Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 20. līdz 26. februārim

© Publicitātes foto

7.lapa

Parafrāžu grāmata «Regīna Ezera. Re:»

Publicitātes foto

Memoriālo muzeju apvienība sadarbībā ar žurnālu «Punctum» piedāvā īsprozas parafrāžu grāmatu «Regīna Ezera. Re:».

«Regīna Ezera. Re:» aptver 12 īsos stāstus, kas veidoti, iedvesmojoties no latviešu rakstnieces Regīnas Ezeras (1930-2002) daiļrades.

Jaunajam prozas krājumam stāstus radījuši Osvalds Zebris, Inga Žolude, Nora Ikstena, Laura Feldberga, Elizabete Lukšo-Ražinska, Rvīns Varde, Dace Vīgante, Maira Dobele, Alise Redviņa, Aivars Madris, Svens Kuzmins un Kristīne Želve. Krājuma redaktore un priekšvārda autore ir Ieva Melgalve, krājumam pievienots arī Gunta Bereļa pēcvārds un Regīnas Ezeras romāna «Aka» tulkotājas itāļu valodā, Margeritas Karbonaro eseja, kā arī Regīnas Ezeras vēstules un fotogrāfijas no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma.

Dizaina autors - Aleksejs Muraško. Sērijas iniciatore un projektu vadītāja - Elvīra Bloma.

«Kas Ezeras darbos ir aktuāls literatūrā tieši tagad, un kā to uztaustīt? Viens ceļš būtu veikt apjomīgu literatūrzinātnisku pētījumu - bet tas, iespējams, būtu pārāk laikietilpīgs uzdevums pārāk mainīgā literatūrtelpā. Otrs ceļš, varbūt neprecīzāks, bet katrā ziņā aizraujošāks, ir šī antoloģija,» saka rakstniece un redaktore Ieva Melgalve. «Dažādu paaudžu autori ar visdažādāko pieredzi literatūrā tika aicināti apzināti veidot savu versiju par Regīnas Ezeras darbiem vai biogrāfijas faktiem - parafrāzējot, dekonstruējot, eksperimentējot, iedvesmojoties, turpinot. Dažiem autoriem jau bija atbilstoši darbi, citi tos radīja no nulles, un aizrautīgs lasītājs var ne tikai skatīties, kā autoriem ir izdevies tikt galā ar šo nebūt ne vieglo, savā ziņā pat biedējošo uzdevumu, bet arī meklēt atsauces, citātus un alūzijas ar zināmajiem, bet varbūt jau piemirstajiem Regīnas Ezeras tekstiem.»

*Stāstu krājumu «Regīna Ezera. Re:» iespējams iegādāties Jāņa Rozes grāmatnīcās, kā arī tiešsaistē - «janisroze.lv».

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.