Par sejas atpazīšanas pielietošanu digitālajā karā Ukrainā stāsta, Mihailo Fjodorovs, Ukrainas premjerministra vietnieks un digitālās transformācijas ministrs, portālā "Pravda.com.ua".
Ukrainas premjerministra vietnieks un digitālās transformācijas ministrs Mihailo Fjodorovs intervijā atklāj nanses, kas saistītas ar digitālo karu, kas norisinās Ukrainas karā.
Atbildot uz jautājumu, cik lielā mērā var paļauties uz sejas atpazīšanas sistēmām, Fjodorovs saka: "Kļūda var būt, bet tā ir maza. Parasti atbilstība ir 70, 80, 90%."
Ministrs stāsta, ka laikā, kad Kijevas un Čerņigovas apgabalos bija aktīva karadarbība, izmantot sāka sejas atpazīšanas pakalpojumus. Internetā bija daudz līķu fotogrāfiju un daudz satura nāca arī no novērošanas kamerām.
"Pa visu to laiku saņēmām ap 300 nogalināto okupantu fotogrāfiju. Lielāko daļu karavīru kontus atradām sociālajos tīklos un 14 tūkstošus viņu draugu, radu, paziņu kontu - Facebook, Instagram, VKontakte un Odnoklassniki. Sākumā uzdevums bija atrast bojā gājušo krievu tuviniekus, informēt, lai viņi varētu savākt nogalinātā līķi, " skaidro ministrs.
Nogalināto krievu karavīru tuvinieku reakcijas esot bijušas dažādas, lielākoties - "mēs arī nāksim un jūs nogalināsim".
"Statistika balstās uz atbildēm, ko saziņā saņēmām no krieviem: 68% atbalsta karu, 21% ir pret karu, bet nav gatavi rīkoties, jo "viss ir izlemts mūsu vietā" , 11% ir pret karu, ir gatavi rīkoties un pārliecināt savus tuviniekus nekarot Ukrainā," stāsta Fjodorovs.