Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Rodrigo - pirmais students no Latvijas, kurš ieguvis iespēju stažēties Eiropas Kosmosa Aģentūrā

© Publicitātes foto

Ventspils Augstskolas bakalaura studiju programmas “Elektronikas inženierija” students Rodrigo Laurinovičs saņēmis starptautisku atzinību un ieguvis iespēju stažēties Eiropas Kosmosa Aģentūrā (ESA), kuras misija ir veidot un attīstīt Eiropas kosmosa kapacitātes un nodrošināt, ka investīcijas kosmosa nozarē nes ieguvumus Eiropas iedzīvotājiem un industrijai. Rodrigo ir pirmais bakalaura studiju students no Latvijas, kurš ieguvis šādu stažēšanās iespēju.

Rodrigo darba pieredze ESA, Vācijā sākās 2022. gada 1. martā, kas ir salīdzinoši ilgs laika periods, tādēļ nolēmām noskaidrot, kā Rodrigo sokas, kāds ir viņa redzējums par šo pieredzi un darba pienākumiem.

Kā Tev šobrīd sokas ESA?

“Šobrīd ir mazāks apjukums tehniskas dabas jautājumos, kas attiecas uz OPS-SAT satelītu, kā arī esmu veiksmīgi, manuprāt, integrējies komandas sastāvā. Apguvu neskaitāmus konceptus satelītu operēšanā un cīņa ar tā likteni (liktenis šajā kontekstā ir ārējo spēku ietekme uz satelīta, ko nevar paredzēt vai netiek paredzēts), bet tas nav mans pamatuzdevums, es vairāk atbildu par sistēmas uzvedību mūsu eksperimentu platformai (FPGA ar iebūvētu mikrokontrolieri, kuram virsū ir Linux operētājsistēma un atbild par iesniegto eksperimentu darbības izpildi).

Kādi ir Tavi darba pienākumi?

Galvenie darba pienākumi ir noturēt satelītu dzīvību pie nestandarta pieejas, kur eksperimentiem ir iespēja izmainīt fizisko sistēmas struktūru, lai optimizētu to dotajam eksperimentam. Protams, kā jau visa komanda tieku iesaistīts aktīvo problēmu risināšanai, kas pēdējos mēnešos ir masveida failu korupcija, bet tas ir atsevišķs “amerikāņu kalniņš”. Ņemot šo visu vērā, darba netrūkst, proti, darba interese arī nepazūd, jo vienmēr ir unikāli uzdevumi, kas nav savstarpēji saistīti. Esmu beidzot sapratis dokumentācija svarīgumu, skolas laikā rakstīju tos ar “sažmiegtiem zobiem”.

Kas bija tie motivējošie faktori, kas palīdzēja nokļūt ESA?

Es noteikti nebiju paredzējis, ka 3. kursā tikšu komandējumā ESA kā misijas kontroles inženieris. Es īsti neteiktu, ka man bija motivējošais faktors, kas mani stūma uz priekšu, bet gan patika pret elektroniku, kuru pamanīja. Šī iespēja man tika piedāvāta, par ko es esmu neizsakāmi pateicīgs, kā arī visiem, kas šos gadus mani atbalstīja akadēmiskajā vidē, kā arī privātajā dzīvē.”