Maksātnespējas kontroles dienests aicina aktīvāk izmantot iespējas atgūt depozītu

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Katru gadu Maksātnespējas kontroles dienests (MKD) valsts budžetā ieskaita vairāk nekā 50 000 eiro, jo personas, kuras iesniedz maksātnespējas procesa pieteikumu juridiskās personas procesā, neizmanto savas tiesības atgūt maksātnespējas procesā iemaksāto depozītu pat gadījumos, ja ir pamats depozīta atmaksai, informē MKD.

Iesniedzot juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu, ir jāiemaksā depozīts divu minimālo mēnešalgu apmērā. Juridiskās personas maksātnespējas procesa depozīta mērķis ir segt juridiskās personas maksātnespējas procesa izmaksas.

Iemaksāto depozītu pieteikuma iesniedzējs var saņemt atpakaļ, ņemot vērā divus galvenos nosacījumus - ja tiesa nepasludina maksātnespējas procesu, vai arī ja tiesa pasludina maksātnespējas procesu un pie noteiktiem apstākļiem iestājas zemāk norādītie nosacījumi.

Ja tiesa nepasludina maksātnespējas procesu, depozītu izmaksā Maksātnespējas procesa pieteikuma iesniedzējam. Ja depozītu ir iemaksājis parādnieks, to izmaksā parādniekam. Ja depozītu ir iemaksājis kreditors, tad to izmaksā kreditoram. Depozītu var lūgt atmaksāt viena gada laikā pēc tiesas nolēmuma spēkā stāšanās.

Ja tiesa pasludina maksātnespējas procesu, un depozītu iemaksājis pats parādnieks - to uzreiz pēc maksātnespējas procesa pasludināšanas, bet ne vēlāk kā iesniegts tiesā pieteikums par maksātnespējas procesa izbeigšanu, izmaksā maksātnespējas procesa administratoram uz viņa iesnieguma pamata. Šajā gadījumā parādnieka iemaksātais depozīts tiek novirzīts maksātnespējas procesa izmaksu segšanai un parādniekam nav iespēju to atgriezt.

Ja depozītu ir iemaksājis kreditors un maksātnespējas procesā ir atgūti naudas līdzekļi - to viena gada laikā pēc paziņojuma par kreditoru prasījumu segšanas plāna izpildi vai ziņojuma par mantas neesamību izmaksā kreditoram.

Depozīta kontu administrē MKD. Lai saņemtu depozīta atmaksu, jāaizpilda veidlapa un jānosūta MKD.

Latvijā

“Polija un Latvija apzinās, ka Eiropai ir jāstrādā pie konkurētspējas veicināšanas, inovācijām un birokrātijas mazināšanas un nākamo pusgadu šiem jautājumiem pievērsīs pastiprinātu uzmanību. Mēs varam strādāt kopā un pastiprināt jau līdz šim veiksmīgo sadarbību,” par secinājumiem pēc divu dienu vizītes Polijā norāda ekonomikas ministrs Viktors Valainis. Polija nākamos sešus mēnešus būs prezidējošā valsts ES Padomē.

Svarīgākais