Piektdiena, 1.marts

redeem Ilgvars, Ivars

arrow_right_alt Latvijā \ Laika apstākļi

Spēcīgās lietavas ilgs pat līdz trešdienas rītam; stiprie nokrišņi var izraisīt plūdus

© f64.lv, Oksana Džadana

Otrdienas rītā Latvijas centrālajā un austrumu daļā ilgstoši un spēcīgi līst, savukārt Kurzemē nav nokrišņu, liecina meteoroloģiskā informācija.

Lietus daudzums vietām pārsniedz piecus milimetrus stundā. Rīgā spēkā dzeltenā līmeņa brīdinājums par stipriem nokrišņiem, bet Latgalē, Sēlijā un Vidzemes austrumos - sarkanais jeb augstākās pakāpes brīdinājums, jo spēcīgās lietavas var izraisīt plūdus.

Latvijas galējos austrumos lietus turpināsies līdz trešdienas rītam, savukārt otrdien spēcīgas lietavas gaidāmas plašā valsts austrumu daļā, prognozē sinoptiķi.

Kopējais nokrišņu daudzums vietām Latgalē un Vidzemes austrumos var sasniegt 100 milimetru jeb 100 litru kvadrātmetrā, kas ir vairāk nekā mēneša norma.

Latgalē, Sēlijā un Vidzemes austrumos spēkā sarkanais jeb augstākās pakāpes brīdinājums, jo spēcīgās lietavas var izraisīt plūdus. Vidzemes rietumos un vietām Zemgalē spēkā dzeltenais un oranžais brīdinājums, arī Rīgā izsludināts dzeltenās krāsas brīdinājums par spēcīgu lietu.

Kurzemes lielākajā daļā nav gaidāmi nokrišņi un daudzviet uzspīdēs saule.

Gaisa temperatūra otrdienas pēcpusdienā būs +11..+15 grādi, Kurzemē līdz +19 grādiem.

Pastiprināsies ziemeļrietumu vējš, Sēlijā un Latgalē gaidāmas brāzmas līdz 15-18 metriem sekundē.

Rīgā otrdien turpināsies spēcīgs lietus, tomēr dienas gaitā nokrišņu intensitāte mazināsies. Pūtīs mērens ziemeļrietumu vējš un gaisa temperatūra nepārsniegs +15 grādus.

Laikapstākļus nosaka augošs ciklons, tā centrs tuvākajā diennaktī atradīsies Latvijas austrumos un Krievijā. Atmosfēras spiediens no rīta 1006-1011 hektopaskāli jūras līmenī.