Trešdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_downwardLīgo Latvija

“Šajā laikā, ejot pļavā, svarīgi izturēties ar cieņu pret katru zālīti un katru stiebriņu, jo plūcēju ir daudz. Tikpat svarīgi ir arī atcerēties par indīgajiem un īpaši aizsargājamajiem augiem, kurus noteikti nedrīkst izmantot ne vainagu darināšanā, ne uzturā. Tāpēc, ja ir šaubas par kādu no pļavā atrodamajiem augiem, labāk to atstāt pļavā,” stāsta farmaceite Laila Zālīte.
23.jun 2022 LifeHacks.lv
Piedāvājam vairākas Līgo dziesmas izlases
23.jun 2022 Portāls nra.lv
Sagaidot vasaras saulgriežus un svinot latviešu gadskārtas svētkus Līgo, varam pieredzēt īpaši skaistas dabas ainavas, krāšņas debesis un miglas peldes pļavās. Lai notvertu īstos svētku mirkļus vairs nav nepieciešama profesionāla kamera - galvenais, lai viedtālrunis ir pie rokas.
23.jun 2022 Portāls nra.lv
Lieliska ziņa alus cienītājiem: izrādās, ka mazās devās tas ne tikai nav kaitīgs, bet arī veselīgs.
23.jun 2022 tautaruna.lv
Līgo svētkos tomēr arī jāzina, kurus augus var plūkt, kurus tieši vajag plūkt un kurus labāk atstāt Latvijas pļavās. T TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Dabas fonda eksperte un botāniķe Rūta Sniedze-Kretalova.
23.jun 2022 Portāls nra.lv
Vairāk nekā trešdaļa jeb 36% iedzīvotāji Līgo svētkus un Jāņus svinēs ģimenes vai draugu lokā, liecina “Kantar TNS” aptaujas dati TV3 raidījumā "900 sekundes".
23.jun 2022 Portāls nra.lv
Dziedniece Līga Lazdāne atklāj - ja kaut ko ļoti vēlamies, varam izmantot uguns rituālus, vēstīts Laumas Lapsas materiālā "Saulgriežu rituāli skaistākai dzīvei" izdevumā "Privātā Dzīve".
23.jun 2022 tautaruna.lv
Esmu pagodināts, ka šī gada Līgo vakars Raiskumā tiek veltīts filmai „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Veltījuma forma iepriecina, jo mēģinājumi izspēlēt ,,seno dziesmu jaunās skaņas” ar blīkšķi izgāzušies. Ne reizi vien centos atrunāt no šīs aplamības.
23.jun 2022 Jānis Streičs
Ārsts Sergejs Homjakovs skaidroja, kā cepts šašliks var veicināt audzēju attīstību, vēsta Medikforum.
23.jun 2022 tautaruna.lv
Šodien Latvijā, rotājot ēkas ar jāņuzālēm, pinot vainagus, dedzinot ugunskurus, dzerot alu un dziedot svētku dziesmas, tiks svinēti Līgo svētki un Jāņu nakts.
23.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Pienākusi gada visgarākā diena un visīsākā nakts, kad apkārt smaržo Jāņu zāles, nakti izgaismo ugunskuri, bet visapkārt dzirdi jautru "līgo, līgo". Šis ir arī maģisks laiks, kad ievērst uzmanību dāžādiem tiecējumiem un paražām.
23.jun 2022 LifeHacks.lv
***
23.jun 2022 Māris Krautmanis
„Tā nu tas tiešām ir, ka dažas dienas pirms Jāņiem un arī tūliņ pēc saulgriežiem, aptiekās tiek meklēti līdzekļi toksikozei, ko izraisa pārmēru liels alkohola patēriņš. Rādās, ka blakus Jāņu sieram, šašlikam un alus sešpakai iepirkuma grozā tikpat līgani ieguļas arī kāds medikaments, kas palīdzēs tikt galā ar nevēlamu simptomātiku. Taču mēs, mediķi, atgādinām, ka labāk par medikamenta iegādi ir pārzināt riskus un ievērot mērenību,” saka „Mēness aptiekas” farmaceits Vadims Brižaņs.
22.jun 2022 Portāls nra.lv
Ņemot vērā, ka Līgo svētku laikā ne visi ģimenes ārsti ir pieejami, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mediķi aicina vecākus pirms svētkiem pārbaudīt mājas aptieciņas saturu un ņemt to līdzi, dodoties svinēt, informē BKUS Komunikācijas daļas speciāliste Ilze Olšteina.
22.jun 2022 Portāls nra.lv
Krievijas šefpavārs un TV raidījumu vadītājs Vladimirs Pavlovs pastāstīja, ar kādām veselīgām alternatīvām var aizvietot šašliku, raksta "lenta.ru"
22.jun 2022 tautaruna.lv
Lai lustīgo un priecīgo noskaņojumu neiztraucētu nelaime, Valsts policija atgādina par drošību svētku laikā! Ikvienam iedzīvotājam ir jābūt apzinīgam un atbildīgam gan ceļu satiksmē, gan izvēloties svinībām piemērotas aktivitātes, gan parūpējoties par mājokļa drošību.
22.jun 2022 Portāls nra.lv
Doma laukumā šodien no plkst.9 līdz 19 notiek tradicionālais Zāļu tirgus, informē koncertorganizācijas "Ave Sol" pārstāve Ieva Egle Vītola. Zāļu tirgu šodien plkst.10.15 apmeklēja arī Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti. Doma laukumā var atrast un iegādāties visas Latvijas zemnieku un amatnieku ražojumus un darinājumus, ozollapu un ziedu vainagus un jāņuzāles.
22.jun 2022
"Healthline" atklāj, kādi pasaules sieru veidi ir veselīgākie.
22.jun 2022 LifeHacks.lv
Trešdien Latvijā gaidāms pārsvarā saulains laiks, bez nokrišņiem, prognozē sinoptiķi.
22.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA, Portāls NRA
Tuvojoties garajām svētku brīvdienām, kad daudzi dosies ārpus pilsētām, aicinām autovadītājus ievērot drošas braukšanas principus, lai sekmīgi nokļūtu brīvdienu galamērķī un mājup.
21.jun 2022 Portāls nra.lv