Opozīcijā esošā apvienība "Par labu Latviju" (PLL) pieprasījusi labklājības ministrei Ilonai Jurševskai atbildēt uz jautājumu, vai sociālo pabalstu griestus plānots saglabāt līdz 2015.gadam.
Jurševskai jāatbild, vai atbilst patiesībai tas, ka šis priekšlikums jau skatīts valdības sēdes slēgtajā daļā 1.martā, un, ja tā, kad šo ierosinājumu Labklājības ministrija plānojusi virzīt skatīšanai valdībā un pēc tam arī Saeimā. Ministrei jāskaidro arī priekšlikuma pamatojums, kā arī analīze par to, kādu iespaidu šis lēmums atstāj uz demogrāfiskajiem procesiem vidējā termiņā un uz ēnu ekonomikas īpatsvara palielināšanos.
Apvienība norāda, ka 22.februārī plašsaziņas līdzekļos izskanēja informācija, ka, valdības slēgtajā sēdes daļā lemjot par budžeta papildu konsolidācijas pasākumiem, ir apspriesta versija, ka no sociālās apdrošināšanas budžeta izmaksājamo pabalstu griestus, iespējams, saglabās līdz 2015.gadam, nevis 2012.gadam, kā tas ir paredzēts pašlaik.
PLL uzskata, ka sociālās apdrošināšanas pabalstu griestu ieviešana sekmē ēnu ekonomiku un neveicina darba ņēmējus veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas pilnā apmērā. Turklāt pabalstu iesaldēšana bija plānota kā īstermiņa budžeta konsolidācijas pasākums trim gadiem, lai pārvarētu ekonomisko krīzi un nostabilizētu sociālās apdrošināšanas budžetu.
Jau vēstīts, ka valdība 22.februārī pēc Labklājības ministrijas (LM) ierosinājuma nolēma saglabāt pēdējos gados noteiktos sociālo pabalstu ierobežojumus līdz 2012.gada beigām.
Valdības apstiprinātajā ziņojumā teikts, ka pabalstu griesti līdz nākamā gada beigām jāsaglabā, "ņemot vērā valsts budžeta interešu nodrošināšanas nepieciešamību ekonomiskās lejupslīdes apstākļos un citu personu tiesību uz sociālo nodrošinājumu realizācijas nepieciešamību".
Ziņojumā arī minēts - jāņem vērā, ka valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem noteiktie ierobežojumi izmaksājamajam slimības pabalstam, maternitātes pabalstam, paternitātes pabalstam, vecāku pabalstam un piešķiramajam bezdarbnieka pabalstam jau ir diferencēti un neattiecas uz personām, kurām ir zems ienākuma līmenis.