Baltijas valstu valdību vadītāji un Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks uzskata, ka Eiropas Komisijai (EK) būtu rūpīgi jāizvērtē, vai "Nordstream II" projekts tiešām atbilst Eiropas Savienības (ES) likumdošanai.
Pēc visu četru valstu premjerministru tikšanās Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) žurnālistus informēja, ka šodien pārrunāts jautājums par "Nordstream II" projektu un ir bažas, vai šis projekts ir ceļš uz ES enerģētikas savienību.
Ukrainas premjerministrs atzina, ka šis projekts var mazināt ES enerģētisko neatkarību un EK būtu nopietni jāizvērtē šis projekts. "Mēs uzskatām, ka šim projektam patlaban ir vairāk politiska, nevis ekonomiska pieskaņa," pauda Jaceņuks.
Arī Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass pauda pārliecību, ka EK būtu rūpīgi jāizvērtē un jāsniedz pamatota atbilde, vai šis projekts patiešām atbilst ES normatīvajiem aktiem. Viņam patlaban ir aizdomas, ka "Nordstream II" projekts ir pretrunā ar ES trešo enerģētikas paketi.
Tāpat esot skaidrs, ka projekta īstenošana var negatīvi ietekmēt gāzes piegāžu nodrošināšanu Ukrainā, kā arī mazināt Ukrainas un vēl vairāku iesaistīto valstu budžeta ieņēmumus.
"Nordstream II" projekts paredz divu zemūdens gāzes cauruļvadu izbūvi no Krievijas līdz Vācijai, un to kopējā pārvades jauda būs 55 miljardi kubikmetru dabasgāzes gadā. Projektu īsteno vairākas Eiropas gāzes kompānijas un "Gazprom" Krievijā. Par šo projektu negatīvi izteikušies jau vairāki ES valstu līderi, norādot, ka notiek nerēķināšanās ar citu ES dalībvalstu interesēm.