Vide un enerģija

12.nov 2022
Pēdējo gadu laikā Latvijas jaunieši arvien aktīvāk interesējas par vides un klimata jautājumiem, norāda Vides izglītības fonda Ekoskolu programmas Latvijā vadītājs Daniels Trukšāns, kura vadībā programma tiek īstenota Latvijas izglītības iestādēs caur vides pārvaldes sistēmas izveidošanu un darbību, kā arī regulāru darbu ar apkārtējās vides jautājumiem.
1.mai 2022
“Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, kā cilvēki vērtē, vai Latvijā tiek darīts pietiekami, lai valsts kļūtu zaļāka un videi draudzīgāka.
12.feb 2022
Amerikāņu zinātnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka gāzes plītis vairāk veicina globālo sasilšanu nekā pusmiljons automašīnu ar iekšdedzes dzinēju. Līdzīgs secinājums izdarīts arī pēc eksperimenta – zinātnieki Kalifornijas viesnīcās pārbaudīja 54 virtuves.
18.dec 2021
Eiropas Komisija (EK) pieņēmusi priekšlikumu jaunai Eiropas Savienības (ES) direktīvai, kas ļaus apkarot noziegumus pret vidi, tādējādi īstenojot Eiropas zaļā kursa apņemšanos, informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
1.nov 2021
Klimata pārmaiņas ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu izaicinājumiem, uzskata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).
24.aug 2021
Trešdien Latvijā no ziemeļrietumiem sāks līt, daudzviet līs stipri, bet lietavas neskars valsts austrumus, prognozē sinoptiķi.
20.aug 2021
Valsts vides dienesta (VVD) sniegto informāciju par pienotavas vides pārkāpumiem vērtējama kā nepilnīga un kļūdaina, pauda piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības "Straupe" valdes priekšsēdētājs Imants Balodis.
19.aug 2021
Valsts policija (VP) ir ierosinājusi kriminālprocess par iespējamo AS "Rīgas piena kombināts" apzinātu notekūdeņu piesārņošanu, noskaidroja VP.
18.aug 2021
Valsts vides dienests (VVD) AS "Rīgas piena kombināts" konstatējis nelegālu neattīrītu notekūdeņu novadīšanu lietus kanalizācijas sistēmā, šodien žurnālistus informēja VVD preses konferencē.
17.aug 2021
Vairāk nekā puse iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā pārāk maz tiek runāts par upju tīrību, informēja projekta "Par tīrām upēm!" komunikācijas pārstāve Evita Bille.
9.aug 2021
Iespēja ierobežot klimata pārmaiņas, lai gan ļoti niecīga, tomēr joprojām pastāv, ja nekavējoties tiks veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai samazinātu oglekļa dioksīda, metāna un slāpekļa oksīda emisijas un sasniegtu klimatneitralitāti pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā 2050.gadā, secināts ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes zinātnieku ziņojumā "Klimata pārmaiņas 2021: Fizikālā zinātne", kas publiskots pirmdien.
7.aug 2021
Medijs Reuters publicējis stāstu par kādu mazu meitenīti, kura Rio vāc plastmasas atkritumus, kas tiek izskaloti okeāna krastā.
31.jūl 2021
Medijs The Guardian publicējis video, kurā redzams, kā karstais laiks ietekmējis lašu populāciju Ziemēlamerikas Kolumbijas upē.
25.jūl 2021
Patlaban siltākais ūdens Rīgas oficiālo peldvietu vidū ir Bābelīša ezerā, tam iesilstot līdz +24 grādiem, informēja galvaspilsētas pašvaldībā.
24.jūl 2021
Veicot ūdens analīzes, Mārupes novada ūdenstilpē "Ūdensrozes" konstatētas zilaļģes, informē pašvaldība.
24.jūl 2021
Iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" iedzīvotāji sākuši parakstu vākšanu par taisnīgu mikroliegumu radīto zaudējumu kompensāciju.
23.jūl 2021
Turpinoties sausam laikam, upēs turpinās mazūdens periods, informē Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
20.jūl 2021
Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde uzdevusi SIA "Rīgas ūdens" nodrošināt nepārtrauktu smaku koncentrācijas monitoringu bioloģiskās attīrīšanas stacijas "Daugavgrīva" dūņu laukiem Vārnukrogā, Jūrmalā tuvākās dzīvojamās apbūves virzienā, proti, dzīvojamās apbūves teritorijā, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Daina Vārpiņa.
20.jūl 2021
Valsts vides dienests (VVD) ir brīdinājis SIA "Ceplīši A.S" par lopkautuves darbības apturēšanu Siguldas novada Lēdurgas pagastā, jo uzņēmums ilgstoši piesārņojis vidi ar neattīrītiem ražošanas notekūdeņiem un nav veicis nepieciešamās darbības, lai konstatētos pārkāpumus novērstu, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Daina Vārpiņa.
17.jūl 2021
Vietnē "Reddit" kāds interneta lietotājs publicējis attēlu, kurā uzskatāmi redzama postaža, kādu Vācijā radījuši plūdi.