Par naida kurināšanu pret bēgļiem tukumniekam draud līdz pat trim gadiem cietumā

Attēlam ir ilustratīva nozīme © F64

Tukumniekam par aicinājumu izrēķināties ar bēgļiem vietnē "Facebook" saskaņā ar kriminālprocesu kā sods var draudēt līdz pat trim gadiem cietumā, taču iespējams arī naudas sods vai piespiedu darbs.

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Diāna Purviņa aģentūru LETA informēja, ka pret 1991.gadā dzimušo tukumnieku, kurš sociālā tīkla "Facebook" profilā aicināja uz vardarbību pret imigrantiem, VP sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 78.panta pirmās daļas - par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, par ko likumā paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

LETA jau ziņoja, ka Valsts policija savā sociālā tīkla "Facebook" kontā informēja, ka sestdien Valsts policija oficiālajos sociālo tīklu kontos saņēma neskaitāmus iedzīvotāju ziņojumus par 24 gadus vecu vīrieti, kurš "Facebook" ziņojumā aicinājis uz vardarbību pret patvēruma meklētājiem.

Jaunietis savā "Facebook" profilā sestdien bija ievietojis paziņojumu, kurā apgalvoja, ka Tukumā ieradušies imigranti un viņš it kā zinot viņu dzīvesvietu. Ierakstā jaunietis bija norādījis uz imigrantu iespējamo atrašanās vietu un aicināja citus sociālā tīkla lietotājus doties un īstenot agresiju pret tiem.

Uzreiz pēc informācijas saņemšanas policijas Tukuma iecirknī tika sākta pārbaude un operatīvi izskaitļota jaunā vīrieša dzīvesvieta, vēlāk viņš tika aizturēts. Kad 24 gadus vecais jaunietis bija nogādāts iecirknī, viņš atzina savu vainu izdarītajā. Jaunietis paudis nožēlu par savu rīcību, informē policija.

Pret jauno vīrieti sākts kriminālprocess par naida kurināšanu, un pašlaik turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Valsts policija informē, ka Tukumā pašlaik patvēruma meklētāju nav. Valsts policija uzsver, ka naida kurināšana nav pieļaujama un šādiem gadījumiem tiks pievērsta uzmanība.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais