Līgo Latvija

24.jun 2021
Līgo svētkos uz Latvijas ceļiem aizturēti 19 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, un vienu, kurš transportlīdzekli vadīja, būdams lietojis narkotiskās vielas, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļā.
 
24.jun 2021
Salas novadā, uzkrītot kokam, Līgo naktī bojā gāja cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
24.jun 2021
Līgo vakarā ugunsgrēkā Burtnieku novadā gājuši bojā četri cilvēki, lai gan no ugunsnelaimēm izdevies izglābt 15 cilvēkus, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.
 
24.jun 2021
Pasmaidām
 
24.jun 2021
Šodien Latvijā tiek svinēta Jāņu diena, kas tradicionāli ir kā atslodze pēc rituāliem bagātā Zāļu vakara un Jāņu nakts.
 
23.jun 2021
Gada īsākajā naktī zied ne tikai pļavas un papardes, bet arī līgotājas. TC “Alfa” un stiliste Laura Valuta apkopojuši ieteikumus, kas jāņem vērā, ja gada maģiskāko nakti vēlies aizvadīt patiesi modīgi.
 
23.jun 2021
Latvijā Jāņu ir piecreiz vairāk nekā Līgu, taču uz ceļiem tautiskākā vīriešu kārtas vārda "nēsētāji" galvassāpes citiem ceļu satiksmes dalībniekiem un darbu policistiem sagādā nesalīdzināmi biežāk.
 
23.jun 2021
Vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki šogad ir īpaši, jo tos varēsim sagaidīt plašākā ģimenes, draugu vai citu cilvēku lokā ievērojot epidemioloģiskās prasības. Tāpēc jo īpaši svarīga ir piesardzība šajā svētku laikā. Lai Līgo svētki tiktu aizvadīti bez starpgadījumiem, "Drošības profesionāļu asociācija" valdes loceklis, Biznesa augstskolas Turība absolvents Mārtiņš Melnis sniedz dažus ieteikumus drošai svētku pavadīšanai.
 
23.jun 2021
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule, viesojoties kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Cilvēks. Ceļš. Drošība", runājusi par traumām, kuras visbiežāk tiek gūtas Līgo svētkos.
 
23.jun 2021
Beidzot pienāca tā nedēļa, kad latvju populārāko cilvēku topā drūmais Uga, lāga Perevoščikovs un pat Magone Burkā kundze noslīdēja līdz attiecīgi 58 639., 58 640. un 58 641. vietai – viņus apsteidza “Rīta Pornorāmas” Boms Tricis, Aģente Skudra un Saules Ramona, kā arī 48 220 Jāņi un 10 415 Līgas.
 
23.jun 2021
NRA sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 23. jūnijā no plkst. 11.00 vērot īpaša deju notikuma pirmizrādi: vasaras saulgriežu mistēriju LĪGO SAULE, kas tika izdejota Valātas pilskalnā.
 
23.jun 2021
Valdība ir mīkstinājusi pandēmijas ierobežojumus tiktāl, ka Jāņu svinēšana vakcinētiem un pārslimojušiem ļaudīm būs iespējama bez ierobežojumiem. Savukārt ārtelpās kompānijā ar nevakcinētajiem - kompaktā 50 cilvēku kompānijā bez mājsaimniecību ierobežojumiem. Taču, atgādinot Valsts prezidenta Egila Levita pamācību Ziemassvētkos, arī Jāņos ir ārkārtīgi svarīgi nesaslimt un nenomirt, jo cilvēkiem, kuri nomiruši, nebūs ne citu Jāņu, ne Ziemassvētku. Un izšķirīgi svarīga Jāņos ir vīriešu pieskatīšana, jo tieši vīrieši visbiežāk iet bojā nedabiskā nāvē. Nemāk braukt, nemāk peldēt, nemāk lietot uguni un pat pamieloties nemāk, jo aizrijas ar gaļas gabaliņu.
 
23.jun 2021
Meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar lietuviešu prognozi Līgo svētku vakaram.
 
23.jun 2021
Papardes nezied! Bet, ja ļoti gribas, tad zied. Katram citādi. Viens ilgojas pēc romantikas un sapņainas lūkošanās zvaigznēs, otrs vēlas miljons rožu un šampanieti putu pilnā vannā, kāds grib iet pa putekļainu lielceļu un iekrist ziedošā pļavā vai pārlaist nakti siena zārdā, kuru vairs nav. Kādam stilīga šķiet līgošana pilsētā uz bruģa ar urbāno romantiku – galdiņu āra terasē un vienreizējas lietošanas traukiem. Ar vārdu sakot, katram savs.
 
22.jun 2021
Drīz ikkatrā mājā ģimenes un radu lokā tiks svinēti vasaras saulgriežu svētki. Kā zināms, Līgo svētku un Jāņu neatņemama tradīcija ir vainagu pīšana kā vīriem, tā sievām. Lai tavs Jāņu ozollapu vainags sanāktu tāds, kā iecerēts, seko līdzi soli pa solim video pamācībai!
 
22.jun 2021
Jāņuzāles ir vasaras saulgriežu būtisks elements: ar tām tiek pīti vainagi un izdaiļota māja un sēta, turklāt iet lūkoties un iegūt savvaļas augus ir brīnišķīga pieredze pati par sevi. Kāpēc procesa noslēgumā ir svarīgi rūpīgi nomazgāt rokas? Kas plūcams un kas atstājams? Latvijas Dabas fonda eksperti ir apkopojuši, kas jāņem vērā, vācot jāņuzāles.
 
22.jun 2021
Esam sagaidījuši kārtējos svētkus pandēmijas ēnā. Līgo svinēšana Krastmalā nenotiek, zaļumballes mazpilsētās arī ne un pulcēties mēs joprojām varam tikai pēc noteikumiem. Taču tas nebūt nav pamats atmest svētkiem ar roku un kārtējo reizi gaidīt "labākus laikus".
 
22.jun 2021
Latvijas iedzīvotājiem Jāņus vajadzētu svinēt "savos burbuļos" kopā ar ģimenes locekļiem un zināmiem draugiem, mazāk tiekoties ar nepazīstamiem cilvēkiem, šādu viedokli Latvijas Radio pauda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.
 
22.jun 2021
Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina par gadu gadiem nemainīgu tendenci: Latvijā, salīdzinot ar pārējiem gada mēnešiem, visvairāk bērnu dzimst ap Jāņiem (jūnijā/jūlijā). Otrajā vietā – marts. Arī šogad martā mūsu valstī piedzima par 181 mazuli vairāk nekā janvārī. Tas nozīmē, ka pērn Jāņu mēnesī tika ieņemti 1479 bērniņi – mazāk nekā iepriekšējos nekovida gados, bet tomēr rekords. Paparžu ziedēšana nes bagātīgu ražu!
 
21.jun 2021
Siera ēšana, vainagu pīšana un Jāņu zāļu dekori, alus baudīšana un Līgo dziesmas - šīs ir vispopulārākās tradīcijas saulgriežu svinēšanā.