Turpinās skatīt Bunkus slepkavības lietu

© Kaspars Krafts / F64

Administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu Rīgas pilsētas tiesa plāno turpināt skatīt 13.februārī plkst.9, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Tiesas sēdē plānots turpināt liecinieku nopratināšanu.

Lietā par uzkūdīšanu jeb slepkavības pasūtīšanu apsūdzēti uzņēmēji Mihails Uļmans un Aleksandrs Babenko. Mihails Uļmans apsūdzēts arī par slepkavības atbalstīšanu.

Apsūdzība celta arī slepkavam, kas izdarīja šāvienus - 1974.gadā dzimušajam Krievijas pilsonim Viktoram Krivošejam. Vīrieti policija aizturējusi Latvijā. Viņš apsūdzēts arī par šaujamieroča un šaujamieroču munīcijas nēsāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas un par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu bez izmeklētāja vai prokurora atļaujas.

Apsūdzība slepkavības organizētājam nav celta, jo viņš ir miris vardarbīgā nāvē. Šis cilvēks bija kādreiz ietekmīgā Ivana Haritonova kriminālā grupējuma lietā notiesātais Genādijs Vaļagins. Viņu 2022.gada martā nošāva Rīgā, Pļavniekos.

Savukārt pret vienu personu kriminālprocess izbeigts, jo tās darbībās netika konstatēta šī nozieguma atbalstīšana. Šī persona ir 1970.gadā dzimušais Arkādijs Judins.

Pirmstiesas kriminālprocesā tika noskaidroti noziedzīgo nodarījum izdarīšanas apstākļi un iesaistītās personas, tostarp viņu savstarpējā lomu sadale nozieguma īstenošanai. Prokuratūra uzskata, ka apsūdzēto izdarītā nozieguma motīvs bija nepatika pret administratoru, viņam pildot savus profesionālos pienākumus. Bunkus bija SIA "Rego Trade" administrators, bet Uļmans - šī uzņēmuma bijušais valdes loceklis.

LTV raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka par Bunkus slepkavību organizatoram tikuši piedāvāti 100 000 eiro, izpildītājam - 200 000 eiro. Vairāk nekā 100 000 eiro izpildītājam netika samaksāti.

Visiem apsūdzētajiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Latvijā

Latvija neplāno pasludināt par nevēlamām personām jeb "persona non grata" Krievijas sportistus, kuri piedalīsies Parīzes olimpiskajās spēlēs, lai šādi liegtu viņiem iekļūšanu Šengena zonā, trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Svarīgākais