Bēgļu krīze Eiropā

11.jan 2016
Tukumniekam par aicinājumu izrēķināties ar bēgļiem vietnē "Facebook" saskaņā ar kriminālprocesu kā sods var draudēt līdz pat trim gadiem cietumā, taču iespējams arī naudas sods vai piespiedu darbs.
11.jan 2016
Pēc Jaungada naktī notikušajām nejēdzībām, kad apreibušu imigrantu pūlis Ķelnes centrā seksuāli aizkāris un aplaupījis simtiem sieviešu (līdzīgi incidenti bijuši arī citās Vācijas pilsētās), pat kanclere Angela Merkele bijusi spiesta atzīt, ka šādus cilvēkus nepieciešams izraidīt no valsts, un netieši piekrist – Vācijas iespējas patvērumu meklētāju uzņemšanā nav bezgalīgas.
9.jan 2016
Vācijas kanclere Angela Merkele ierosina likuma izmaiņas, kuras ļautu vieglāk veikt patvēruma meklētāju deportāciju no valsts, ja tie pastrādājuši noziegumus, ziņo BBC.
9.jan 2016
The Local stāsta par kādas sievietes izbēgšanu no vīriešu bara, kuri centušies viņu izvarot vilcienā Parīzē.
9.jan 2016
Valdība otrdien, 12.janvārī, lems par 75 000 eiro piešķiršanu Iekšlietu ministrijai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar nekustamā īpašuma "Bundulīši" Muceniekos labprātīgu atsavināšanu.
8.jan 2016
“Lasu komentārus un tiešām nesaprotu, kāpēc neviens it kā nav uztvēris Ķelnes notikumu vēstījumu: Ja Eiropietes nēsās hidžābu un burkas, tad nekāda apgrābstīšana nenotiks. Eiropas izslamizācija ir sākusies,” sociālajā vietnē facebook raksta politoloģe Ilze Ostrovska.
8.jan 2016
Kā vēsta Daily Mail, patvēruma meklētāji, kuri Ķelnē arestēti par seksuālo uzbrukumu veikšanu, esot ņirgājušies par policiju.
8.jan 2016
Krievijas prezidents Vladimirs Putins arī šogad Ukrainu turpinās veidot par projektu, šodien Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) organizētajā žurnāla "Laiks Pasaulei" ikmēneša diskusijā sacīja institūta direktors Andris Sprūds.
8.jan 2016
Zviedrijas policija piektdien informēja, ka tā saņēmusi vismaz 15 sūdzības, kurās gados jaunas sievietes ziņojušas par to, ka gadumijā viņas cietušas no vīriešu grupām.
8.jan 2016
Saeimā nepārstāvētā Rīcības partija (RP) rosina noteikt, ka visi imigranti, kas izdarījuši administratīvus vai kriminālus pārkāpumus, pēc sodīšanas jāizraida no valsts, aģentūru LETA informēja RP valdes priekšsēdētājs Normunds Grostiņš.
8.jan 2016
Ziņu aģentūra AFP ziņo, ka arī Somijas galvaspilsētā Helsinkos Vecgada vakarā notikuši neierasti daudz seksuāli uzbrukumi.
8.jan 2016
Migrācijas krīze atstās būtisku ietekmi uz cilvēku tirdzniecību, teikts Eiropola 2015.gada ziņojumā par situāciju cilvēku tirdzniecības jomā Eiropas Savienībā (ES).
8.jan 2016
Pretēji daudzu velkamistu apgalvojumiem, ka Latvijas sabiedrība ir atvērta patvēruma meklētājiem un migranti tiek laipni aicināti mūsu vidū, patiesība ir gluži pretēja.
7.jan 2016
Kā vēsta raidsabiedrība BBC, Ķelnes uzbrukumu kontekstā tiek kritizēta Vācijas policijas darbība.
7.jan 2016
Otrdienas vakarā vairāki simti demonstrantu pulcējās pie Ķelnes katedrāles, pieprasot ne tikai atrast un sodīt Vecgada vakarā notikušo uzbrukumu vaininiekus, bet arī parūpēties par to, lai sievietes Ķelnes ielās varētu justies droši. Vācijas sabiedrība ir sašutusi gan par to, ka policija un mediji sākotnēji mēģinājuši noklusēt ziņas par arābu vai Ziemeļāfrikas valstu izcelsmes jauno vīriešu seksuālajiem uzbrukumiem Jaungada svinētājām un viņu aplaupīšanu, gan arī par Ķelnes mēra Henrietes Rekeres ieteikumu sievietēm pašām būt piesardzīgākām.
7.jan 2016
Pērn, skatoties video sižetu par pirmā migrantu vilciena piestāšanu Vācijas mazpilsētā, kur «bēgļi», acīmredzami pārpratuši vācu valodā rakstītos laipno sagaidītāju plakātus, tos salauza un izdzenāja vietējos bēgļu atbalstītājus, ļauni smējos.
6.jan 2016
Lielu sašutumu izpelnījušies Ķelnes Domes priekšsēdētājas komentāri par Jaungada svinību notikumiem Ķelnes pilsētā, kuru laikā vairāki desmiti sieviešu piedzīvoja seksuālos uzbrukumus.
6.jan 2016
Eksperiments ar svešzemju musulmaņu integrāciju Latvijas vidē šomēnes vēl nesāksies. Eiropas Savienības uzaicinātos viesus, visticamāk, sagaidīsim tikai februārī.
5.jan 2016
Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties ne ātrāk kā pēdējās janvāra dienās vai februārī, aģentūra LETA noskaidroja Iekšlietu ministrijā.
5.jan 2016
Vakar pēc vairāk nekā 50 gadu pārtraukuma cilvēkiem, šķērsojot Ēresunda jūras šaurumu (tas šķir Zviedriju no Dānijas), atkal obligāti bija jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti ar fotogrāfiju – tas attiecas arī uz vilcienu, autobusu un prāmju pasažieriem. Pārbaužu uzsākšana ir Zviedrijas iniciatīva, jo šī valsts, kas pagājušajā gadā uzņēmusi vairāk nekā 160 000 nelegālo imigrantu, paziņojusi, ka tās kapacitāte ir izsmelta un arī citām ES valstīm jāuzņem «taisnīga daļa» patvēruma meklētāju.