Lielās intervijas

6:15
Saruna ar Saeimas deputātu, partijas "Republika" līdzpriekšsēdētāju, bijušo ministru ekonomikā, izglītībā un zinātnē Vjačeslavu Dombrovski
 
17.sep
Šo sarunu ar ilggadējo ZZS frakcijas līderi Saeimā un bijušo Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētāju Augustu Brigmani iniciēja raksts “14. Saeimas rezultāti”. Brigmanis kā joprojām aktīvs LZS biedrs vēlējās precizēt dažus, viņaprāt, diskutablus jautājumus saistībā ar nākamruden paredzētajām 14. Saeimas vēlēšanām.
 
16.sep
Saruna ar Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieci Lilitu Beķeri
 
14.sep
„Ja runājam par sapni... Sapņu ir daudz. Pasaulē ir ļoti daudz labu mākslinieku, kuri uz Dzintaru skatuves vēl nav kāpuši. Gribētos, lai mēs paši būtu spējīgi finansēt visaugstākā līmeņa mākslinieku uzstāšanos. Gribētos, lai Dzintaros vairāk uzstātos Latvijas populārās mūzikas grupas,” teic Dzintaru koncertzāles valdes priekšsēdētājs Guntars Ķirsis. Šodien saruna ar viņu.
 
12.sep
«Esat mēģinājuši populāras dziesmas tekstu izlasīt kā dzejoli? Es Māra Čaklā dzeju uztveru kā sarunu. Tā provocē mani uz dialogu – ar klausītājiem, ar  mūziķiem, ar mūziku,» saka Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova. Viņai šodien pirmizrāde – sarunu koncerts «Čaklais. Cits».
 
3.sep
Ķīnas vēstnieka Liana Dzjaņcjuaņa atbildes uz Neatkarīgās jautājumiem
 
3.sep
Saruna ar sporta un politikas žurnālistu, rakstnieku Armandu Puči
 
31.aug
Likumprojekts, kas 10 gadu laikā paredz ebreju kopienai izmaksāt 40 miljonu eiro kompensāciju par holokausta dēļ zaudētajiem īpašumiem, tiks skatīts Saeimā pirmajā lasījumā. Par to 25. augustā konceptuāli vienojās Saeimas Budžeta un finanšu komisija. Pats uzstādījums – holokausta dēļ zaudētie īpašumi – ir aplams, jo holokaustā neviens nekādus īpašumus nezaudēja: tos jau bija atņēmuši padomju okupanti. Par likumprojektu runā Aleksandrs Kiršteins (NA).
 
25.aug
Saruna ar partijas “Latvija pirmajā vietā” finanšu ministra amata kandidātu, kādreizējo premjeru Vili Krištopanu.
 
19.aug
Saruna ar bijušo Augstākās padomes deputātu Jāni Dineviču
 
18.aug
Intervijā Neatkarīgajai Rīgas Centrālcietuma telpās Aivars Lembergs dalījās pieredzē par ikdienas dzīvi ieslodzījumā, kā arī par iecerēm iztiesāt vienādas tiesības cietumā esošajām un vēl nenotiesātajām personām.
 
17.aug
„Iedomājies, pie Jurģa Liepnieka mājās ieskrien Marija Golubeva un Normunds Mežviets maskā, seši vīri un divi suņi maskās, iešauj četras reizes griestos un atņem viņam topošo grāmatu par filozofiju un viņa mūzikas kolekciju, proti, klēpjdatoru. Pēc tam šī kompānija izvanda arī Lato Lapsas māju, meklēdami Indriķa Latvieša dokumentu mapītes par ievērojamu personu dzīvi un nāvi. Politpulciņš „Par!” beidzot ir ticis pie Iekšlietu ministrijas un uzreiz metas virsū rakstošiem oponentiem,” fantāzijās ierokas dakteris Pēteris Apinis. Un tomēr galvenais viņa izpētes objekts ir un paliek vakcinācija.
 
16.aug
Možs, optimisma pilns, ar cerībām uz taisnīgu kriminālprocesuālo noregulējumu un apņēmību turpināt cīnīties starptautiskajās tiesās par cilvēktiesību ievērošanu Latvijā – Aivars Lembergs klātienē sniedza interviju Neatkarīgajai Rīgas Centrālcietuma telpās.
 
13.aug
Saruna ar partijas “Saskaņa” līderi Jāni Urbanoviču
 
12.aug
„Ezermalā mēs ieraudzījām vienu pērli. Un tā ir Sūdu sala. Pieklājīgākā vārdā – Zirgu sala. Bet Sūdu sala tāpēc, ka vēsturiski tā bija atkritumu izgāztuve. To slēdza 1968. gadā. Soli pa solim esam gājuši uz to, lai varētu šo salu atvērt apmeklētājiem. Tagad tas tā ir noticis, un šī sala kļuvusi par iecienītu atpūtas un pastaigu vietu,” stāsta Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), Liepājas pilsētas mērs. Šodien – intervija ar Gunāru Ansiņu.
 
11.aug
„Šajā gadījumā vajadzēja rīkoties pilnīgi citādi. Un to es teicu kolēģiem jau pirms nedēļās: cilvēki, kuri laužas pāri mūsu robežai, nav bēgļi klasiskajā izpratnē. Viņi ir instrumenti hibrīdkara apstākļos. Turklāt – patlaban notiek Krievijas militārās mācības „Zapad”. Krievija noteikti ir izpētījusi Eiropas klasisko pieeju draudzīgai attieksmei pret bēgļiem un to arī izmanto,” uzskata aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).
 
10.aug
Andris Rāviņš (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS) par Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāju strādā jau sesto sasaukumu pēc kārtas. 5. jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās no visiem deputātu kandidātiem viņš pārliecinoši saņēma vislielāko iedzīvotāju atbalstu. Kāpēc? Šo jautājumu Neatkarīgā uzdeva tieši Andrim Rāviņam.
 
7.aug
„Noslēguma vakarā es piecēlos no galda, aizgāju uz autoostu un aizbraucu uz Tomsku. Domāju: ja jau esmu tik tālu atbraucis, man jāatrod vieta, kur dzīvoja mana opapa izsūtītā ģimene. Agri no rīta biju Tomskā, tur atradu taksometru, izstāstīju šoferim, kāpēc esmu atbraucis uz Tomsku, un viņš mani aizveda uz to ciemu, kur dzīvoja mani vecvecāki,” atceras Raimonds Tiguls, mēģinot atrast saknes, no kurām aug viņa mūzika. Šodien, 7. augustā, Raimonds atkal – nu jau desmito gadu pēc kārtas – koncertēs Talsu Tiguļkalnā: brīvā dabā, atraisītā gaisotnē, deviņpadsmit ozolu aplī, ar mūziku, siltu kā vasaras novakars...
 
6.aug
Jau nākamnedēļ septiņi Latvijas sportisti dosies uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm, lai cīnītos par medaļām, un šī cīņa nebūs viegla. Konkurence paralimpiskajā sportā ir ļoti sīva, pretinieki spēcīgi, turklāt no valstīm, kur paralimpiskajam sportam atvēlē ievērojami lielāku finansējumu, nekā tas ir Latvijā.