Opozīcijā esošā apvienība "Saskaņas centrs" (SC) lūgusi sākt kriminālprocesu par ekonomikas ministra Arta Kampara ("Vienotība") iespējamām prettiesiskām darbībām, aģentūru BNS informēja SC frakcijā.
SC deputāts Aleksandrs Sakovskis vērsies pie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Normunda Vilnīša un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ar iesniegumu, lūdzot pārbaudīt Kampara amatpersonas deklarāciju, kā arī faktus par Ekonomikas ministrijas (EM) pārraudzīto iestāžu un uzņēmumu slēgtajiem līgumiem ar firmām, kas veidojušas apvienības "Vienotība" priekšvēlēšanu kampaņu.
Deputāts norāda, ka Kampara vadītās Ekonomikas ministrijas padotībā esošā Centrālā statistikas pārvalde un "Latvenergo", kur ministrija ir kapitāla daļu turētāja, slēgusi līgumus par lielām summām ar tām pašām firmām, kas cieši sadarbojušās ar "Vienotību" priekšvēlēšanu kampaņas gaitā, - "GfK Custom Research Baltic" un "McCann Erikson Riga". Tas rada aizdomas, ka valsts pasūtījumi tiek izmantoti partijas reklāmas kampaņas veidotāju atalgošanai, norāda deputāts.
Ņemot vērā, ka Kampara vadītās ministrijas pakļautībā ir 13 iestāžu, Sakovskis aicina veikt iekšējo auditu un revīziju, lai pārliecinātos, vai arī tajās nav notikuši pretlikumīgi darījumi, lobējot apvienībai "Vienotība" izdevīgus partnerus.
Iesniegumā KNAB vadītājam un ģenerālprokuroram Sakovskis aicina arī pārbaudīt ekonomikas ministra amatpersonas deklarācijā minēto par viņam piederošā "Roņa" darījumiem, kur saskatāmas koruptīvu darījumu slēpšanas un naudas legalizācijas pazīmes. Deputāts arī norāda, ka Kamparam piederošais uzņēmums saņēmis kredītu "SEB bankā" ar tik pretimnākošiem nosacījumiem, kādi nav pieejami citiem aizņēmējiem, kas liek secināt, ka varētu būt izmantota Kampara politiskā ietekme.
Ģenerālprokuratūrā aģentūrai BNS pastāstīja, ka Sakovska iesniegums par Kampara iespējamām prettiesiskajām darbībām saņemts trešdien. Līdz ar to pagaidām nav lemts par tā tālāko virzību.
KNAB savukārt informāciju par to, vai iesniegums saņemts un vai tas tiks vērtēts kopā ar portāla "pietiek.com" iepriekš iesniegto iesniegumu, sniegs ceturtdien.
Birojā arī norādīja, ka joprojām notiek pārbaude par Kampara deklarāciju, kas tika sākta pēc "pietiek.com" iesnieguma.
Jau vēstīts, ka arī portāls "pietiek.com" iepriekš vērsās gan KNAB, gan Ģenerālprokuratūrā, lūdzot pārbaudīt ekonomikas ministra deklarāciju.
Kampara ienākumi pērn kopumā veidojuši 48 tūkstošus latu, no kuriem sievas dāvinājums atbilstoši amatpersonas deklarācijai bija 27 tūkstoši latu, bet algā no Valsts kancelejas ministrs kopumā saņēmis 21,1 tūkstoti latu. Vienlaikus viņa parādsaistības sarukušas par lielāku summu nekā deklarētie ienākumi - ja 2009.gadā Kampars uzrādīja 211,2 tūkstošu latu lielas parādsaistības, tad 2010.gadā tās sarukušas līdz 139,2 tūkstošiem latu.