Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardLīgo Latvija

Runājot par 23. jūnijā un 24. jūnijā svinamiem svētkiem, viena daļa Latvijas iedzīvotāju tos sauc par Līgo svētkiem, citi – par Jāņiem. Tulkošanas birojs un mācību centrs “Skrivanek” skaidro, ka pareizāk šos svētkus būtu dēvēt par Jāņiem.
20.jun 2022 Portāls nra.lv
Ir pienācis Jāņu laiks! Tiek plānotas svinību aktivitātes un mielasts. Kā Jāņu svinības un mielastu padarīt pēc iespējas veselīgāku? Kādi ir ieteicamākie ēdieni veselīgam Jāņu galdam? Un par kādiem drošības pasākumiem nedrīkstam aizmirst? Iesaka BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Sintija Jureviča.
20.jun 2022 Portāls nra.lv
Latvijas Televīzijas Laika ziņu redaktors Toms Bricis svētdien dalījies ar jaunāko prognozi Jāņiem.
20.jun 2022 tautaruna.lv
Būsiet pārsteigti, bet “alus vēders” mēdz būt ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm, turklāt nepareizas diētas dēļ tas nereti izveidojas arī aktīvā dzīvesveida atbalstītājiem, apliecina Veselības centru apvienības (VCA) uztura speciāliste Anita Baumane. Viņa arī atgādina apdomāt, cik daudz ikdienā vai svētkos lietot alu, jo alū viltīgi slēpjas šķidrās kalorijas. 
18.jun 2022 Portāls nra.lv
Latvijas Televīzijas Laika Ziņu redaktors Toms Bricis norāda, ka pēc lielajām lietavām šonedēļ ilgāks sausuma periods nav saskatāms.
17.jun 2022 tautaruna.lv
Tuvojas vasaras saulgrieži un viens no svētku mielasta sastāvdaļām ir Jāņu siers
16.jun 2022 tautaruna.lv
Jāņu tuvošanās laiks ir pateicīgs ne vien Jāņu zāļu vākšanai rotāšanās nolūkos, bet arī dažādu ārstniecības augu ievākšanai. Kādi ārstniecības augi ir aktuāli un vācami šajā laikā un kādiem nolūkiem tos lieto? Kuras Jāņu zāles ir piemērotākās vainagiem un mājas rotāšanai? Kāda piesardzība jāievēro, vācot augus? Stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
16.jun 2022 Portāls nra.lv
photo_camera
Atjaunojot deju ansambļa “Daiļrade” dibinātājas un ilggadējas mākslinieciskās vadītājas Silvas Štelfas iedibināto tradīciju, 18. jūnijā plkst. 18.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā notiks RKTMC “Mazā ģilde” visu paaudžu deju kolektīvu lielkoncerts “Vidusvasaras dzīvestības”. Koncertu vadīs bērnu tautas deju ansambļa “Dzintariņš” absolvente aktrise Zane Burnicka. Koncerta veidotājs - vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš.
16.jun 2022 Portāls nra.lv
Meteorologs Jānis Trallis apstiprinājis jau iepriekš izskanējušo prpgnozi par lietainajiem Jāņiem.
16.jun 2022 tautaruna.lv
Ielīgošana Andrejsalā ar "Grodiem" Ukrainas bēgļu kopienas centrā "Common Ground"
16.jun 2022
videocam
Jaunfolka grupa “Jauno Jāņu Orķestris” publicē jaunu dziesmu “Kur tu biji, alutiņ” un aicina sastapt grupu vairākos ielīgošanas laika un vasaras koncertos.
15.jun 2022 Sandris Vanzovičs
Jūnija otrajā pusē laikapstākļus Latvijā bieži ietekmēs cikloni, tādēļ palaikam līs, reizēm gaidāms stiprs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.
15.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Sinoptiķis Jānis Trallis dalās ar jaunāko laika prognozi Jāņiem.
15.jun 2022 tautaruna.lv
Saeima 9. junijā nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", kas paredz latvisko gadskārtu svinību atzīmēšanu arī atbilstoši saulgriežu laikam.
13.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Dabas vērotājs Vilis Bukšs dalījies ar iespējamo laika prognozi Jāņu laikam.
7.jun 2022 tautaruna.lv
Garākas brīvdienas Valsts asinsdonoru centrs (VADC) vienmēr gaida ar bažām un šogad Līgo svētki nav izņēmums. Lai Saulgriežu mēnesī ārsti varētu palīdzēt visiem pacientiem, kuriem tas ir nepieciešams, VADC lūdz visus iedzīvotājus būt īpaši aktīvus un atsaucīgus, ziedojot asinis gan pirms, gan pēcsvētku laikā.
1.jun 2022 Portāls nra.lv
Ik gadu Līgo svētku laikā notiek vidēji divi negadījumi dienā, kuros autovadītājs bijis alkohola reibumā, un tā ir gandrīz desmitā daļa (7%) no visiem šo svētku laikā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem, liecina Valsts policijas dati.
25.jun 2021 Portāls nra.lv
Kad svētki būs godam aizvadīti, bet viss ķimeņu siers vēl nebūs apēsts, to varēs izmantot gardu salātu pagatavošanā un, tas neaizies postā. "Rimi Gardēži" piedāvā recepti otrās dienas ķimeņu salātiem. Lai labi garšo!
25.jun 2021 LifeHacks.lv
Šogad Līgo svētkos mediķu palīdzība pēc apdegumu gūšanas bija nepieciešama 41 cilvēkam, kas ir četras reizes vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).
24.jun 2021 Ziņu aģentūra LETA
Līgo un Jāņu svētkos ūdenstilpēs un jūrā noslīkuši trīs cilvēki, bet viens cilvēks smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.
24.jun 2021 Ziņu aģentūra LETA