Ūdens līmenis Daugavā aizvadītajā diennaktī turpinājis celties, pieaugot par 60 centimetriem Daugavpilī, 58 centimetriem - Krāslavā, 46 centimetriem - Piedrujā un 19 centimetriem - Jēkabpilī, ledus iešana upē, pēc speciālistu prognozēm, varētu sākties nedēļas beigās.
Plūdu iespējamība Rēzeknes novadā ir neliela un tikai vērā ņemamu nokrišņu gadījumā var radīt apdraudējumu sabiedrībai, - pēc iepazīšanās ar situāciju atzinis Ministru prezidenta izveidotās ekspertu komisijas loceklis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Aldis Lieljuksis.
Ūdens līmenis Latvijas upēs katru diennakti paaugstinās pat par pusmetru. Hidrologi prognozē, ka nedēļas nogalē ūdens līmeņa svārstības būs vēl lielākas un līdz ar to daudzviet pastiprināsies plūdu draudi un teritorijas, kas jau tagad atrodas ūdenī, applūdīs vēl vairāk. Brīvdienās taps skaidrs arī, vai ledus spridzināšana Daugavā no applūšanas pasargās Daugavpili un Jēkabpili.
Straujā atkušņa un lietus dēļ bijušajā Jelgavas rajonā ir applūduši vairāki vietējie autoceļi, liecina informācijas VAS "Latvijas Valsts ceļi" mājaslapā.
Lemjot par plūdu novēršanu, spridzinot ledu, netiek ņemta vērā ietekme uz zivju resursiem, atzīst pētnieki, kuri būtu gatavi novērot spridzināšanas gaitu un izstrādāt savus priekšlikumus, raksta "Diena".
Šorīt ūdens līmenis Lielupē Jelgavā krities par trim centimetriem un šodien pusdienlaikā rāda atzīmi 325 centimetri, informē Jelgavas dome. Tomēr tuvākajās dienās meteorologi prognozē atkal ūdens līmeņa kāpšanu.
Par Lielupes "ķīlnieku" kļuvis arī Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs, kura māja atrodas vienā no plūdu nopietnāk skartajām apdzīvotajām vietām Jelgavas novada Kārniņos.
Plūdi vēl pagaidām būtiski neietekmē Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķu darbu un spēju sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību un tāpat kā katru dienu visā valstī mediķi dodas pie pacientiem līdz pat 1300 izsaukumos, nra.lv informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Komunikācijas nodaļas speciāliste Laura Bundule.
Patlaban Jelgavas pusē Lielupē ledu spridzināt nav plānots, bet tiek izvērtēta iespēja spridzināt sēkli Lielupes grīvā Jūrmalā, portālam Jelgavas Vēstnesis.lv norādīja VUGD priekšnieks Ainars Pencis.
Acīgie jelgavnieki trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekus, kuri vakar ar motorlaivu apsekoja applūdušās pilsētas teritorijas, noturēja par marodieriem, un par viņiem ziņoja policijai.
Šorīt Jelgavā policistu palīdzība bija nepieciešama 6. līnijā dzīvojošajiem - Pašvaldības policija ar laivu līdz ceļam nogādājusi ap 30 cilvēku, lai pieaugušie tiktu tālāk uz darbu, bet bērni uz skolu, ziņo portāls "Jelgavas Vēstnesis".
Šodien tieši plkst.12 Daugavas ielokā pie Pļaviņām nogranda pirmais spēcīgais sprādziens, kura rezultātā ledus šķembas pacēlās gandrīz līdz upes kreisajā krastā augošo koku galotnēm.
Daugavā pie Pļaviņām karavīri ir sākuši spridzināt ledu. Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona spridzināšanas grupa Daugavā pie Pļaviņām, Bebrulejā, jau veikusi divas no vairākām plānotajiem ledus spridzināšanas kārtām, lai atbrīvotu upi 1,5 kilometru garumā.
Šonakt Lielupē ūdens līmenis pie Jelgavas cēlies par 29 centimetriem, sasniedzot atzīmi 3,22 metri Baltijas jūras sistēmā, taču augšpus Jelgavas atrodas ledus sastrēgums un ledus sastrēguma kustības gadījumā sagaidāma straujāka ūdens līmeņa celšanās un plašāka teritoriju applūšana Jelgavā, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.
Pagājušajā naktī ūdens līmenis Lielupē Jelgavā cēlies par 13 centimetriem un pašreiz sasniedzis 320 centimetru atzīmi. Līdz kritiskajam līmenim to šķir vien 30 centimetri.
Vakar pabeigti sagatavošanās darbi un šodien Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona spridzināšanas grupa veiks ledus spridzināšanu Daugavā pie Pļaviņām, Bebrulejā. Darbos kopumā iesaistīts 61 karavīrs un zemessargs.