MEDIĶU IETEIKUMI: Kā karstā laikā izvairīties no pārkaršanas

© Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Sinoptiķu prognozes liecina, ka turpmākajās dienās Latvijā gaidāma pamatīga svelme. Jāatceras, ka šajās dienās īpaši jārūpējas par savu un līdzcilvēku veselību.

NMP dienesta mediķi atgādina, ka karstajās dienās riskam īpaši būs pakļauti:

  • Gados vecāki cilvēki, īpaši tie, kuri vecāki par 75 gadiem un kuri dzīvo vieni;
  • Mazi bērni, īpaši tie, kuri jaunāki par vienu gadu;
  • Slimnieki, kuri ir piesaistīti pie gultas un ikdienā ir spiesti paļauties uz apkārtējo palīdzību;
  • Cilvēki, kuri slimo ar hroniskām slimībām, īpaši ar elpceļu vai sirds slimībām, garīgās veselības traucējumiem;
  • Cilvēki, kuri lieto noteiktus medikamentus;
  • Cilvēki, kuri veic fiziskas aktivitātes (aktīvi sporto, strādā smagu, fizisku darbu).

Ģirts Ozoliņš/ F64 Photo Ageny

Īpaši uzmanīgiem jābūt, rūpējoties par maziem bērniem - raugies, lai bērns regulāri padzertos. Nekādā gadījumā neatstāj bērnus vienus pašus mašīnā un slēgtās telpās. Uzmani, lai bērns nepārkarstu guļot. Atceries, ka mazuļa ratiņi vai stāvošas, nevēdinātas mašīnas salons var pārvērsties par „siltumnīcu” un bērns pārkarsis var iet bojā. Bērns var pārkarst arī guļot smacīgās un karstās iekštelpās.

Cilvēkiem, kas slimo ar hroniskām saslimšanām, tai skaitā sirds asinsvadu slimībām, karstā laikā jāatceras lietot savi pastāvīgi lietojamie medikamenti. Īpaša uzmanība karstajās dienās nepieciešama slimniekiem, kuri ir piesaistīti pie gultas un paši nevar par sevi parūpēties - nodrošiniet telpu pietiekamu vēdināšanu un atdzesēšanu.

Izvairies no ilgstošas un fiziskas piepūles saulē dienas karstākajā laikā, piemēram, darba uz lauka vai aktīvas un ilgstošas sportošanas.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Latvijā

Jebkura Krievijas agresija pret NATO dalībvalsti tai izmaksās ļoti dārgi, Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) rīkotajā diskusijā "Veidojot aizsardzības un drošības nākotni" uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andžejs Viļumsons.