Vide un enerģija

24.aug
Trešdien Latvijā no ziemeļrietumiem sāks līt, daudzviet līs stipri, bet lietavas neskars valsts austrumus, prognozē sinoptiķi.
 
20.aug
Valsts vides dienesta (VVD) sniegto informāciju par pienotavas vides pārkāpumiem vērtējama kā nepilnīga un kļūdaina, pauda piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības "Straupe" valdes priekšsēdētājs Imants Balodis.
 
19.aug
Valsts policija (VP) ir ierosinājusi kriminālprocess par iespējamo AS "Rīgas piena kombināts" apzinātu notekūdeņu piesārņošanu, noskaidroja VP.
 
18.aug
Valsts vides dienests (VVD) AS "Rīgas piena kombināts" konstatējis nelegālu neattīrītu notekūdeņu novadīšanu lietus kanalizācijas sistēmā, šodien žurnālistus informēja VVD preses konferencē.
 
17.aug
Vairāk nekā puse iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā pārāk maz tiek runāts par upju tīrību, informēja projekta "Par tīrām upēm!" komunikācijas pārstāve Evita Bille.
 
9.aug
Iespēja ierobežot klimata pārmaiņas, lai gan ļoti niecīga, tomēr joprojām pastāv, ja nekavējoties tiks veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai samazinātu oglekļa dioksīda, metāna un slāpekļa oksīda emisijas un sasniegtu klimatneitralitāti pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā 2050.gadā, secināts ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes zinātnieku ziņojumā "Klimata pārmaiņas 2021: Fizikālā zinātne", kas publiskots pirmdien.
 
7.aug
Medijs Reuters publicējis stāstu par kādu mazu meitenīti, kura Rio vāc plastmasas atkritumus, kas tiek izskaloti okeāna krastā.
 
31.jūl
Medijs The Guardian publicējis video, kurā redzams, kā karstais laiks ietekmējis lašu populāciju Ziemēlamerikas Kolumbijas upē.
 
25.jūl
Patlaban siltākais ūdens Rīgas oficiālo peldvietu vidū ir Bābelīša ezerā, tam iesilstot līdz +24 grādiem, informēja galvaspilsētas pašvaldībā.
 
24.jūl
Veicot ūdens analīzes, Mārupes novada ūdenstilpē "Ūdensrozes" konstatētas zilaļģes, informē pašvaldība.
 
24.jūl
Iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" iedzīvotāji sākuši parakstu vākšanu par taisnīgu mikroliegumu radīto zaudējumu kompensāciju.
 
23.jūl
Turpinoties sausam laikam, upēs turpinās mazūdens periods, informē Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
 
20.jūl
Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde uzdevusi SIA "Rīgas ūdens" nodrošināt nepārtrauktu smaku koncentrācijas monitoringu bioloģiskās attīrīšanas stacijas "Daugavgrīva" dūņu laukiem Vārnukrogā, Jūrmalā tuvākās dzīvojamās apbūves virzienā, proti, dzīvojamās apbūves teritorijā, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Daina Vārpiņa.
 
20.jūl
Valsts vides dienests (VVD) ir brīdinājis SIA "Ceplīši A.S" par lopkautuves darbības apturēšanu Siguldas novada Lēdurgas pagastā, jo uzņēmums ilgstoši piesārņojis vidi ar neattīrītiem ražošanas notekūdeņiem un nav veicis nepieciešamās darbības, lai konstatētos pārkāpumus novērstu, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Daina Vārpiņa.
 
17.jūl
Vietnē "Reddit" kāds interneta lietotājs publicējis attēlu, kurā uzskatāmi redzama postaža, kādu Vācijā radījuši plūdi.
 
16.jūl
Bojāgājušo skaits plašajos plūdos Vācijā un Beļģijā piektdien pieaudzis līdz 127, vēsta varasiestādes.
 
15.jūl
Bojāgājušo skaits postošajos plūdos, kas izcēlušies Vācijā, ceturtdien sasniedzis vismaz 42 cilvēkus, bet vairāki cilvēki joprojām skaitās bez vēsts pazuduši, ziņo policija.
 
15.jūl
Piektdien vietām Latvijā līs un dārdēs pērkons, pēcpusdienā un vakarā lokāli gaidāmas ļoti stipras lietusgāzes kopā ar brāzmainu vēju, prognozē sinoptiķi.
 
14.jūl
Turpinoties karstam un sausam laikam, situācija mežos paliek arvien kritiskāka un ugunsbīstamība palielinās, tādēļ Valsts meža dienests (VMD) aicina iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību doties uz mežu, pavēstīja dienestā.
 
13.jūl
Ceturtdien, 15.jūlijā, Latvijā sāksies vilku medību sezona, kurā Valsts meža dienests (VMD) noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 280 dzīvnieku apmērā, pavēstīja dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.