Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_downwardSarunas

Ar pasaku "Pelnrušķīte" izaugusi ne viena vien paaudze. Pelnrušķīte (franču: Cendrillon, itāļu: Cenerentola, vācu: Aschenputtel) ir franču, itāļu un vācu tautas pasaka. Pelnrušķīte ir viena no populārākajiem pasaku tēliem pasaulē.
31.jan 2022 Portāls nra.lv
Jaunais sarunu forums “T-elpa” apvienos vairāk nekā 50 dalībnieku, lai aizvadītu sarunas par šā gada tēmu “Balso par ģimeni”. Norises laiks: 6. augusts, no pulksten 10.00 līdz 16.30
2.aug 2021 Portāls nra.lv
«Uz skatuves es esmu tas, kas vēlētos būt ikdienā – tik spēcīgs un tik pašpārliecināts,» atzīstas mūziķis Ralfs Eilands, kurš šovā Izklausies redzēts pārsteidza ar brīnumainām pārvērtībām un plūca pelnītus uzvaras laurus. Mūsu sarunu no sākuma līdz beigām caurvij nesamākslots patiesums, taču patiesāka par visu ir viņa vēlme būt laimīgam. Laimīgam mūzikā.
12.jun 2014 Ginta Auzniece
«Lai sieviete izskatītos labi, viņai vispirms ir jājūtas labi,» uzskata Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska. Viņa nedomā, ka skaistas ir tikai tās sievietes, kuras atbilst kaut kādiem 21. gadsimtā mākslīgi radītiem standartiem, – aktrise ievērojusi, ka skaistākas ir tās sievietes, kuras ir laimīgas un apmierinātas.
6.mai 2014 Santa Raita
Lielākajos Latvijas kinoteātros 11. aprīlī sāka rādīt kinorežisora un teorētiķa Dāvja Sīmaņa filmu Escaping Riga. Pēc režisora domām, filma, lai gan vēsta par 21. gadsimta beigām, tieši atspoguļo mūsdienu politiskās aktivitātes, kuru fonā dzīvojam.
23.apr 2014 Ginta Auzniece
photo_camera
Trīs bērnu māmiņai un gleznotājai Ievai Bondarei spilgtākās Lieldienu atmiņas no bērnu dienām saistās ar tradicionālo olu krāsošanu.
19.apr 2014 Ginta Auzniece
Jaunais aktieris Uldis Siliņš vēl nav piederīgs nevienam teātrim. Vienā iestudējumā piedalījies Dailes teātrī, un nu jau būs trīs darbi Nacionālajā teātrī. Bet pašlaik visvairāk rūpju tiek veltīts ģimenei, kurā drīz gaidāms pieaugums.
17.apr 2014 Dace Ezera
Raidījuma Četras istabas vadītājs Jānis Rāzna, kuram pirms tam nebija saistības ar televīziju, katru dienu ar prieku dodas veikt viņam uzticētos pienākumus, taču viņam patīk strādāt arī valsts darbā, jo tas liek ievērot zināmu kārtību un sevi disciplinēt.
10.apr 2014 Ina Zelča
Jau vairāk nekā desmit gadus Inga Leciusa ir jogas pasniedzēja, turklāt vienīgā, kas pašlaik Latvijā nopietni nodarbojas ar hormonu jogas terapijas pasniegšanu sievietēm un nesen uzsākusi vadīt arī hormonu jogas terapijas kursu diabētam.
8.apr 2014 Anete Šķēle, speciāli Mājai
Raksturojot pavasara plaukuma ieviestās izmaiņas ēšanas paradumos, diētas ārste Lolita Neimane atgādina, ka veselīgs dzīvesveids nereti nemaksā nenieka – vien ļauties dabas pulkstenim un uzlikt uz šķīvja pirmos izdīgušos asniņus, kas pilni ar spēcinošām vielām. Viņa pati iedvesmo ar mājās ceptu maizi, nātru salātiem un uzmundrinošām pastaigām.
2.apr 2014 Ginta Auzniece
photo_camera
«Puse no manis ir saistīta ar Latviju un Kurzemi. Un tā tas paliks visu manu atlikušo dzīvi,» atklāj norvēģu sociologs un rakstnieks Terje Binders, kura dzīslās rit latviešu asinis. Sarunā ar Māju viņš vaļsirdīgi stāsta par savu latviešu senču skaudro likteni, ģimenes mīlestību un identitātes apzināšanos.
27.mar 2014 Ginta Auzniece
photo_camera
Septiņgadīgie dvīņi Daniels un Bruno Lielbārži no Madonas novada Liezēres jau kopš agras bērnības draudzējas ar motokrosu, un pašlaik viņu lielākais sapnis – piedalīties 2014. gada Holandes čempionātā un speciālā bērnu blakusvāģu kausa izcīņā, kas notiks Beļģijā pasaules čempionāta blakusvāģiem laikā.
21.mar 2014 Ina Zelča
photo_camera
Latvijas Televīzijas žurnālisti un laika ziņu vadītāju Karīnu Rubeni pavasara gaidās pārņēmušas «kolosālas izjūtas». «Esmu cilvēks, kas ļoti mīl sauli un nevar izturēt ziemu, tādēļ šogad, kad ziema bija tik īsa un silta, es jutos jo īpaši labi,» viņa ar sajūsmu saka.
19.mar 2014 Ginta Auzniece
photo_camera
Koka māju ražošanas un būvniecības uzņēmuma SIA Dores Fabrika dibinātājs un līdzīpašnieks Egons Garklāvs atzīstas, ka viņa pārvaldībā firmā esot radošie un tehniskie risinājumi – mākslinieka un inženiera profesija papildinot viena otru, ļaujot pietuvināties pārdrošāko ieceru rezultātam.
18.mar 2014 Ginta Auzniece
photo_camera
Motobraucēja 18 gadus vecā Samanta Josta šīs nedēļas nogalē dodas uz treniņiem un sacensībām Holandē, bet aprīlī jau piedalīsies Pasaules čempionāta 2. posmā, kas sievietēm šajā sporta veidā norisināsies Itālijā.
16.mar 2014 Ina Zelča
Launags ir neliela ēdienreize starp pusdienām un vakariņām. Šāda maltīte ir nepieciešama, ja ievēro pareizas ēšanas principus un ir svarīgi rūpēties par svaru.
15.mar 2014 Ina Zelča
photo_camera
«Mans uzdevumus ir būt radošam. Sacerēt jaunas dziesmas, muzicēt skolās, organizēt koncertus, tikties ar cilvēkiem – man ir svarīgi sekot sirdij. Šī ir ļoti bagātīga fāze manā dzīvē,» atzīst Jorans Šteinhauers no grupas Aarzemnieki.
13.mar 2014 Ginta Auzniece
Šonedēļ televīzijas ekrānos sāka demonstrēt pašmāju seriāla Eņģeļu iela 9. Pelnrušķītes mantojums piektās sezonas jaunās sērijas. Tam scenogrāfiju veidojusi interjera dizainere Andra Hince.
10.mar 2014 Ina Zelča
photo_camera
Šonedēļ uz Nacionālā teātra skatuves pirmizrādi piedzīvojis Džeimsa Džoisa romāna Uliss uzvedums, kas ir līdz šim nebijis notikums Baltijā. Monoizrāde Mollija saka jā ir grāmatas 18. nodaļas iestudējums – sievietes monologs par vīriešiem, dzīves jēgu un tās meklējumiem. Mollijas lomā – ar sievišķīgu šarmu apveltītā aktrise Marija Bērziņa.
6.mar 2014 Ginta Auzniece
Ja liekas, ka zem zāliena ir zeme, tad tur ir kas vairāk. Mārtiņš Šternbergs ir viens no nedaudzajiem, kurš Latvijā pārstāv grīnkīpera profesiju.
27.feb 2014 Elizabete Puče, speciāli Mājai
VEF Kultūras pilī šomēnes norisinājās 6. motosporta veterānu saiets, ko rīko Latvijas Motosporta federācija (LaMSF), vēstures un veterānu klubs, aicinot atkal apvienoties bijušās Latvijas motosporta zvaigznes.
27.feb 2014 Kristīne Ābelniece, Latvijas Motosporta federācija
Agnese Zeltiņa ir strādājusi gan Latvijā un Krievijā, gan Amerikā un Itālijā. Lai gan viņa nomainījusi savā dzīvē tik daudz māju, Agnesei vienmēr gribas atgriezties dzimtajā Latvijā pie saviem mīļajiem.
27.feb 2014 Dace Ezera