Veselība

9.aug 2020
Pēc dietologu domām šie pieci veselīgie produkti patiesībā kaitē mūsu miegam, tāpēc no tiem vajadzētu vairākas stundas pirms miega atteikties.
8.aug 2020
“Bažas par mazuļa apetītes traucējumiem ir viens no biežākajiem uztura speciālista apmeklējuma iemesliem. Tomēr nav nekas neparasts, ja vecumā no viena līdz četriem gadiem bērns atsakās ēst konkrētus produktus vai produktu grupas. Bieži vien bērna gaume ir nepastāvīga – tas, kas garšo šodien, negaršo rīt un otrādi. Tomēr ir svarīgi mazuli jau kopš agrīna vecuma radināt pie garšu daudzveidības, lai izvairītos no neofobijas jeb bailēm nogaršot jaunus ēdienus. Pieaugot mazuļi mācās būt patstāvīgi, un ēdiena kontrole ir viens no veidiem, kā bērns pārbauda savu ietekmi un tiesības. Vecākiem jāņem vērā, ka bērns pats vislabāk zina, cik ēdiena viņam nepieciešams. Mazais nav lielais – bērna uztura prasības atšķiras no pieaugušā vajadzībām,” stāsta uztura speciāliste Olga Ļubina, kas specializējas tieši bērnu uztura jautājumos.
7.aug 2020
Galvenie priekšnoteikumi labai veselībai ir kustība, emocionālais līdzsvars, svaigs gaiss un sabalansēts uzturs. Vasara ir labākais laiks, lai spēcinātu organismu un stiprinātu tā dabiskās aizsargspējas, tāpēc farmaceite Zane Melberga dalās ar pieciem padomiem – ko darīt vasarā, lai stiprinātu imunitāti pirms sākusies vīrusu sezona.
5.aug 2020
Ko darīt, ja pastāvīgi gribas ēst? Pirmkārt, ir jāsaprot, kāpēc esi izsalcis un vai patiešām esi izsalcis.
4.aug 2020
Pēc dietologu domām šie pieci veselīgie produkti patiesībā kaitē mūsu miegam, tāpēc no tiem vajadzētu vairākas stundas pirms miega atteikties.
3.aug 2020
Daudzi pārtikas produkti satur pārtikas piedevas, kas identificētas ar E-kodiem. Savukārt ārsti apgalvo, ka daudzas no šīm piedevām var būt bīstamas veselībai un pat izraisīt vēža attīstību.
2.aug 2020
Visi šie produkti ir labi jau paši par sevi, bet, ēdot tos kopā, būs iespējams vēl efektīvāk absorbēt tajos esošās barības vielas.
1.aug 2020
Vasaras laikā īpaši aktuāls kļūst jautājums par pretparazītu līdzekļu lietošanu profilakses nolūkos. Risks saskarties ar dažādiem parazītiem vasarā nenoliedzami palielinās – biežāk tiek ēsti nemazgāti produkti – dārzeņi un augļi tieši no dobes –, savukārt bērni daudz vairāk laika pavada, spēlējoties bērnu laukumos un smilšu kastēs, kur augsne var būt inficēta. Kā atpazīt, ka organismā nokļuvuši parazīti, un kā sevi no tiem pasargāt, skaidro farmaceite Līga Cīrule.
31.jūl 2020
Vasaras pilnbriedā dārzos ir atrodami teju vai visi vitamīni, minerālvielas un antioksidanti! Šajā laikā dārza veselīgās karalienes ir upenes un jāņogas. Tās satur daudz vērtīgu vielu, kas stiprina mūsu organismu, turklāt upenes tiek uzskatītas arī par līderi C vitamīna satura ziņā. Ko šīs ogas sniedz mūsu organisma veselībai un kā tās visveselīgāk izmantot? Padomos dalās sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Ilze Priedniece.
31.jūl 2020
Magnijs ir ārkārtīgi svarīgs minerāls mūsu organismam. Magnijs organismā ir iesaistīts daudzās ķīmiskās reakcijās, darbojas dažādās enzīmu sistēmās un tam piemīt kardioprotektīva – sirdi sargājoša – iedarbība. Portāls "Healthline" uzskaitījis veselīgus pārtikas produktus, kas satur daudz magnija.
30.jūl 2020
Pastāv vairāki veidi, kā cīnīties ar galvassāpēm - var dzert tabletes, veikt vingrinājumus, taču nereti šīs metodes ir īstermiņam. Vēl var veikt nelielas izmaiņas uzturā, iekļaujot tajā produktus, kas būs lieliski palīgi cīņā ar galvassāpēm.
29.jūl 2020
Kad tad, ja ne vasarā ir lieliska iespēja dabīgi parūpēties par savas ādas veselību? Šie produkti būs lieliski palīgi, jo manāmi atjaunos ādu ar acīmredzamu rezultātu.
27.jūl 2020
Mēs visi esam pieredzējuši, ka tūlīt pēc ēšanas uznāk nepārvarams miegs. Izrādās, ka miegainību var izraisīt ne tikai nogurums vai smaga diena darbā, bet arī izvēlētais ēdiens.
26.jūl 2020
Latvijas vasaras mainīgajos laikapstākļos apsaldēt muguru ir pavisam vienkārši. Ja zināms, ka pie sāpēm nav vainīgs nekas cits kā aukstums, ir veidi, kā mugurai palīdzēt. Diemžēl cilvēki bieži neatšķir, kad muguras sāpju iemesls ir saspringuši muskuļi, bet kad iemesls ir daudz nopietnāks – apsaldētas jeb iekaisušas nieres. Rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” neiroloģe Elīna Malkiela stāsta, cik līdzīgi ir abu saslimšanu simptomi, bet cik atšķirīga to ārstēšana, savukārt farmaceite Amanda Ozoliņa skaidro, kas jāņem vērā, lietojot pretsāpju medikamentus.
26.jūl 2020
Smaids neko nemaksājot. Cilvēki šajās dienās dodas pie zobārsta, taču izrādās, ka mājās mums pa rokai visu laiku ir produkti, kuri var palīdzēt. Šie 6 produkti palīdzēs mūsu zobiem labāk, nekā veikalos nopērkamie produkti, norāda "Bright Side".
25.jūl 2020
Melone ir visiem labi zināms un iecienīts ķirbju dzimtas augs, ko mēs bieži vien iekļaujam savā vasaras ēdienkartē. Veikalos tās ir pieejamas visa gada laikā, tomēr vislabāk melones garšo tieši vasaras sezonā. Paralēli jau pircēju iecienītām melonēm, šajā sezonā veikalu piedāvājums ir krietni bagātīgāks, sākot no ierastajām Vidusāzijas melonēm līdz pat melonei, kuras garšas notīs var sajust atspirdzinošo laimu.
24.jūl 2020
Nav noslēpums, ka pārmērīga cukura un tauku patērēšana apdraud jebkura cilvēka veselību. Kaut gan mūsdienās ļaudis kļūst izglītotāki un arvien vairāk pievērš uzmanību tam, ko ēd, Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka nelipīgas slimības joprojām ir galvenais nāves cēlonis pasaulē.
23.jūl 2020
Palutini savu sejas ādu ar šo antioksidantiem bagāto sejas masku, kas lieliski līdzēs arī cīņā pret akni.
22.jūl 2020
Mēs visi zinām, ka smēķēt, pārmērīgi dzert vai neēst dārzeņus ir slikti. Tajā pašā laikā mēs pat nenojaušam, ka lietas, kuras mēs esam pieraduši darīt katru dienu, var būt tikpat kaitīgas mūsu veselībai. Portāls "Change Health" nosaucis 8 ikdienas ieradumus, kas ir ļoti kaitīgi.
20.jūl 2020
Smaids neko nemaksājot. Cilvēki šajās dienās dodas pie zobārsta, taču izrādās, ka mājās mums pa rokai visu laiku ir produkti, kuri var palīdzēt. Šie 6 produkti palīdzēs mūsu zobiem labāk, nekā veikalos nopērkamie produkti, norāda "Bright Side".
19.jūl 2020
Uzturēšanās saulē, dārzā, uz ūdeņiem, sportošana dabā, protams, ir siltā gadalaika priekšrocība, taču jāpatur prātā, ka neuzmanība vai neapdomīga rīcība var nodarīt ļaunu acīm. No kā acis jāsargā un kā rīkoties, ja noticis negadījums – padomus sagatavojusi oftalmoloģe Dace Lietuviete un farmaceite Ieva Virza.
18.jūl 2020
Nieze ir grūti kontrolējama, un tās cēloņi var būt dažādi. Vasarā to visbiežāk izraisa kukaiņu – odu, dunduru, dažādu knišļu un arī blusu kodumi, dažādas alerģijas, piemēram, alerģija pret saules stariem, taču nevar izslēgt arī slimību izraisītu niezi. Kā izvairīties un mazināt neciešamo niezi, skaidro farmaceite Ivanda Krastiņa.