Papildus intensīvai snigšanai un lietum ceturtdien gaidāms arī pērkona negaiss un krusa

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Ceturtdien Latvijā ar pārtraukumiem gaidāmi nokrišņi, pārsvarā līs, bet valsts austrumos lielākā daļa nokrišņu būs sniegs, prognozē sinoptiķi.

Daudzviet gaidāmi intensīvi nokrišņi, pēcpusdienā un vakarā vietām iespējams arī pērkona negaiss un krusa.

Braukšanas apstākļi dienā uzlabosies, tomēr vietām austrumu novados tie vēl pasliktināsies.

Dienvidrietumu vējš pierims, bet pēcpusdienā Kurzemē un vakarā arī citviet valstī pastiprināsies rietumu vējš, Dienvidkurzemes piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 23 metriem sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra būs no aptuveni nulle grādiem valsts austrumos līdz +9 grādiem Dienvidkurzemes piekrastē.

Rīgā palaikam līs, brīžiem iespējams slapjš sniegs, krusa un stipri nokrišņi, var nodārdēt pērkons. Dienvidrietumu vējš kļūs lēns, savukārt vakarā gaidāmas rietumu vēja brāzmas līdz 15 metriem sekundē. Gaiss iesils līdz +4 grādiem.

Laikapstākļus nosaka liels ciklons, tā centrālā daļa no ziemeļiem tuvojas Igaunijai. Atmosfēras spiediens Latvijas ziemeļrietumos pazeminājies līdz aptuveni 990 hektopaskāliem jūras līmenī, gaidāma tālāka spiediena krišanās.

Latvijā

Vasara ir īsts izaicinājums tehnoloģijām, īpaši viedierīcēm, jo gada siltajā sezonā aktīvāk pavadām laiku ārā, kas palielina risku nomest tālruni uz zemes, saskrāpēt to, iemest ūdenī vai pat pārkarsēt. Piemēram, samircis viedtelefons ir viena no biežāk sastopamajām problēmām vasaras periodā, ar ko saskaras iedzīvotāji. Kas jāņem vērā, lai uzturētu savu viedierīci darba kārtībā visā vasaras garumā, stāsta IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” Tehniskā atbalsta komandas vadītājs Raivis Ezergailis.

Svarīgākais