Dzīvo zaļi

11.apr 2014
Pavasaris, kad vēlas atbrīvoties no liekā un pievēršas jaunas dzīves filozofijai, būs īstais laiks, lai veiktu mājokļa ģenerāltīrīšanu. Pirms lieliem mājas darbiem svarīgi nodrošināties ar plašu tīrīšanas līdzekļu arsenālu, kas palīdzēs dažādu materiālu virsmām iegūt otro elpu un iemirdzēties kā jaunām.
 
4.apr 2014
Dārza darbu mīļotāji var uzelpot – sniegs ir nokusis, saulīte dāsni aplaimo ar gaismu, un var ķerties pie darba. Rūpīgam dārzniekam nevajadzētu aizmirst par dārza mēslošanu, jo, kā zināms, ko sēsim pavasarī, to pļausim rudenī, – tāpēc tagad ir īstais laiks, lai bagātinātu augsni ar tai nepieciešamajām barības vielām.
 
29.mar 2014
Dārzu saimniekiem jāņem vērā, ka, sākot jauno dārza darbu sezonu, augi grib ēst un dārzkopim jārūpējas, par to, lai tie saņemtu pilnvērtīgu barības bāzi.
 
28.mar 2014
Kaut arī daudzgadīgo puķu lauciņā visdažādāko augu ir bez konkrēta skaita, katru gadu parādās kas jauns, agrāk neredzēts, uzmanību uzreiz piesaistošs.
 
28.mar 2014
Tas, kādu jumta segumu saimnieks izvēlas, būvējot māju, ir viens no noteicošajiem faktoriem, no kā atkarīga nama kvalitāte un ilglaicība, tāpēc uz to nevajadzētu taupīt. Daudz priekšrocību ir tērauda jumta profiliem – universālam materiālam, kas piemērots dažādiem objektiem gan sabiedriskajā, gan privātajā sektorā.
 
26.mar 2014
Dailes teātra aktieris Artūrs Dīcis, kurš ar seriāla UgunsGrēks starpniecību ik darbadienas vakaru ienāk teju katrā namā, ir pārliecināts, ka bailes palikt vienam ir viens no spēcīgākajiem dzinuļiem, kas liek pēc kaut kā tiekties. Tieši par to ir stāsts izrādē Vecpuiši un vecmeitas, kurā viņam atvēlēta mūžam neizlēmīgā Zingara loma.
 
24.mar 2014
Tuvojoties pavasarim, jāsteidz domāt par mājokļa savešanu kārtībā, tostarp jumta seguma un noteksistēmu apsekošanu. Neprognozējamie ziemas laikapstākļi nereti nodara jumta konstrukcijām būtiskus bojājumus, tāpēc ir svarīgi laikus pārliecināties par to stāvokli un bojājumu gadījumos meklēt risinājumus.
 
22.mar 2014
Ar dārzu iepazīstinājuši, Krūmiņu māju saimnieki – Skaidrīte un Haralds Kalpiņi – aicina piesēst. Bet, sarunai turpinoties, temats, protams, nemainās. Aizrunājamies līdz jaunam pavasarim, un mājastēvs neslēpj, ka domas par dārzu «nekad neiziet no galvas ārā», kur nu vēl laikā, kad viss atkal saplaukst un sazaļo.
 
19.mar 2014
Iestājoties siltākam laikam, aktuāli kļūst ielaist pavasara vēsmas arī mājoklī un pievērsties remontdarbiem. Viens no inovatīvākajiem risinājumiem betona virsmu apstrādei ir Crete Colors šķidrie cietinātāji uz litija bāzes, kas piešķir grīdām jaunu dzīvi.
 
16.mar 2014
Nokrāsot sienu divās krāsās, nenotraipīt durvju stenderes vai uzzīmēt uz bērnistabas sienas atraktīvus personāžus – šo un citu ideju īstenošanā palīdzēs krāsotāju lentes. Uzņēmuma tesa preču klāstā ir plašs krāsotāju lenšu sortiments, ar kuru palīdzību pašu spēkiem iespējams ieviest krāsainas pārmaiņas mājoklī.
 
14.mar 2014
AS Spodrība ir pirmais ražotājs Baltijā, kas uzsācis ekoloģisku tīrīšanas un kosmētikas līdzekļu ražošanu. Uzņēmumam ir izdevies apvienot ekoloģiski draudzīgu sastāvu ar īpašībām, kas padara produktus par uzticamiem un efektīviem palīgiem ikvienā mājā.
 
11.mar 2014
Imanta Nīgale ir otrās paaudzes Amerikas latviete. Dzimusi un uzaugusi Amerikā, bet, sevī nemitīgi jūtot latvisko identitāti un vismaz iekšēji dzīvojot starp divām pasaulēm, pirms pāris gadiem Imanta nolēma pārcelties uz dzīvi Latvijā.
 
10.mar 2014
Dienas kļūst garākas un gaišākas, sniegs pamazām sāk atkāpties, un brīdis, kad Latvijas ainavā uzplaukst sudrabaini pūpolu mākoņi, ir klāt. Pierasts, ka pūpoli simbolizē dzīvības atgriešanos dabā, pavasari un Lieldienu laiku, kad Pūpolsvētdienas rītā reizē ar balti pūkaina pūpolzara pērienu saņemam arī labas veselības vēlējumu.
 
5.mar 2014
Labas garšas darbnīcas izveidotāja pavāre Līva Kļaviņa ir pārliecināta, ka arī veselīgs uzturs ir saistāms ar gardām un baudāmām garšas niansēm. Viņa atklāj, ka, sekojot līdzi ēdienkartei un disciplinējot sevi, iespējams ne vien uzlabot ķermeņa aprises, bet arī iegūt veselīgu izskatu un labsajūtu.
 
27.feb 2014
Vecrīgas restorāna Taverna Pie senā dzintara ceļa īpašniece Astrīda Arklone lepojas, ka nākusi no zilo ezeru zemes Latgales.
 
17.feb 2014
Vienā elpas vilcienā 93 metrus augstajā Talsu Ķēniņkalnā pagrūti uzkāpt. Tāpēc iespēja piestāt kādā no kāpņu laukumiņiem, lai pilsētas gleznaināko ainavu atkal un atkal skatītu, ir gana labs iemesls reizē atgūt spēkus.
 
17.feb 2014
Daudz un dažādu saimniecībā vajadzīgu un noderīgu sīkumu gana katrā mājā. Katru mīļu brīdi pa tvērienam var ievajadzēties kaut ko citu, un labi, ja meklētais atrodams ātri, ar pirmo piegājienu.
 
13.feb 2014
Aiga Jaunzeme ar vīru Oskaru mīt Vaiņodē. Pagasta apdzīvotā vietā Augustē ģimene soli pa solim iekopj savu dīķmalu Gailišķe, kurā atpūšas kopā ar bērniem un viņu ģimenēm un uz kuru labprāt brauc arī radi un draugi.
 
9.feb 2014
Medzenieks Rolands Ekšteins daudz ko izmēģinājis savā dzīvē – zivju dīķus apsaimniekojis, darbnīcās strādājis par tehniķi mehāniķi, sniedzot pakalpojumus zemniekiem, tūristiem, audzējis austersēnes, iesācis nodarboties ar zosīm, bet uzbrukuši putnu gripas varbūtējas sērgas ierobežojumi.
 
1.feb 2014
Sīpolos ik uz soļa pamanāma izdoma un pamatīgums. Visam, ko šeit radījušas saimnieku rokas, sirds un prāts, klāt stāvējusi mīlestība – to nevar nejust. Savu dzejnieka dvēseli Visvaldis Vecvagars vispārējai apskatei neizliek, tikai ļauj to nojaust viņam vien raksturīgā manierē – caur dzirnakmeņiem un akmeņiem, kas ieskauj Sīpolus, caur saviem fantastiskajiem stāstiem un pastāstiem, caur savu latvietību līdz kaula smadzenēm.
 
29.jan 2014
Šogad klajā nākusi gadagrāmata Kalendārā neiekļauto vārdu kalendārs, kurā papildus tradicionālajiem apmēram 1000 personvārdiem apkopoti un iekļauti 3766 biežāk lietotie personvārdi, lai savu vārdadienu varētu svinēt arī reto vārdu īpašnieki.
 
24.jan 2014
Par sanpaulijām, Uzambāras jeb Āfrikas vijolītēm, nevar nepriecāties. Sudrabaini mīkstu lapu rozetes viducī trauslie, maigi zīdainie ziedu čemuri ir pārsteidzoši savā formu un krāsu toņu dažādībā.