Latvijas Krājbankas darbības dienas ir skaitītas, tā Latvijas radio raidījumā Krustpunktā sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
Intervijā Latvijas Bankas prezidents gan to neapgalvoja, bet sacīja pieļāvuma formā: „tā izskatās – krājbankas darbība ir cauri”. Pēc viņa domām, tas notiks līdz gada beigām. Viņš apgalvoja, ka informācija saņemta vēlu pirmdienas vakarā, taču nekādas sīkākas informācijas par to, kas bankā noticis viņam neesot. „Izskatās, ka līdzekļi ieķīlāti, bet neesam redzējuši dokumentus kam, šī nauda pašlaik nav pieejama,” stāstīja I. Rimšēvičs. Viņš atzina, ka ikdienas bankas darbības ir redzamas un Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) seko līdzi, tomēr ir lietas, kuras parādās vēlāk, piemēram, bilancē nevarot redzēt, vai kaut kas ir ieķīlāts.
I. Rimšēvičs, mierinot iedzīvotājus, sacīja, ka Latvijas Krājbanka „nav sistēmiska banka” un tās slēgšana neraisīs domino efektu, no kā varētu ciest visa banku sistēma Latvijā. Viņaprāt, galvenais valdības uzdevumus pietiekami ātri pieņemt lēmumus, kā rīkoties, iecelt bankas administratoru. „Šis gadījums būs pirmais, kad Latvijas vēsturē tiks iedarbināts noguldījumu aizsardzības fonds, tāpēc cilvēkiem nevajadzētu satraukties,” klāstīja I. Rimšēvičs, „krājbankas saistība ar citām bankām neliela, visticamāk, cilvēki savu naudu dabūs pietiekami ātri. Neredzam neko dramatisku, protams, tās ir neērtības cilvēkiem. Ceru, ka FKTK rūpēsies, lai cilvēki saņemtu naudu jau tuvākajās dienās.” Garantiju fondu finansē bankas, taču gadījumā, ja tajā nepietiks naudas, varētu iesaistīties valsts.
Attiecībā par uzņēmumiem, kuru nauda ir krājbankas kontos, I. Rimšēvičs sacīja: jāskatās likumā, kā arī tas būs atkarīgs no tā, ko noteiks administrators jeb bankas likvidators. Visticamāk, uzņēmumi saņems, kad tiks pārdoti bankas aktīvi. Viņa rīcībā arī nebija informācijas, cik liels iztrūkums pašlaik ir Latvijas Krājbankā.
„Šī situācija nedraud banku sistēmai nekādā gadījumā – Latvijas banku sistēma ir stabilākā Eiropā,” šādu pārliecību pauda Latvijas Bankas prezidents. Uz kāda klausītāja jautājumu: kā tas var būt, ka stabilākā sistēma, bet mana naudiņa ir „tu-tū”, I. Rimšēvičs teica: svarīgi saprast, ka šoreiz nauda nav „tu-tū”.