Dzīvo zaļi

10.mar 2014
Dienas kļūst garākas un gaišākas, sniegs pamazām sāk atkāpties, un brīdis, kad Latvijas ainavā uzplaukst sudrabaini pūpolu mākoņi, ir klāt. Pierasts, ka pūpoli simbolizē dzīvības atgriešanos dabā, pavasari un Lieldienu laiku, kad Pūpolsvētdienas rītā reizē ar balti pūkaina pūpolzara pērienu saņemam arī labas veselības vēlējumu.
 
5.mar 2014
Labas garšas darbnīcas izveidotāja pavāre Līva Kļaviņa ir pārliecināta, ka arī veselīgs uzturs ir saistāms ar gardām un baudāmām garšas niansēm. Viņa atklāj, ka, sekojot līdzi ēdienkartei un disciplinējot sevi, iespējams ne vien uzlabot ķermeņa aprises, bet arī iegūt veselīgu izskatu un labsajūtu.
 
27.feb 2014
Vecrīgas restorāna Taverna Pie senā dzintara ceļa īpašniece Astrīda Arklone lepojas, ka nākusi no zilo ezeru zemes Latgales.
 
17.feb 2014
Vienā elpas vilcienā 93 metrus augstajā Talsu Ķēniņkalnā pagrūti uzkāpt. Tāpēc iespēja piestāt kādā no kāpņu laukumiņiem, lai pilsētas gleznaināko ainavu atkal un atkal skatītu, ir gana labs iemesls reizē atgūt spēkus.
 
17.feb 2014
Daudz un dažādu saimniecībā vajadzīgu un noderīgu sīkumu gana katrā mājā. Katru mīļu brīdi pa tvērienam var ievajadzēties kaut ko citu, un labi, ja meklētais atrodams ātri, ar pirmo piegājienu.
 
13.feb 2014
Aiga Jaunzeme ar vīru Oskaru mīt Vaiņodē. Pagasta apdzīvotā vietā Augustē ģimene soli pa solim iekopj savu dīķmalu Gailišķe, kurā atpūšas kopā ar bērniem un viņu ģimenēm un uz kuru labprāt brauc arī radi un draugi.
 
9.feb 2014
Medzenieks Rolands Ekšteins daudz ko izmēģinājis savā dzīvē – zivju dīķus apsaimniekojis, darbnīcās strādājis par tehniķi mehāniķi, sniedzot pakalpojumus zemniekiem, tūristiem, audzējis austersēnes, iesācis nodarboties ar zosīm, bet uzbrukuši putnu gripas varbūtējas sērgas ierobežojumi.
 
1.feb 2014
Sīpolos ik uz soļa pamanāma izdoma un pamatīgums. Visam, ko šeit radījušas saimnieku rokas, sirds un prāts, klāt stāvējusi mīlestība – to nevar nejust. Savu dzejnieka dvēseli Visvaldis Vecvagars vispārējai apskatei neizliek, tikai ļauj to nojaust viņam vien raksturīgā manierē – caur dzirnakmeņiem un akmeņiem, kas ieskauj Sīpolus, caur saviem fantastiskajiem stāstiem un pastāstiem, caur savu latvietību līdz kaula smadzenēm.
 
29.jan 2014
Šogad klajā nākusi gadagrāmata Kalendārā neiekļauto vārdu kalendārs, kurā papildus tradicionālajiem apmēram 1000 personvārdiem apkopoti un iekļauti 3766 biežāk lietotie personvārdi, lai savu vārdadienu varētu svinēt arī reto vārdu īpašnieki.
 
24.jan 2014
Par sanpaulijām, Uzambāras jeb Āfrikas vijolītēm, nevar nepriecāties. Sudrabaini mīkstu lapu rozetes viducī trauslie, maigi zīdainie ziedu čemuri ir pārsteidzoši savā formu un krāsu toņu dažādībā.
 
24.jan 2014
Janvāris ir mēnesis, kad pamazām sākam īstenot Jaungada apņemšanās. Sporta zāles apmeklējums, dzīvokļa remonts, jauns auto. Visbiežāk katra sapņa pamatā ir ne tikai spēcīga vēlme, bet arī finansiālas saistības.
 
21.jan 2014
Mazās Kurzemes pilsētas Pāvilostas mākslas skolas direktors Zigmunds Vilnis daudzus gadus nodarbojas ar smilšu, ledus, sniega un uguns skulptūru jeb sezonas skulptūru veidošanu.
 
14.jan 2014
Gaumīgi, kompakti augu stādījumi visapkārt izmēros nelielajam pagalmam, koši ziedošu puķu akcenti starp dažādu formu un toņu skujeņiem – Dainas un Jēkaba Laivenieku savrupmājas nelielais, taču ar lielu rūpību un mīlestību koptais dārzs pilsētas daudzdzīvokļu namu ciešā ieskāvumā noteikti ir viens no skaistākajiem Liepājā.
 
22.dec 2013
Ja par eglītes skaistumu gribas priecāties ne tikai šajos Ziemassvētkos, bet vēl daudzus gadus, vislabāk iegādāties podā stādītu augu, tā uzreiz iegūstot vairākas priekšrocības – egli var viegli pārvietot un transportēt, garo svētku laikā tai nenobirs skujas, bet pavasara pusē to varēs stādīt dārzā, kur zaļā skaistule turpinās augt un priecēt vēl daudzus gadus.
 
20.dec 2013
Bez eglītes Ziemassvētkos neiztikt, taču, lai mājās radītu svētku noskaņu, nav obligāti jāņem cirvis un jādodas uz mežu pēc tur augošas zaļsvārces.
 
18.dec 2013
Ne visi pagaidām ir dzirdējuši par bezalkoholiskajiem vīniem. Tie, kuri pretendē uz smalku vīnu pazinēju un baudītāju statusu, palaikam izsakās nicīgi – kas nu tas par vīnu bez alkohola!
 
11.dec 2013
Sākoties apkures sezonai, telpās būtiski pazeminās mitruma līmenis, kas kaitē ne tikai cilvēkiem un mājdzīvniekiem, bet arī interjera detaļām no koka – parketam, durvīm un mēbelēm.
 
7.dec 2013
Rūpnieciski ražotus Adventes kalendārus ar miniatūrām šokolādes konfektītēm aiz ko­šām bildītēm atveramos lodziņos nu jau var nopirkt katrā veikalā, bet tas nav tik īpaši, nav personiski.
 
6.dec 2013
Ar pirmās svecītes iedegšanu Adventes vainagā sākas skaistais Ziemassvētku gaidīša­nas laiks. Lai egļu vai priežu zariņu vainags četru nedēļu garumā nezaudētu savu sā­kotnējo izskatu un dabisko svaigumu, to darina nedaudz citādāk nekā citkārt.
 
3.dec 2013
Smaržas ir burvīga un neiztrūkstoša jebkuras sievietes un arī vīrieša imidža sastāvdaļa. Reizēm jaunu smaržu izvēle rada apjukumu, jo to klāsts ir neizmērojami plašs, ar daudzveidīgu un krāsainu aromātu buķeti.
 
1.dec 2013
Laiks, kad Adventes vainagā aizdedzam vienu sveci, tad otro, trešo un ceturto, jau klāt. Drīz pasaule smaržos pēc Ziemassvētkiem. Lai visu gadu gaidīto notikumu varētu sagaidīt patīkamā gaisotnē, par patīkama noskaņojuma radīšanu mājās, par svētkus vēstošu sajūtu savā un savu mīļo sirdīs jādomā jau tagad.
 
29.nov 2013
Tie, kam tuvs viss dabiskais, ciena kosmētikas līdzekļus, kas gatavoti no dabas vielām, turklāt arvien populārāka visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, kļūst tādu produktu izmantošana, kuru sastāvs ir vienkāršs un nemākslots, piemēram, daudzi iemācījušies likt lietā ēteriskās eļļas, kas vēl nesen šķita domātas tikai smalkiem lietpratējiem.