Gadu mija

2.dec 2019
Ziemassvēki, gadu mija ir laiks, kad teju katrā mājā, katrā birojā, skolā un bērnudārzā "uzzied" kāds krāšņs egļu vainags. Rotājies ar sārtām puansetijām, kanēļa standziņām, valriekstiem vai svecēm, skuju vainadziņš tiek piekārt pie ieejas durvīm, virs kamīniem, pie krāsns mūrīšiem. Lielāki un mazāki Adventes vainagi uzplaukst uz pusdienu letēm, darba galdiem, uz restorānu galdiņiem un uz lielajiem saimes galdiem. Un protams, ka prieks par eleganto dekoru ir dubults, ja tas gatavots savām rokām.
7.jan 2019
Lielākais šķērslis uz iekšējo mieru ir patmīlība, tāpēc ikvienam jābūt saprātīgam un jāvēršas pie Dieva ar sirsnīgu lūgšanu, Ziemassvētkos uzsvēra Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.
7.jan 2019
Pareizticīgie un vecticībnieki Latvijā šodien svin Ziemassvētkus - Kristus piedzimšanas svētkus
6.jan 2019
Šodien kristīgā pasaule svin Zvaigznes dienu, kuru sauc arī par Trejkungu dienu.
4.jan 2019
Vecgada vakarā Latvijas iedzīvotāji aktīvi izmantojuši mobilos sakarus, lai apsveiktu ārvalstīs dzīvojošos draugus un tuviniekus. Visvairāk zvanīts uz Lielbritāniju, Krieviju un Vāciju, liecina vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” apkopotie dati.
3.jan 2019
Gada izskaņā iedzīvotāji vairāk domājuši par tik ļoti svarīgo ūdens patēriņu - gāzētā un negāzētā ūdens pieprasījums palielinājies par attiecīgi 46% un 33%, salīdzinot ar 2017. gadu. Pārliecinoši pārdošanas līderi tomēr ir bijuši mandarīni, kā arī neiztrūkstoša svētku sastāvdaļa – majonēze, liecina “Maxima Latvija” pārdošanas dati.
3.jan 2019
Noslēdzoties Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas svinībām, Rīgas iedzīvotāji sāk atbrīvoties no svētku eglītēm, tāpēc vides pakalpojumu uzņēmums SIA "Clean R", tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad nodrošinās eglīšu savākšanu. Eglīšu izvešanas pakalpojums būs pieejams visiem SIA “Clean R” Rīgas klientiem, savukārt pārējo novadu klientus par eglīšu izvešanas nosacījumiem aicinām interesēties, individuāli zvanot uz SIA “Clean R” klientu centru pa tālruni 67111001 vai rakstot uz e-pastu kc@cleanr.lv.
3.jan 2019
Desmitiem tūkstoši cilvēku vakar ieradušies pie imperatora pils Tokijā, lai noklausītos Japānas imperatora Akihito pēdējo Jaungada uzrunu un sveiktu monarhu. 85 gadus vecais Akihito nolēmis 30. aprīlī atteikties no troņa, un nākamajā dienā imperatora pienākumus sāks pildīt viņa vecākais dēls Naruhito. Līdz ar Akihito atkāpšanos beigsies gandrīz 30 gadu ilgusī ēra, kas Japānā tiek saukta par Heisei jeb miera sasniegšanas periodu.
2.jan 2019
Pazīstamais astrologs Andris Račs (astrologos.lv) atklāj, ko 2019. gads nesīs sabiedrības līderiem.
2.jan 2019
Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no šī gada 29.decembra plkst. 6.30 līdz 2.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 181 izsaukumu – 86 uz ugunsgrēku dzēšanu, 57 uz glābšanas darbiem, bet 38 no izsaukumiem bija maldinājumi.
2.jan 2019
Latvija aizvadītajā gadā spērusi pārliecinošus soļus ceļā uz pārticīgu sabiedrību un jau tuvojas Eiropas Savienības vidējam dzīveslīmenim. Šāds vēstījums bija saklausāms Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ministru prezidenta Māra Kučinska uzrunās, sagaidot 2019. gadu.
1.jan 2019
Valsts prezidents Raimonds Vējonis Jaungada uzrunā akcentēja Latvijas simtgadē uzplaukušo tautas pašapziņu, atgādinot, ka "Latvijas stāsts ir un būs tāds, kādu paši to radīsim un izstāstīsim".
1.jan 2019
Statistikas skaitļi liecina, ka Latvija strauji aug - mēs vairāk ražojam un eksportējam, mēs vairāk nopelnām un vairāk tērējam, mēs tuvojamies savam mērķim - Eiropas Savienības vidējam dzīves līmenim, Jaungada uzrunā paziņoja aizejošais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
photo_camera
31.dec 2018
Pasaule ar krāšņām svinībām un uguņošanu sākusi sagaidīt jauno, 2019.gadu, kas daudzviet jau iestājies.
31.dec 2018
Sagaidot Jauno gadu, Latvijas Televīzija piedāvās ar cieņu un smaidu atskatīties uz šī gada nozīmīgākajiem notikumiem kopā ar Jāni Skuteli raidījumā “Pusnakts šovs ar Jāni Skuteli.
31.dec 2018
Gadumijā katru gadu nopietnas traumas gūst vairāki cilvēki. Lielākoties cilvēki cieš svētku salūta laikā, jo ir pārgalvīgi un neievēro piesardzību, lietojot pirotehniku. Bieži traumas ir smagas un dažkārt tās atstāj paliekošas sekas uz turpmāko dzīvi, tāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina cilvēkus parūpēties, lai Jaungada sagaidīšana kopā ar ģimeni un draugiem būtu droša.
31.dec 2018
Gaidāmās vētras dēļ Ventspilī un Liepājā Jaungada svinības, iespējams, notiks bez salūta.
31.dec 2018
Kopš aizvadītā gada uz pusi sarucis to Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, kas uzskata, ka nauda primāri jāiegulda sen kārotu sapņu īstenošanā, un būtiski palielinājusies vēlme veidot uzkrājumus, liecina PNB Bankas veiktā aptauja. Visbiežāk brīvie naudas līdzekļi tiek turēti algas kontā, taču gandrīz tikpat izplatīta ir skaidras naudas krāšana, kā arī finanšu līdzekļu noguldīšana krājkontā.