LVĢMC lūgusi liegt Latvijā pieeju Lietuvas,Igaunijas meteodienesta bezmaksas informācijai

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) lūdzis Lietuvas Hidrometeoroloģijas pārvaldei (LHMP), lai tā liedz pieeju meteoroloģiskā radara un prognožu modeļu informācijai no Latvijas, aģentūrai BNS pastāstīja Lietuvas Hidrometeoroloģijas pārvaldes Informācijas nodaļā.

LVĢMC lietuviešus informējis, ka Latvijas iedzīvotājiem piedāvā līdzīga satura informāciju un Lietuvas meteodienesta piedāvātie pakalpojumi Latvijā nav vajadzīgi, pastāstīja LHMP pārstāve, kura savu vārdu nevēlējās nosaukt, jo vienošanās starp abiem meteodienestiem esot iekšēja darīšana.

LVĢMC valdes priekšsēdētājs Andris Leitass sarunā ar aģentūru BNS sacīja, ka viņš personīgi šādu lūgumu nav izteicis, bet arī nenoliedza, ka kāda LVĢMC struktūrvienība varētu būt to darījusi. Leitass uzsvēra, ka tā ir abu meteodienestu iekšēja lieta starptautiskas sadarbības ietvaros.

Pirmdien pēcpusdienā piekļuve no Latvijas IP adresēm slēgta arī Igaunijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta (IMHI) meteoroloģiskajam radaram. Mājaslapā norādīts, ka piekļuve slēgta saskaņā ar IMHI un LVĢMC vienošanos.

Lietuvas meteodienests pirmdien aizliedzis piekļuvi savā mājaslapā iepriekš bez maksas pieejamajai meteoroloģiskā radara informācijai, kā arī prognožu modeļu kartēm, kas Latvijas iedzīvotāju vidū bija iecienīts informācijas avots.

Pagājušajā nedēļā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs noteica maksu savam meteoroloģiskajam radaram, pamatojot to ar naudas trūkumu un valsts finansējuma samazinājumu.

Latvijā

TV24 raidījumā "Saimnieks. Zeme. Valsts" komentējot Satversmes tiesas spriedumu, kas aizliedz samazināt mežu ciršanas caurmēru, Aigars Dudelis, mežsaimniecības plānošanas vadītājs AS "Latvijas valsts meži", vērtē strikti: ”Ir palaista garām iespēja celt mežu saimniecisko vērtību. Turklāt es šodien runāju par ilgtermiņu.”

Svarīgākais