Diskutēs par Latvijas prioritātēm Eiropas brīvprātīgā darba gada laikā

Izstrādājot programmu Latvijas prioritātēm un atbalstāmajām aktivitātēm Eiropas brīvprātīgā darba gada laikā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šodien plkst.13 rīkos publisko diskusiju "Plānojot Eiropas brīvprātīgā darba gadu, veicinot aktīvu pilsoniskumu".

2010.gada otrajā pusgadā ministrijai jāiesniedz apstiprināšanā Eiropas Komisijā gaidāmā Eiropas brīvprātīgā darba gada darba programma, kurā tiks identificētas Latvijas prioritātes un atbilstošas atbalstāmās aktivitātes.

Šodien notiekošās diskusijas rezultātus plānots izmantot, sagatavojot iepriekš minēto darba programmu. Vienlaikus publiskās diskusijas laikā plānots vērst uzmanību uz vairākiem aspektiem saistībā ar brīvprātīgā darba turpmāku attīstību Latvijā, kas varētu tikt akcentēti Eiropas gada laikā.

To vidū ir brīvprātīgā darba esošās sistēmas Latvijā izpēte un analīze, tostarp brīvprātīgā darba īstenošanā iesaistītās puses, tā ieguldījums tautsaimniecības attīstībā, dažādi brīvprātīgā darba ekonomiskie, sociālie un politiskie aspekti, brīvprātīgā darba organizēšanas un īstenošanas iespējamās atbalsta sistēmas modelēšana, kas ietvertu konkrētas rekomendācijas nepieciešamajām izmaiņām valsts un pašvaldību politikā, attīstības plānošanas dokumentos un tiesību aktos, un visbeidzot brīvprātīgā darba popularizēšana un atzīšana - informatīvi pasākumi par brīvprātīgā darba iespējām, brīvprātīgā darba popularizēšanas pasākumi, brīvprātīgā darba atzīšanas instrumenti.

Diskusiju vadīs IZM valsts sekretāra vietniece nozares politikas jautājumos Kristīne Vāgnere, un plānots, ka tajā piedalīsies pārstāvji no valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām.

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) Padomes lēmumu 2011.gads pasludināts par Eiropas brīvprātīgā darba gadu. ES atjaunotā sociālā programma paredz, ka šī gada virsmērķis ir veicināt un atbalstīt dalībvalstu, vietējo un reģionu iestāžu un pilsoniskās sabiedrības centienus radīt tādus nosacījumus, kas ir labvēlīgi brīvprātīgā darba veikšanai ES.

Eiropas brīvprātīgā darba gada mērķi ir brīvprātīgajam darbam labvēlīgas vides veidošana, brīvprātīgā darba organizāciju pilnvaru palielināšana un brīvprātīgā darba kvalitātes uzlabošana, kā arī atbilstošu ierosmju veicināšana fiziskām personām, uzņēmumiem un brīvprātīgā darba veicināšanas organizācijām, kā arī izpratnes veicināšana par brīvprātīgā darba vērtību un nozīmi.

Saskaņā ar šiem mērķiem Eiropas gada aktivitātes Eiropas un arī dalībvalstu mērogā būs vērstas uz labās prakses apmaiņu, kā arī uz saziņas un izpratnes veicināšanas pasākumiem, piemēram, plaša mēroga pasākumiem, kuros iesaistītas visas ieinteresētās personas.

Svarīgākais