Lielās intervijas

Vakar, 7:00
Saruna ar Saeimas deputātu, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju Armandu Krauzi (ZZS)
 
19.mai
„Jānis Vitenbergs (NA) nav vājš ekonomikas ministrs, viņa demisijas pieprasījums ir saistīts tikai ar nepieciešamību saglabāt politisko līdzsvaru valdošajā koalīcijā,” apgalvoja ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Tāda – neloģiska un nesaprotama – ir Kariņa rīcība. Bet, ja vajag izpalīdzēt satelītpartijas „Attīstībai/Par” draudziņiem, kuri apvainojušies par Marijas Golubevas nošķūrēšanu, tad tā ir cita lieta.
 
17.mai
„Pirms gadiem 14 es Ļvovā iepazinos ar latviešu baikeriem. Es pats esmu baikeris. Viņi mani uzaicināja uz Latviju, uz latviešu leģiona piemiņas dienu. Tā kā es ļoti cienu mūsu ukraiņu leģionu – Galīcijas divīziju –, piekritu. Piedalījos latviešu leģionāru gājienā, man bija ukraiņu karogs, un es redzēju, kā „vate”, to ieraugot, uzsprāgst,” atceras Jaroslavs Soloduha, kustības „Azov” medicīnas korpusa komandieris. Kustības? – pārjautāju. „Jā. Tagad „Azov” – tā ir visa Ukraina,” viņš piebilst.
 
14.mai
Ja valdība nepieņems uzņēmējdarbībai svarīgus lēmumus, Latvijā ražotie produkti kļūs konkurēt nespējīgi, vairosies nabadzība un tauta rudenī, ziemā var iziet ielās. Kā mazināt nelaimes no cenu kāpuma un inflācijas, intervija ar bijušo premjera Aigara Kalvīša padomnieku, lidostas “Rīga” drošības departamenta direktoru, tagad akciju sabiedrības “Gaso” gāzes apgādes drošības departamenta vadītāju Raimondu Lazdiņu.
 
10.mai
Saruna ar Armandu Krauzi, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju
 
3.mai
„Tas nebūs tik vienkārši – veidot vienu vadošo sporta organizāciju, apvienojot vairākas. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ir ideoloģiski spēcīga un neatkarīga organizācija, kuru veido biedri – olimpiskās federācijas. Starptautiskā olimpiskā komiteja rūpīgi seko līdzi jebkurām izmaiņām LOK statūtos,” teic Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers, raksturodams viļņošanos Latvijas sporta administrēšanas okeānā. Par to mūsu saruna.
 
29.apr
Saruna ar 13. Saeimas deputātu, Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītāju Vjačeslavu Dombrovski
 
27.apr
Saruna ar sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” vadītāju Jāni Urbanoviču
 
17.apr
„Mani uzrunā cilvēku žēlsirdība. To viņi, paldies Dievam, vēl nav pazaudējuši. Cilvēki visapkārt – latvieši, lietuvieši, poļi, pārējie, - iesaistās, palīdz, jūt līdzi ukraiņiem. Kamēr cilvēkos ir žēlsirdība, eksistē arī cerība,” teic Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes draudzes mācītājs Krists Kalniņš. Ar viņu saruna par Lieldienu vēsti, par Ukrainu, par mums.
 
13.apr
Saruna ar Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju, Saeimas deputātu Armandu Krauzi (ZZS)
 
11.apr
Saruna ar Latvijas Mākslas akadēmijas profesoru, Rīgas Svētā Pētera nodibinājuma valdes locekli Ojāru Spārīti
 
6.apr
Šis laiks visām pašvaldībām uzliek jaunus pienākumus un izvirza uzdevumus, ko iepriekš nav nācies veikt: jāuzņem bēgļi, jāmeklē veidi, kā amortizēt energoresursu cenu pieaugumu, pēc Covid-19 pandēmijas jāatsāk ritmiska dzīve. Par novada ikdienu un plānotajiem darbiem saruna ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski.
 
4.apr
Krievijā jebkāda privātā iniciatīva, arī valsts varu atbalstoša, ir aizliegta. Varai paniskas bailes no visa, kas nepakļaujas tās kontrolei. Šādos apstākļos privātai iniciatīvai nav vietas ne tikai politikā, bet arī biznesā – intervijā “Neatkarīgajai” stāsta viens no “start-up” kustības pamatlicējiem Krievijā, uzņēmējs IT jomā Konstantīns Sinjušins.
 
31.mar
Intervija no Krievijas karaspēka pagaidām okupētās Ukrainas daļas
 
28.mar
Saeima trešajā lasījumā ir pieņēmusi ilgi tapušo Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumu. Tas nozīmē, ka dievnamu pārņems Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodibinājums, kuru veido LELB Vācu Svētā Pētera draudze kopā ar Latvijas evaņģēliski luterisko Baznīcu.
 
25.mar
Ja vaicātu, kādas asociācija rodas, izdzirdot vārdu Anna Birmane jeb Anna Panna, domāju, ka vairākums teiktu: Anna ir ārkārtīgi skaisto un garšīgo kūku autore. Īsta svētku burve! Patiesi – Anna arī ikdienā jebkuru maltīti var pārvērst īpašā notikumā. Bet tas attiecas ne tikai uz ēdienu. Viņā nav nekā no pasīvas dzīvošanas – Anna tic, ka viss ir mūsu pašu rokās.
 
25.mar
Nu jau bez kautrēšanās arvien vairāk cilvēku atzīst: man ir nepieciešama palīdzība – netieku galā ar stresu, zudusi interese par lietām, kas sagādāja prieku, esmu kļuvis agresīvs, pārāk bieži un daudz lietoju alkoholu, raudu pat mazākā sīkuma dēļ un tamlīdzīgi. Pēdējie gadi Latvijas un visas pasaules iedzīvotājiem tiešām ir bijuši ļoti smagi gan fiziski, gan emocionāli, turklāt nav paredzams, kad saspringtais periods beigsies un nāks mierīgāki laiki, jo Covid-19 pandēmija nebūt vēl nav beigusies, lai gan priekšplānā izvirzīti notikumi Ukrainā.
 
22.mar
“Pie mums gandrīz katru dienu kaut kas notiek,” stāsta Laima Linuža, laikraksta “Ludzas Zeme” galvenā redaktore. Vakar atnāca kāds vīrietis un piedraudēja, ka nodedzinās redakciju. Par to ziņots policijai. “Tiklīdz pateicām, ka esam pret Krievijas agresiju Ukrainā, uzbrukumi sākās arī pret mums,” turpina galvenā redaktore. Šodien – saruna ar Laimu Linužu.
 
19.mar
„Man vajadzēja attaisnot to, ka esmu savu vecāku dēls, man nebija kur likties,” smaida Aivars Broks, Terēzes un Staņislava Broku dēls. Abi lieliskie un slavenie kordiriģenti, kuri pacēla Latgales koru mākslu nebijušos augstumos, nu ir debesu valstībā. Viņu dēls – Aivars Broks, Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas direktors – ne tikai diriģē un muzicē, bet arī paceļ pie skolas Ukrainas karogu, par ko viņu aprej „vatņiku” bars.
 

Komentētākie