Saņemtie "Neatkarīgās" lasītāju zvani.
Daudzi Neatkarīgās lasītāji uzmanīgi sekoja līdzi priekšvēlēšanu cīņām un ar nepacietību gaidīja rezultātus. Vieniem vēlēšanu iznākums radījis gandarījumu, citiem - vilšanos, ja izvēlētais politiskais spēks vai politiķis zaudējis. Mārīte no Jelgavas jaunievēlētajai pašvaldībai novēl izturību un spēku neatkāpties no iecerētā, savukārt Ainārs no Daugavpils nožēlo, ka vēlēšanās nepiedalījās. «Vienmēr esmu piedalījies, bet šoreiz nolēmu, ka nav vērts tērēt laiku, jo ko viena balss var izšķirt. Tagad tomēr nožēloju, ka negāju,» sacīja Ainārs.
Guntai no Alūksnes ir skumji, ka Rīgā par mēra krēslu cīnījās Vilnis Ķirsis, Mārtiņš Bondars, Juta Strīķe - latviski runājoši deputātu kandidāti, kuri, pēc Guntas teiktā, priekšvēlēšanu laikā parādīja savu nekulturālību, varaskāri un melīgumu. Pretstatā viņiem Nils Ušakovs atstājis par sevi daudz labāku iespaidu. Viņš bijis iecietīgs un kulturāls, runājot ar oponentiem. «Pārmest viņam, ka tagad tiek remontēta siltumtrase, ir absurds,» teic Gunta.
Haralds Kalns rosina ieviest reālus pasākumus satiksmes drošības uzlabošanai, proti, par braukšanu dzērumā uz vietas arestēt, sodu lielumu noteikt atkarībā no ienākumiem, kā tas ir Somijā un Šveicē. Savukārt par pārkāpumu, kura sods ir vismaz 50 eiro, liegt vadīt transportlīdzekli līdz brīdim, kamēr sods tiek samaksāts.
Emīls no Cīravas laukiem saredz trūkstošā veselības finansējuma avotu valsts budžetā. «Šobrīd partijas saņem no valsts budžeta atbalstu, lai tām nevajadzētu pieņemt ziedojumus. Realitātē partijas saņem naudu gan no valsts budžeta, gan no ziedotājiem. Varbūt šo naudu labāk novirzīt medicīnai. Ieviešot obligāto maksu par medicīnu, tas ir, 20 eiro mēnesī, budžetā nauda gan papildus ienāks, bet tas nenozīmē, ka veselības aprūpe uzlabosies vai pacientiem nevajadzēs maksāt. Visticamāk, pacientu aprūpē nekas nemainīsies, tikai par medicīnu būs jāmaksā kopumā dārgāk,» teica Emīls.