Pirmdiena, 30.janvāris

redeem Pārsla, Tīna, Valentīna

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Pasaulē

"Mūsu komandieri nošāva". Ukrainā karojošiem latviešiem Jāņu svinēšana nav prātā

© Ekrānuzņēmums/FB

Latvietis Gundars Kalve karo Ukrainā un palīdz aizsargāt valsti no okupantiem. Viņš drīzumā dosies atpakaļ uz mājām, jo Kalves saimniecībā sācies ražas novākšanas laiks. Savukārt Juris Ulmanis Ukrainas brīvprātīgajiem pievienosies jau drīzumā, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

TV sazinās ar Gundaru Kalvi kādā atelpas brīdī. Aizvadītā nedēļa viņa bataljonam bijusi smaga. Kritis viņu komandieris.

"Sanāca tā ka ieņēmām vienu apdzīvotu vietu un orki atriebās, mēs nonācām krustugunīs un mūsu komandieri nošāva," stāsta Gundars Kalve. "Mūsu uzdevums ir izsekot krievu armijas pārvietošanos, pārvietošanās brīdī likvidēt okupantus. "

Kalves pulkā ir četri latvieši un drīzumā pievienosies vēl viens - Juris Ulmanis. Viņš jau kā brīvprātīgais uzreiz pēc kara sākuma pievienojās Ukrainas spēkiem, tad atgriezās mājās un jūlija sākumā atkal dosies uz kara plosīto valsti.

"Tas ir mans pienākums palīdzēt Ukrainas karavīriem, jo mēs cīnāmies par to pašu lietu un pret to pašu ienaidnieku," uzsver Ulmanis. "Es ļoti sekoju līdzi, kas notiek Ukrainā, katru brīvo brīdi skatos ziņas, es jūtu, ka nepietiekoši tiek darīts, lai palīdzētu Ukrainas armijai, viņiem ļoti, ļoti vajag ieročus."

Tas, ka apstākļi Ukrainā ir smagi, nebiedē nevienu no abiem karotājiem.

"Neviena pēda Ukrainas zemes netiks atdota, mēs cīnīsimies gan par Donecku, gan Luhansku un Krimu," teic Gundars Kalve. "Tiem miermīlīgajiem Rietumu politiķiem, kuri grib nosēdināt ar Kremļa ārprātīgo, nekas nesanāks, mēs cīnīsimies, līdz pilnībā Ukrainas zeme tiks [atbrīvota]."

Kalve jau drīzumā atgriezīsies mājās, lai Ukrainas spēkiem pievienotos rudenī, bet Ulmanis rāda divas aizsargķiveres, kuras ņems līdzi uz karalauku. Tās viņam palīdzējis sagādāt kāds draugs: "Viņas ir smagas, vajag ķiveri obligāti, ir arī bruņuveste un ieroči. Skrienot apkārt visu dienu var labi nomest svaru."

"Man ir jāatgriežas saimniecībā, novākt ražu, gan kviešus, zivtiņas dīķos. Uz rudeni atgriezīšos uz ilgāku laiku, iespējams, ar kontrakta noslēgšanu ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem," stāsta Kalve.

Lai arī šovakar Ukrainā svētki netiks svinēti, Kalve cer, ka kopā ar latviešu biedriem izdosies pasēdēt visiem kopā un par mājām atgādinās pie sienas pieliktais Latvijas karogs.

"Šo vietu saucam par latviešu stūrīti, sanākam runājam par savām ģimenēm, par to, kas te notiek. Nopirksim kādu siera gabaliņu, bet viss ir pakārtots mūsu uzdevumiem, kas var tikt saņemti gan agri no rīta, gan naktī," norāda Gundars Kalve.

Juris Ulmanis savukārt atzīmē: "Šajos Jāņos es novēlu slava Ukrainai un visiem latviešiem, ka mums ir jāceļ un jāsargā mūsu mīļā Latvija."