Liela daļa no faktiem, kas atrodami žurnālistes Agneses Margēvičas publicētajā rakstā par Drošības policiju (DP), neatbilst patiesībai, šodien pēc Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) sēdes norādīja komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), savukārt Margēviča par šiem apgalvojumiem aicina sniegt sīkāku skaidrojumu.
NDK esot saņēmusi informāciju par to, kā DP uzrauga savu darbinieku materiālo stāvokli un par Ģenerālprokuratūras uzraudzību pār operatīvo darbu. Āboltiņa norādīja, ka rakstā minētie fakti pasniegti tendenciozi, un pauda, ka pašlaik ir publicēta melīga informācija par drošības dienestu darbiniekiem.
Āboltiņa arī norādīja, ka viņai nerada šaubas komisijas sēdē sniegtā informācija par konkrētiem darbinieku vārdiem un ar izskanējušo informāciju saistītajiem gadskaitļiem. Tā viņa atbildēja uz jautājumu, vai ir pārliecība, ka NDK sniegtā informācija ir pietiekami neatkarīgi sagatavota.
Margēviča aģentūrai LETA norādīja, ka Āboltiņas sacītais liecina par atsevišķu faktu patiesumu. Līdz ar to viņa gribētu redzēt izvērstāku skaidrojumu, kura daļa no minētās informācijas tiek uzskatīta par patiesu. NDK un Nacionālās drošības padomei būtu jāsniedz skaidrojums, kā šie fakti rada apdraudējumu drošības iestādēm pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos, un, kamēr šāds skaidrojums netiks sniegts, šaubu ēna netiks novērsta, uzsvēra žurnāliste.
Jau ziņots, ka žurnāliste Margēviča savā blogā pagājušajā nedēļā ievietojusi publikāciju par vairākiem DP augsti stāvošiem darbiniekiem, kuri atbild par pielaižu valsts noslēpumam piešķiršanu vai atteikšanu. Publikācijā apgalvots, ka viņu dzīvesveids ir statusam neatbilstoši dārgs un viņi saistīti ar personām, par kurām nākas lemt saistībā ar piekļuvi valsts noslēpumam.
DP šo publikāciju dēvē par pretreakciju uz dienesta aktīvo darbu valsts noslēpuma aizsardzības pasākumu stiprināšanā, un tā esot sagatavota, lai diskreditētu kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja darbam ar valsts noslēpumu.
Kā norāda DP, publikācijā nav minēts neviens konkrēts fakts, kas norādītu uz prettiesisku rīcību. Turklāt raksta autore esot aicināta par iespējamajiem pārkāpumiem informēt DP vadību vai Ģenerālprokuratūru, taču viņa izvēlējās publiskot "uz faktiem nebalstītus pieņēmumus, kas tiek apstiprināti tikai ar anonīmu avotu izteikumiem".
DP informē, ka personas, par kurām "ir pausta nepatiesa informācija, plāno vērsties tiesā".