Izglītība

Vakar, 11:00
Lai jaunā paaudze būtu labāk sagatavota darbam un dažādām uzņēmējdarbības formām, “Junior Achievement Europe” organizē profesionālās un vispārējās vidējās izglītības iestāžu konkursu “TES Awards”, kurā akcentēta uzņēmējdarbības prasmju mācīšana.
 
Vakar, 10:00
Ar šo mācību gadu Transporta un sakaru institūts (TSI) piedāvā apgūt studiju programmu, kas dod iespēju saņemt dubulto diplomu.
 
17.mai
Latvija nosaukta par grēkāzi, kāpēc Eiropā un arī daudzviet citur pasaulē trūkst cilvēku, kuri spējīgi uzturēt kārtībā ūdensvadus vai elektroapgādes tīklus.
 
12.mai
Uz “Neatkarīgās” jautājumiem atbild Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) karjeras atbalsta nodaļas vadītāja Ināra Punkstiņa.
 
12.mai
Gandrīz katrs ceturtais studējošais pēc pamatstudijām uzsāk mācības maģistrantūrā, bet motivācija iegūt arī doktora grādu ir krietni zemāka – studējošo skaits ir ap diviem tūkstošiem, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas apkopotā informācija. Šāds izglītības segums gan automātiski nenozīmē labākas izredzes darba tirgū, būtiska loma ir tieši izvēlētajai studiju jomai, jo, piemēram, inženierzinātņu maģistri un doktori var nopelnīt pat līdz 147% virs vidējās algas valstī, tikmēr absolventi no humanitārajām jomām pat šo vidējo rādītāju var nesasniegt.
 
12.mai
Liepājas Universitātes daudzveidīgajā studiju piedāvājumā tiek gatavoti pilsētai, novadam un valstij nepieciešamie IT speciālisti, pētnieki pievēršas mākslīgajam intelektam, lietu internetam un atjaunojamajiem energoresursiem.
 
12.mai
Šobrīd cenas lec augšup gandrīz it visam, un arī tuvākās nākotnes prognozes ekonomisti neiezīmē optimistiskas, tādēļ topošajiem studentiem, kam ies secen valsts budžeta vietas, jārēķinās, ka arī izglītības iegūšana maksās dārgāk. Daļa uzrunāto valsts augstskolu norāda – studiju maksa ir palielinājusies, dažās studiju programmās pat par 33%, vienlaikus piebilstot – dažādi maksas atvieglojumi atsevišķām  studentu kategorijām ir saglabāti.
 
12.mai
Sestdien, 14. maijā no plkst. 13.00 – 23.00 Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava) norisināsies festivāls “Sajūti LLU”, kurā pēc ilgāka pārtraukuma būs unikāla iespēja viesoties Latvijas Lauksaimniecības universitātē, izzināt un sajust studentu galvaspilsētas piedāvātās iespējas un piedalīties virknē izzinošu un izklaidējošu aktivitāšu.
 
12.mai
Pedagogi Latvijā nejūt, ka strādātu sabiedrībā novērtētā profesijā, katrs trešais skolotājs darbā jūtas demotivēts, puse atzīst – regulāri pārstrādājas, šādus drūmus secinājums atklāj izglītības uzņēmuma “Lielvārds” veiktais pētījums “Skolotāju balss”, kurā aptaujāti 1.–12. klašu pedagogi.
 
12.mai
Darba tirgus pieprasa ne tikai teorētiski, bet arī praktiski sagatavotus jaunos profesionāļus, kuru zināšanas ir balstītas uz reālām situācijām, ne tikai iegūtas grāmatu lappusēs. Transporta un sakaru institūts (TSI), ejot līdzi laikam, dalās pieredzē, kā mūsdienīga augstskola ir mainījusi studiju procesu un programmas, kurās arvien lielāka loma ir nozaru ekspertiem, praksēm un pieredzēm.
 
12.mai
Profesijas izvēle ir viens no grūtākajiem uzdevumiem jaunietim pēc pamatskolas vai vidusskolas absolvēšanas. Liepājas Valsts tehnikums ir pierādījis, ka jauniešiem šeit tiek dota iespēja ne tikai kvalitatīvi apgūt vispārizglītojošo vidējās izglītības kursu, kas paver ceļu uz augstāko izglītību, bet arī ielikt kārtīgus pamatus profesionālajai izaugsmei.
 
17.mar
Profesionālās izglītības kompetences centrs (PIKC) “Rīgas Valsts tehnikums” (RVT) ir viena no modernākajām profesionālās vidējās izglītības iestādēm. Cieši sadarbojoties ar darba devējiem, tehnikums izglītības ieguves iespējas sniedz jau vairāk nekā 100 gadu garumā. Sistemātiski atjaunojot esošās un izstrādājot jaunas profesionālās izglītības programmas, RTV darba tirgum piedāvā labi sagatavotus jaunos speciālistus.
 
23.feb
“Neatkarīgā” vaicā izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei (turpinājums no 22.02.)
 
22.feb
Santa Paula strādā bērnudārzā par audzinātāju, viņas otra sirdslieta ir ainavu dizains, kas hobija līmenī interesēja jau kopš pusaudzes gadiem. Santa nolēma šo aizraušanos papētīt dziļāk un pieteicās pieaugušo izglītības projektā, kura galvenais mērķis ir veicināt strādājošo konkurētspēju. Tagad Santai savā ziņā jau ir divas profesijas un pirmie klienti dārzu izveidē.
 
22.feb
Lai gan 100% valstij piederošs un teju simt gadu sens uzņēmums var asociēties ar birokrātisku “papīru” darbu, konservatīvu darba kultūru un nelokāmām tradīcijām, darbs VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (turpmāk – LVRTC)  šo mītu atspēko.
 
22.feb
Ekonomikas ministrijas analīze parāda, ka Latvijā ir liels STEM, it īpaši IT jomas, speciālistu trūkums un šī tendence saglabāsies tuvākajā nākotnē. Viena no augstskolām, kas sagatavo konkurētspējīgus STEM jomas speciālistus, ir Transporta un sakaru institūts.
 
22.feb
Vēlies kļūt par ārstu, programmētāju vai skolotāju, bet neesi izvēlējies izglītības iestādi? Vai varbūt vēl nezini, ko studēt?  Tad tev no 11. līdz 13. martam ir jāapmeklē izstādē “Skola 2022”! Trīs dienas Ķīpsalā varēs iepazīties ar izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, konsultēties ar studentiem, pasniedzējiem un karjeras konsultantiem, apmeklēt izglītojošus seminārus un piedalīties aizraujošās aktivitātēs.
 
22.feb
Augstākās izglītības iestāžu absolventu nodarbinātības dati (informācija publiskota par 2017.–2018. gadu) atklāj, ka darbu ar diplomu kabatā iegūst aptuveni 88% absolventu, nepilni 4% papildina bezdarbnieku rindas, 1% nolemj pamest valsti, pārējie – ekonomiski neaktīvi vai par viņiem nav iegūta informācija.
 
22.feb
Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir viena no lielākajām universitātēm Latvijā, kas sagatavo spējīgus, darba tirgū pieprasītus speciālistus 53 studiju programmās inženierzinātnēs, biozinātnēs un sociālajās zinātnēs. Mūsdienīga studiju vide, atbalsta programmas, iespēja iesaistīties pētniecībā un starptautiskajos projektos, kā arī plašs brīvā laika pavadīšanas piedāvājums – tie ir tikai daži aspekti, kāpēc studēt Jelgavā, kas izsenis zināma kā studentu pilsēta.
 
22.feb
Profesionālās izglītības kompetences centrs Liepājas Valsts tehnikums (LVT) Latvijā ir vadošais partneris trīs jomās – enerģētika, telemehānika un loģistika un komerczinības. Tehnikums ik gadu nāk klajā ar jaunām mācību programmām, kas ir tiešā saskaņā ar Latvijas tautsaimniecības attīstības tendencēm.
 

Komentētākie