Brīvdienās slimnīcās nogādāti 25 cilvēki ar pārkaršanas pazīmēm

© f64.lv, Oksana Džadana

Brīvdienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slimnīcās nogādājuši 25 cilvēkus ar pārkaršanas pazīmēm, informē NMPD galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

Sestdien, kad vēl bija izteikts karstums, NMPD mediķi ārstniecības iestādēs ar pārkaršanas pazīmēm nogādāja 18 cilvēkus, savukārt svētdien, kad karstums vairs nebija tik izteikts, slimnīcās nogādāti septiņi cilvēki.

Vītola uzsvēra, - lai gan izteiktais karstums mazinās, tomēr piesardzība jāsaglabā.

Situācijā, ja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs sniedz prognozes par bīstamu karstumu, tai skaitā oranžo vai sarkano līmeni, NMPD mediķi aicina būt piesardzīgiem un saudzēt savu veselību. Attiecīgi pēc iespējas mazāk dienas vidū vajadzētu uzturēties tiešajos saules staros, jāuzņem pietiekamā daudzumā šķidrums, jāizvēlas atbilstošs apģērbs, kā arī jāparūpējas par bērniem un sirmgalvjiem, liecina informācija NMPD mājaslapā.

Jau rakstījām, ka karstajā laikā telpās var palīdzēt regulāra noskalošanās viegli vēsā ūdenī, taču var izmantot arī vēsas mitras kompreses.

Sniedzot palīdzību pārkaršanas gadījumā, NMPD speciālisti iesaka cilvēku atguldīt ēnā vai vēsākā vietā pusguļus, atbrīvot no silta vai spiedoša apģērba, likt vēsas mitras kompreses uz pieres, krūtīm vai apslacīt ar vēsu ūdeni pieri, kaklu, krūtis.

Tāpat, dzesējot cilvēku, NMPD iesaka censties radīt vēja plūsmu, savukārt, ja personai nav vemšanas, tad jādod daudz dzert. Veselam pieaugušajam var dot pat vienu līdz divus litrus dzeramā ūdens dažu stundu laikā, bet tas jādara pakāpeniski.

Ja karstajā laikā pēc uzturēšanās saulē rodas veselības problēmas, NMPD aicina konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai ārpus ģimenes ārstu darba laika zvanīt uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66 016 001 darba dienās no plkst.17 līdz 8, bet brīvdienās - visu diennakti.

Savukārt, ja minētie pasākumi nepalīdz vai vājums ir izteikts, it īpaši, ja ķermeņa temperatūra sākusi strauji paaugstināties, ir vemšana, sākas apziņas traucējumi, krampji, tad cilvēki aicināti izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, zvanot uz ārkārtas tālruni 113.

Svarīgākais