Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Lielākajā Latvijas biotehnoloģiju un starpdisciplinārās augtākās izglītības iestādē turpinās uzņemšana

© Publicitātes foto

Vēl līdz pat 31. augustam turpinās uzņemšana brīvajās pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju vietās lielākajā Latvijas biotehnoloģiju un starpdisciplinārās augstākās izglītības iestādē – Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU). Līdz ar to kļūšana par Jelgavas studentu jau šajā rudenī vēl ir iespējama ikvienam, kurš nepaspēja pieteikties studijām jūlijā. Svarīgi, ka, ņemot vērā plašo studiju programmu piedāvājumu, jaunajā studiju gadā LLU tiks pārdēvēta par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti.

Studētgribētājiem ir pieejamas valsts finansētās pamatstudiju (bakalaura) vietas programmās “Lauksaimniecība”, “Pārtikas produktu tehnoloģija”, “Pārtikas kvalitāte un inovācijas”, “Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība”, “Lauksaimniecības inženierzinātne”, “Lietišķā enerģētika”, “Mašīnu projektēšana un ražošana”, “Datorvadība un datorzinātne”, “Būvniecība”, “Vide un ūdenssaimniecība” un “Zemes ierīcība un mērniecība”.

Savukārt augstākā līmeņa studijās (maģistra) valsts finansētās vietas ir pieejamas programmās “Lauksaimniecība”, “Ekonomika”, “Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija”, “Lauksaimniecības un pārtikas biznesa vadīšana”, “Būvniecība”, “Vides, ūdens un zemes inženierzinātnes”, “Karjeras konsultants”, “Lauksaimniecības inženierzinātne”, “Koksnes materiāli un tehnoloģija”, “Mežzinātne”, “Pārtikas zinātne” un “Informācijas tehnoloģijas”.

Lielākajā daļa programmu pieejamo “budžeta” vietu skaits ir ļoti neliels, tāpēc interesenti ir lūgti pirms došanās uz fakultāti piezvanīt uz tās dekanātu un noskaidrot, vai tās vēl ir pieejamas. Maksas studiju vietas LLU piedāvā visās īstenotajās studiju programmās, izņemot 2. līmeņa profesionālo studiju programmu “Veterinārmedicīna”.

Kopumā šajā vasarā LLU piedāvā studentiem uzņemšanu 52 studiju programmās dažādos studiju līmeņos un virzienos - biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs -, tādējādi dodot iespēju vienuviet attīstīt gan inženiertehnisko, gan radošo un sociāli orientēto domāšanu.

Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai pamatstudijās, universitāte Jelgavā bija saņēmusi 904 pirmās prioritātes pieteikumus, un kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 3611 reizes. Pirmo prioritāšu pieteikumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo studiju gadu pieaudzis par nepilniem 7%, kopējais pieteikumu skaits ir pieaudzis par 18%. Augstākā līmeņa studijās universitāte bija saņēmusi 352 pieteikumus, kas ir tikpat liels skaits kā gadu iepriekš.

Lielākais pieteikumu skaita pieaugums šogad novērots Informācijas tehnoloģiju fakultātē, kurā saņemti par 34% vairāk studējošo pieteikumu nekā pērn. Būtisks intereses kāpums ir arī par studiju programmām Vides un būvzinātņu fakultātē un Meža fakultātē.

Studiju līgumus ar LLU līdz 29. jūlijam bija noslēguši vairāk nekā viens tūkstotis topošo studentu, no tiem aptuveni 820 pamatstudiju līmenī, bet 200 augstākā līmeņa studijās. Uzņemšana un līgumu slēgšana vēl turpinās, un gaidāms, ka studējošo skaits rudenī būs krietni lielāks.

Savukārt no 15. augusta uzņemšana sāksies visās LLU īstenotajās doktora studiju programmās.

Pieteikšanās studijām augustā notiek katru darbdienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00 LLU fakultātēs. Studētgribētājiem līdzi jāņem pase vai identifikācijas karte un izglītības dokumentu oriģināli, kā arī studiju pieteikuma maksu apliecinošs dokuments. Ja šogad pieteikuma maksa jau ir veikta, otrreiz tā nav jāmaksā.

Vairāk informācijas www.llu.lv, tālrunis uzziņām 20227755.

***

APMAKSĀTA PUBLIKĀCIJA