Tam, kurš visu rēķina tikai naudā, nav skaidrs, kāpēc cilvēki no darba brīvajā laikā vai pēc aiziešanas pensijā nodarbojas ar dārzkopību. Savā zemes pleķītī audzētie produkti bieži izmaksā dārgāk nekā veikalā vai tirgū pirktie.
Ēku siltināšanā liela nozīme ir izvēlētajiem celtniecības materiāliem, no kuriem šobrīd viens no populārākajiem ir ekovate, kas ar savām tehniskajām īpašībām pārspēj tradicionālos siltumizolācijas materiālus.
Kā pareizi izvēlēties mājai kvalitatīvus logus, kuri būtu droši, izturīgi, viegli kopjami un lai pēc tam nerastos problēmas, interesē daudzus mājokļu īpašniekus.
Pirmās pavasara sīpolpuķes ir ļoti nepacietīgas, tās nespēj sagaidīt, līdz nokūst sniegs. Dace Lesiņa, Agrimatco Latvia speciāliste, ir novērojusi, ka pavasara vēstneses dažugad parādījušās jau siltās janvāra nogalēs.
Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā Babīte pavasarī ik gadu tirgo rododendru stādus, taču apmeklētājus īpaši gaida maijā, kad 12 hektārus plašā teritorija saziedēs krāšņos ziedos. Šogad gan tas būšot vēlāk nekā citugad.
Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijai ir senas stādaudzēšanas tradīcijas, taču tās zinātnieki pēta arī jaunas šķirnes un atlasa labākās, lai stādāmo materiālu varētu piedāvāt pircējiem.
Dodoties ceļojumā, svarīgi ir ne vien veiksmīgi nokļūt galamērķī, bet arī izmantot pasažieriem piedāvātās ērtības, lai reģistrētos lidojumam, novietotu automašīnu, nodotu bagāžu un saņemtu citus lidostas pakalpojumus.
Zemei mostoties, sācies lielais stādīšanas trakums. Dārzkopji kā darba skudras traucas no viena stādu gadatirgus uz otru, savus augus meklējot. Apdomīgākie iepērkas pie konkrētiem stādu audzētājiem.
Pavasara saulgriežiem tuvojoties, veikali ir pilni ar Lieldienu rotājumiem. Tomēr daudziem mīļāki šķiet pašu darinātie. Ierosmei dažas svētku kompozīcijas piedāvā Rīgas Dabaszinību skolas skolotāja Elita Logina un floristikas pulciņa dalībniece Marta Logina.
«Man desmit mēnešus gadā pietiek ko darīt ar narcisēm. Divus mēnešus ilgst atvaļinājums, un tad sākas viss no gala. Mana kolekcija – tas ir milzīgs darbs: katru sīpolu izrakt, iestādīt un pielikt etiķeti.
Lai arī nosaukums atsauc atmiņā cēlās vārdamāsas rozes, tomēr sniega rozēm nav ne mazākās līdzības ar tām. Sniega roze atgādina necilu mežrozīti vai trauslu gundegu.
Latvijā lupīnas var uzskatīt par dārza bēglēm, jo tās bieži zied dzelzceļu uzbērumos, mežmalās un laukmalās, tomēr šie ziedi var izdaiļot arī dārzus, neieguldot tajā īpaši lielas pūles.
Peonijas bagātīgi un ilgi zied visdažādāko krāsu milzīgiem ziediem un valdzinoši smaržo. Šīs puķes aug gandrīz jebkuros apstākļos, jo pacieš sausumu un salu.
Dažam labam šķiet, ka no pelniem nav nekāda labuma, atliek vien palaist pa vējam. Tādā aplamībā ar skumjām noraugās dārzs, jo pelnos ir visas augšanai vajadzīgās organiskās vielas, izņemot slāpekli.
Acālijas ir prasīgi augi, taču, pareizi koptas, janvārī un februārī tās uzziedēs fantastiski skaistiem un krāšņiem ziediem. Aplams ir uzskats, ka miera periodā acālijas nomet lapas, jo acālijas ir mūžzaļi augi.
Dārzā nav vietas, ko atvēlēt tomātiem vai kartupeļu vadziņai? Jūsu vienīgā brīvā platība ir balkons vai lodžija? Arī tad nav problēmu tikt pie pašu audzētiem dārzeņiem, atliek vien sarūpēt palielāku maisu un iecerētajam kārumam piemērotu augsni.
Diez vai katrs ir redzējis dzīvu dzeguzi, toties par dzegužkurpīšu trauslo skaistumu priecājušies visi. Tomēr retais zina, ka šis augs ir pasaulē lielākajai puķu saimei– orhidejām – piederīgs.
Jau daudzus gadus Latvijas dārzos un kokaudzētavās audzē dažādu sugu un šķirņu hortenzijas. Skarainās un kokveida hortenziju sugas ("Hydrangea paniculata", "Hydrangea arborescens") un to šķirnes ir tieši tās, kuras ir vislabāk piemērotas mūsu klimatiskajiem apstākļiem un kuras ziemā nav papildus jāsedz.