Itālijā daudzi cilvēki ignorē ieviestos ierobežojumus

© AFP/SCANPIX/LETA

Itālijā daudzi cilvēki ignorē Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus, tādēļ varasiestādes apsver iespēju noteikt vēl stingrākus pasākumus, paziņojušas amatpersonas.

Lombardijā, kas ir Covid-19 smagāk skartais Itālijas reģions, 40% cilvēku turpina pārvietoties apkārt, atsaucoties uz mobilo telefonu operatoru sniegtajiem datiem, pavēstīja Lombardijas reģiona veselības komisārs Džulio Gallera.

Komisārs uzsvēra, ka dati ir anonīmi, tādēļ neesot pamata bažīties par privātuma pārkāpumiem.

"Neviens nepārbauda cilvēkus Lielā Brāļa stilā," intervijā televīzijā RAI sacīja Gallera.

Itālijas sporta ministrs Vinčenco Spadafora atklāja RAI, ka valdība apsvērs vēl citu pasākumu īstenošanu, piemēram, aizliegs skriešanu, jo pārāk daudz cilvēku, šķiet, pārāk zemu novērtē riskus, ko rada Covid-19.

Itālijā kopš 10.marta ir spēkā stingri ierobežojumi un cilvēki aicināti palikt mājās un atstāt tās tikai, lai dotos uz darbu, ja nav iespējams strādāt attālināti, vai pēc pārtikas un medikamentiem.

Iekšlietu ministrija atklāja, ka policija no 11. līdz 17.martam apturējusi vairāk nekā miljonu cilvēku un izvirzījusi apsūdzības gandrīz 45 000 par jauno noteikumu pārkāpšanu.

Sociālajos medijos publiskotie attēli liecina, ka Milānā dienas noslogotākajās stundās metro joprojām ir pilns ar cilvēkiem.

Lombardijas reģiona prezidents Atilio Fontana sacīja, ka lobēs valdību ieviest vēls stingrākus noteikumus koronavīrusa izplatīšanās ierobežošanai, ja cilvēki nepaliks mājās.

Itālijā ar Covid-19 inficējušies jau vairāk nekā 31 500 cilvēki, no kuriem vairāk nekā 2500 ir nomiruši.

Itālija ir Covid-19 otra smagāk skartā valsts aiz Ķīnas.

Vairāk nekā puse no inficēšanās gadījumiem un gandrīz divas trešdaļas nāves gadījumu Itālijā reģistrēti Lombardijā. Reģiona slimnīcas ir pārpildītas un mediķi pārslogoti.

Pasaulē

Bašara al Asada režīma krišana Sīrijā no Izraēlas skatupunkta ir kā boulinga bumbas metiena rezultāts, kad krīt visi ķegļi, - Izraēlai ir izdevies samazināt Irānas uzturēto grupējumu "Hamās" un "Hizbollah" spēku, un kritis ir arī Sīrijas režīms, kas bija ļoti nozīmīgs starpnieks, lai Irāna spētu apgādāt "Hizbollah" un apdraudēt Izraēlu no Libānas, kā arī no pašas Sīrijas teritorijas, intervijā aģentūrai LETA izteicās Izraēlas pulkvežleitnants, Krievijas informācijas operāciju un Krievijas Tuvo Austrumu politikas eksperts Daniels Rakovs.

Svarīgākais