6 vielas, kurām jāpievērš uzmanība, pērkot kosmētiku

© pexels.com

Skaistumkopšanas tendences nemitīgi mainās, taču rūpes par ādu ir aktuālas vienmēr. Kosmētikas līdzekļus ādas izskata uzlabošanai ikdienā izmanto gan sievietes, gan vīrieši, taču, lai tie patiesi uzlabotu ādas stāvokli, ir svarīgi zināt piemērotākās sastāvdaļas.

Lai gan tās dažādiem ādas tipiem ir atšķirīgas, ir vielas, kurām pievērst uzmanību vajadzētu ikvienam. Vairāk par šīm vielām un to ietekmi uz ādu stāsta skaistuma konceptveikala Apotheka Beauty kosmētiķe Ieva Strautkalne.

pixabay.com

Antioksidanti

Antioksidanti cīnās ar brīvajiem radikāļiem, mazinot ādas novecošanos. Stiprina ādas aizsargbarjeru, pasargā šūnas no toksīniem, kurus rada stress un vides agresori, kā ultravioletais un magnētiskais starojums, gaisa piesārņojums. Daži no populārākajiem antioksidantiem, kuri atrodami kosmētikas līdzekļos, ir:

  • retinols (A vitamīns) - paātrina šūnu atjaunošanos un uzlabo ādas izskatu;
  • E vitamīns - palīdz ādai izskatīties jaunākai, mazinot smalko līniju un grumbiņu parādīšanos;
  • niacinamīds (B3 vitamīns) - ūdenī šķīstošais vitamīns, kas uzlabo ādas struktūru un tonusu. Tam piemīt arī pretiekaisuma un depigmentācijas īpašības. Darbojas kā antibakteriāla un ārstējoša viela, ir piemērots problemātiskai un taukainai ādai;
  • C vitamīns - ne tikai neitralizē brīvos radikāļus, bet arī veicina kolagēna veidošanos. Jāņem vērā, ka C vitamīns saskarē ar gaisu oksidējas, tāpēc vislabāk tas savas īpašības saglabā iepakojumos, kurus izlieto īsā laika periodā, piemēram, ampulās;
  • koenzīms Q10 - novērš apkārtējās vides nelabvēlīgo ietekmi un saules UV staru bojājumus ādā;
  • resveratrols - galvenokārt atrodams augļu, piemēram, vīnogu, mizās. Iedarbojas uz ādas novecošanās izpausmju samazināšanu.

pixabay.com

Hialuronskābe

Hialuronskābe - darbojas kā magnēts, palīdzot šūnām saglabāt pēc iespējas vairāk ūdens, lai āda būtu pietiekami mitrināta un veselīga. Viens grams hialuronskābes spēj saistīt līdz 1000 miligramiem ūdens. Ir divu veidu hialuronskābes molekulas - lielākās atrodas tuvāk ādas virsmai un nodrošina tūlītēju intensīvu mitrināšanu augšējos ādas slāņos, bet mazākās iekļūst dziļāk ādas struktūrā, nodrošinot maksimālu hidratāciju zem ādas virsmas. Lai kosmētikas līdzeklis sniegtu vēlamo efektu, nepieciešams, lai tajā būtu abu šo veidu molekulas.

pexels.com

Glicerīns

Glicerīns - viena no visbiežāk izmantotajām vielām matu un ādas kopšanas līdzekļos. Var būt gan augu vai dzīvnieku, gan ķīmiskas izcelsmes. Pietiekams mitruma līmenis ir veselīgas un jauneklīgas ādas pamatā - glicerīns aiztur ūdens iztvaikošanu, tādējādi saglabājot ādu pietiekami mitrinātu. Glicerīns nodrošina arī papildu ādas aizsargslāni, lai pasargātu to no ārējās vides ietekmes un kairinātājiem.

pexels.com

Barojošās vielas

Barojošās vielas - īpaši svarīgas gada aukstajā sezonā, jo pilda ādas aizsargfunkciju, veidojot uz tās neredzamu aizsargplēvi, kas pasargā no vēja, sniega un aukstuma. Populārākie barojošie komponenti kosmētikas līdzekļos ir bišu vasks, kokosriekstu eļļa, šī sviests, jojobas eļļa, omega 3 un omega 9 taukskābes.

pexels.com

Āzijas centīlijas

Āzijas centīlijas (Gotu Kola, Centella Asiatica) ekstrakts - uzlabo saistaudu stāvokli un audu elastību, nostiprina un mitrina ādu. Aminoskābju, beta karotīna, taukskābju un fitoķimikāliju kombinācija palīdz novērst novecošanās pazīmes un pasargā ādu no ārējās vides kairinātājiem. Tāpat tas uzlabo asinsriti, tādējādi paātrinot ādas dziedināšanas procesu, iedarbojoties, piemēram, uz pūtīšu rētām un plankumiem.

pexels.com

Peptīdi

Peptīdi - šīs vielas var uzskatīt par šūnu kurjeriem, jo tās sūta signālus šūnām, veicinot kolagēna un elastīna izstrādi. Peptīti plaši tiek pielietoti pretnovecošanās kosmētikas līdzekļos. Vērts pievērst uzmanību, ja āda izskatās nogurusi, tajā parādījušās pirmās novecošanās pazīmes - samazināta elasticitāte, pigmenta plankumi, sausums un grumbiņas.

pexels.com

Vielas, no kurām izvairīties kosmētikas sastāvā

Noteikti jāizvairās no sintētiskajiem konservantiem - parabēniem, kas palīdz ilgāk uzglabāt kosmētikas līdzekļus, taču iznīcina plaša spektra mikroorganismus.

Ieteicams izvairīties arī no minerāleļļas, kas ir naftas pārstrādes blakusprodukts. Lai arī pati minerāleļļa poras neaizsprosto, tā var "notvert" citas poras aizsprostojošās vielas. Kosmētikas produktos to mēdz izmantot, jo tās iegūšana ir daudz lētāka, kā arī to ir iespējams ilgi uzglabāt. Alerģiskas ādas īpašniekiem ieteicams izvairīties arī no produktiem, kuru sastāvā ir nātrija laurilsulfāts (SLS), kas visbiežāk tiek pievienots putojošajiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, kā arī smaržvielām.

Dzīvo gudri!

Tīrīšanas eksperte un uzņēmuma “Super Cleaning Service Louisville” vadītāja Elizabete Šīldsa atklāja vienkāršu veidu, kā izbalināt veļu tikai vienā mazgāšanas reizē, izmantojot glāzi dabīga tīrīšanas līdzekļa, raksta “express.co.uk”.

Svarīgākais