Vide un enerģija

8.feb
Ceturtā daļa no atkritumiem, kas nonāk vieglo iepakojumu šķirošanas konteineros nav pārstrādājami. Iemesli tam ir vairāki, sākot ar cilvēku ļaunprātīgu rīcību, informācijas trūkumu un beidzot ar atkritumu šķirošanas procesa sistemātiskām problēmām. Lielāko daļu nepārstrādājamo atkritumu sastāda tekstila izstrādājumi (gandrīz 30%), tāpat nepārstrādājami ir celtniecības un mājokļa iekārtošanas materiāli (19,9%), taču gandrīz piektdaļu sastāda nepārstrādājams iepakojums, liecina AS "AJ Power Recycling", biedrības "Zero Waste Latvija" un SIA "ZAAO" kampaņas "Gudri pakot - gudri šķirot" ietvaros veiktas pētījums*.
 
26.jan
Vides aizsardzības vārdā nedrīkst veidot nepanesamu slogu lauksaimniekiem, pēc dalības Portugāles prezidentūras rīkotajā Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības padomes neformālajā konferencē pauda Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).
 
11.dec 2020
Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji Briselē notiekošajā samitā vienojušies, ka bloka valstis līdz 2030.gadam samazinās siltumnīcefekta gāzu izmešus par 55%, salīdzinot ar 1990.gada līmeni.
 
19.okt 2020
Kamēr meža nozare ar vides organizācijām gadiem kaujas par to, cik resnus kokus drīkst mežā zāģēt, cik sakoptiem jābūt izcirtumiem un daiļām jaunaudzēm, Ministru kabinets faktiski atļāvis mežu likvidēt ‒ kokus aizstāt ar vēja turbīnām. Mežos tagad ir atļauta industriāla apbūve, kas radikāli mainīs Latvijas ainavu.
 
17.aug 2020
Kampaņas "Mana Jūra" laikā atklāti jauni, iepriekš nenovēroti piesārņojuma veidi - sejas maskas un tabakas karsējamo iekārtu cigarešu filtri, norāda kampaņas koordinatore Ilze More.
 
26.jun 2020
Eiropas zaļā kursa mērķis ir padarīt Eiropas Savienību par pirmo klimata neitrālo kontinentu 2050.gadā. Elektrības nozares vadošā asociācija Eurelectric ir norādījusi, ka ilgtspējīgas enerģētikas nākotne ceļā uz pilnīgu Eiropas enerģētikas dekarbonizāciju būs iespējama, ja tiks veiktas būtiskas tehnoloģiskas izmaiņas ekonomikā, kas kopumā nozīmē, ka būs nepieciešama plašāka elektroenerģijas izmantošana ne tikai transportā, bet arī rūpniecībā un ēku sektorā.
 
18.jun 2020
Tuvojoties Jāņiem, kas tradicionāli tiek svinēti zaļumos, Latvijas Zaļais punkts aicina iedzīvotājus parūpēties par to, lai svētki tiktu svinēti zaļāk un svinību vietās nepaliktu atkritumi. Lai iedzīvotājiem, gatavojoties Jāņu svinēšanai, palīdzētu veikt "zaļākas" un videi draudzīgās izvēles, Latvijas Zaļais punkts apkopojis vienkāršus un ikvienam līgotājam noderīgus ieteikumus.
 
17.jun 2020
Tuvojoties vasaras saulgriežu garajām brīvdienām, “Zaļā josta” vērš sabiedrības uzmanību uz vienreizlietojamo galda trauku un piederumu pārmērīgu lietošanu – piknikos, Jāņu svinībās, ģimenes izbraukumos pie dabas. Vienreizlietojamie plastmasas trauki ir nozīmīgs vides piesārņotājs, kas dabā sadalās mikroplastmasas daļiņās, veicinot jūras piesārņojumu un tās iemītnieku, putnu un dzīvnieku bojāeju. Taču mūsdienās ir pieejamas vairākas videi mazāk kaitīgas alternatīvas vienreizlietojamiem plastmasas traukiem.
 
20.mai 2020
Daudziem no mums galvassāpes sagādā maisiņi virtuvē. Jā, tiem var atvēlēt veselu atvilktni vai samest tos lielākā maisā, taču daudz ērtāks veids būs šāds maisiņu dozators, ko var vienkārši pagatavot no plastmasas pudeles. Tādējādi viegli piekļūsi maisiņiem/salvetēm/auduma dvielīšiem un pie reizes būsi sniedzis otro dzīvi plastmasas pudelei.
 
4.mai 2020
Pandēmija daudziem negaidīti mainījusi ierasto ikdienas ritmu pilnībā vai daļēji apstādinot arī dažādu rūpnīcu darbību un pasažieru pārvadājumus, veicinot gaisa piesārņojuma samazināšanos. Arī uzņēmumi ar savu piemēru aicina cilvēkus ieviest jaunus un videi draudzīgus paradumus; Samsung dalās vienkāršos soļos, kā ikviens no mums var palīdzēt mazināt vides piesārņojumu.
 
7.mar 2020
Lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju zināšanas par cigarešu izsmēķu ietekmi uz vidi un apzinātu iespēju mainīt izsmēķu bezatbildīgas izmešanas paradumus, “Zaļā josta” sadarbībā ar “Philip Morris Latvia” un pētījumu kompāniju “SolidData” veica kvantitatīvu sabiedrības paradumu un attieksmes pētījumu. Pētījums atklāja, ka, lai arī sabiedrība aktīvi iesaistās atkritumu šķirošanā ikdienā, tomēr ne līdz galam izprot cigarešu izsmēķu potenciālo draudu ekoloģijai un to ietekmi uz vidi.
 
28.feb 2020
Pavasaris straujiem soļiem tuvojas un tas ir īstais laiks, lai uz palodzēm diedzētu sēklas dārzam vai ērtākai garšaugu ieguvei saviem kulinārajiem veikumiem un arīdzan veselības uzlabošanai. Un diedzēt jau varam jebko. Ja vēl nezini ar ko sākt un, kā pieķerties vai vēlies izmēģināt ko jaunu- "Goodfull" ir apkopojis neparastus veidus, kā diedzēt sēklas, kas ir draudzīgi videi un palīdzēs tev šo procesu padarīt ērtāku.
 
20.feb 2020
Glancētie žurnāli joprojām daudziem ir neatņemama dzīvesveida sastāvdaļa - vai tie būtu tā dēvētie sieviešu žurnāli, mākslas, arhitektūras, sporta vai interjera, entuziastiem to uzkrājums veidojas ātri. Bet ko darīt, kad viss jau pārlasīts un katrs nākamais žurnāls tikai palielina kaudzi, kas jau sāk krāt putekļus? Galvenais- nemet tos ārā! Lūk, ideja pavisam vienkāršam žurnālgaldiņam, kas uzreiz veiks trīs būtiskas funkcijas - kalpos kā ērts galdiņš, uz kura novietot nākamo žurnāla numuru, būs interesants interjera priekšmets un ar tādu nebūsi radījis liekus atkritumus. Ķeramies pie darba!
 
13.feb 2020
Ja ir iztēle un radoša iedvesma, ikvienai nevajadzīgajai mantai varam piešķirt "otro elpu". Skat, cik skaistu dekoru iespējams radīt no plastmasas karotēm! Pamēģini!
 
9.feb 2020
Valsts vides dienests (VVD) par būtiskiem vides pārkāpumiem janvārī apturējis trīs uzņēmumu iekārtu darbību, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.
 
22.jan 2020
Šodien Liepājas pludmalē izskalota, iespējams, palmu eļļa, kas gan neapdraud iedzīvotāju veselību un apkārtējo vidi, informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.
 
30.dec 2019
Klimata aktīvistes Grētas Tūnbergas dusmīgais How dare you? ir pelnījis nonākt gada citātu krātuvē ne jau tāpēc, ka viena dusmīga zviedru pusaudze, stāvēdama Apvienoto Nāciju tribīnē, šādi kaunināja pasaules līderus. Simboliskajam kauna traipam, ko Eiropas Savienība ar milzu entuziasmu metusies mazgāt – klimata pārmaiņu un pielāgošanās biznesam – būs neatgriezeniskas sekas uz mūsu visu dzīvi.
 
30.dec 2019
Izrādās, lai pagatavotu burgeru, nepieciešami nedaudz vairāk nekā 1741 litrs ūdens, atklāts ASV ģeoloģijas pētījumā par ūdens daudzumu dažādos produktos.
 
17.dec 2019
Rīgā ir vairāk nekā 400 neregulējamu gājēju pāreju. Luksoforu uzstādīšana ir ilga un dārga, bet ātrākais risinājums ir ne tikai uzzīmēt uz brauktuves tā dēvēto zebru un uzlikt attiecīgu ceļa zīmi, bet autovadītājus ierobežot fiziski. Vairākās Rīgas ielās ir parādījušies atstarojoši stabiņi uz brauktuves, sašaurinot mašīnām atvēlēto vietu par vienu joslu.
 
10.dec 2019
Kopš SIA Rīgas ūdens speciālistu uzsāktās klātienes tikšanos akcijas pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri izrāda interesi par iespējām pieslēgties uzņēmuma jaunizbūvētajiem centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas tīkliem Mārupē, Katlakalnā un Bolderājā.