izmeklēšanā, informē Kristaps Bunkus.
 
27.aug 2018
Šodien nogalinātā zvērinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimenes locekļi ir vērsušies Latvijas Zvērinātu advokātu padomē ar lūgumu neizvairīties no A. Gobzema rīcības izvērtēšanas. Bunkus ģimene iepriekš vērsās padomē ar lūgumu uzsākt disciplinārlietu un izslēgt A. Gobzemu no advokatūras, ņemot vērā viņa daudzkārt publiski paustos apzinātos melus par nogalināto M. Bunkus.
 
19.jūl 2018
Nogalinātā zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus ģimenes locekļi ir vērsušies Latvijas Zvērinātu advokātu padomē , lūdzot ierosināt disciplinārlietu pret zvērinātu advokātu Aldi Gobzemu un izslēgt viņu no zvērinātu advokātu skaita. Šāds lūgums pamatots ar A. Gobzema pēdējā mēneša laikā sistemātisku, regulāru M. Bunkus goda un cieņas aizskarošu, nepatiesu ziņu publisku izplatīšanu, plašsaziņas līdzekļos dēvējot viņu par “bandītu”, “mafijas izpildītāju”, kā arī sakot, ka M. Bunkus “zadzis naudu”, “izsaimniekojis lielas naudas summas” un tamlīdzīgi, vēsta paziņojums presei.
 
18.jūl 2018
Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atklāja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).