Šoziem sniega būs mazāk nekā parasti

Šoziem Latvijā nokrišņu kopumā un arī sniega būs mazāk nekā parasti un mazāk nekā iepriekšējās trīs ziemas, prognozē ASV meteoroloģijas kompānija "AccuWeather".

"AccuWeather" prognozē, ka Latvijas austrumu daļā - Vidzemē un Latgalē arī vidējā gaisa temperatūra būs augstāka par normu, bet Kurzemē ap normu, ziņo portāls LTV.lv.

Arī vētras Ziemeļeiropā šogad būs mazāk un vājākas nekā ierasts, jo valdošās spēcīgo ciklonu trajektorijas vedīšot uz Eiropas rietumiem un dienvidiem. Vidusjūras reģionā arī prognozēts liels nokrišņu daudzums un biežākas vētras, jo ūdens temperatūra Vidusjūrā ir mazliet augstāka nekā ierasts un tas veicinās ciklonu aktivitāti ziemas mēnešos.

Līdzīgi kā iepriekš izskanējušajās prognozēs ziemai, arī šajā teikts, ka ziemas sākums Eiropā nebūs pārāk auksts, savukārt ziemas otrajā pusē - janvārī un februārī aukstuma viļņi gaidāmi tikpat kā visā Eiropā.

Aukstas gaisa masas no Sibīrijas īslaicīgi sasniegs arī Beniluksa valstis, Vāciju, Lielbritāniju, Franciju un Spāniju, kur prognozēts, ka ziema būs aukstāka par normu, tomēr ne tik auksta kā iepriekšējās.

Sniega daudzums Ziemeļeiropā būs mazāks nekā iepriekšējās ziemās. Tas attiecas gan uz Skandināviju, gan Baltijas valstīm, turpretī Alpu reģionā sniega šogad būšot daudz. Tāpat stiprāka snigšana nekā ierasts gaidāma Beniluksa valstīs, daļā Vācijas un Francijas austrumu un centrālajā daļā.

Latvijā

Latvijas degvielas mazumtirdzniecībā konkurence ir piesātināta - degvielas uzpildes staciju skaits pret automašīnu skaitu ir viens no augstākajiem Eiropā, intervijā aģentūrai LETA atzina degvielas tirgotāja AS "Virši-A" valdes priekšsēdētājs Jānis Vība. Viņš norāda, ka degvielas tirgotāju nozare ir kapitāla ieguldījuma ziņā ļoti intensīva, bet pēdējo gadu tendence ir tāda, ka ne visi mazie spēlētāji spēj turpināt kapitālieguldījumus un uzturēt kvalitāti, tāpēc mazo spēlētāju tirgus daļa samazinās. Pēc viņa teiktā, Latvijas degvielas tirgū šobrīd situācija ir stagnējoša un kopējās degvielas patēriņš Latvijā joprojām nav sasniedzis līmeni, kāds bija pirms pandēmijas.

Svarīgākais