Laika ziņas

8:44
Tuvākajās trijās dienās anticiklona ietekmē gaisa temperatūra Latvijā nedaudz paaugstināsies, bet svētdien kļūs vēsāks, prognozē "Global Forecast System".
 
7:35
Trešdien Latvijā starp mākoņiem uzspīdēs saule un daudzviet īslaicīgi līs, atsevišķās vietās gaidāmas pērkona lietusgāzes.
 
Vakar, 8:09
Naktī uz otrdienu lielā valsts daļā gaisa temperatūra noslīdēja zem +10 grādiem, un piecos rītā gaisa temperatūra bija no +5,7 grādiem Mērsragā un +6,5 grādiem Zosēnos līdz +13,6 grādiem Rīgas centrā un +13,9 grādiem Liepājā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.
 
13.aug
Pirmdien Latvijā gaidāms daļēji mākoņains laiks, vietām nedaudz īslaicīgi līs, vairāk nokrišņu būs dienas pirmajā pusē Vidzemē.
 
12.aug
Augusta vidū Latviju sasniegs jauns ciklons, bet nākamās nedēļas otrajā pusē pastiprināsies anticiklona ietekme un laiks kļūs sausāks un saulaināks, vēsta pašreizējā "Global Forecast System" prognoze.
 
12.aug
Lai gan šonedēļ Latvijā atkal varējām baudīt saulainu un karstu laiku, prognozes liecina, ka svētdien laikapstākļi būtiski atšķirsies.
 
9.aug
Gaisa temperatūra ceturtdien plkst.5 Latvijā bija no +12 grādiem Madonā līdz +22 grādiem Kolkā, kā arī Liepājas un Rīgas ostā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Rīts ir sauss un saulains, debesis pārsvarā skaidras. Austrumlatvijā pūš pavisam lēns vējš, Kurzemē - mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš. Arī Rīgā saulains laiks, pūš lēns dienvidaustrumu vējš, gaisa temperatūra saullēktā no +17 grādiem starptautiskajā lidostā līdz +22 grādiem pilsētas ziemeļos.
 
6.aug
Pirmdienas rītā mākoņi daļēji sedz Latvijas debesis un atsevišķās vietās Kurzemē un Vidzemē īslaicīgi līst, liecina meteoroloģiskā informācija. Pūš lēns rietumu, dienvidrietumu vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī bija +13..+16 grādu, siltāks laiks saglabājās vietām piekrastē, tai skaitā Liepājas ostā nekļuva vēsāks par +22 grādiem. Deviņos rītā gaidāmi +18..+23 grādi.
 
5.aug
Nākamās nedēļas pirmās dienas būs mēreni siltas, bet nedēļas vidū uz pāris dienām Latvijā atgriezīsies karstums. Nokrišņi nedēļas laikā kopumā gaidāmi maz, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
 
5.aug
Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra Latvijā vēl nedaudz pazemināsies, bet nedēļas vidū atkal gaidāms stiprs karstums, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.
 
5.aug
Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes, tad šīs nedēļas pēdējā dienā gaidāms lietains laiks.
 
4.aug
Tuvākajā diennaktī daudzviet Latvijā īslaicīgi līs, vietām gaidāms pērkona negaiss un stiprs lietus, prognozē sinoptiķi.
 
4.aug
Sestdienas rītā Latvijā ir maz mākoņu un valsts lielākajā daļā spīd saule, liecina meteoroloģiskā informācija. Nav nokrišņu. Vietām - galvenokārt Latgalē - izklīst pēdējie miglas vāli. Pūš lēns vējš. Gaisa temperatūra saullēktā bija +13..+17 grādu, bet daļā piekrastes aizvadīta tropiska nakts - termometra stabiņš nenoslīdēja zemāk par +20 grādiem. Sešos rītā Liepājā gaisa temperatūra bija no +14 grādiem lidostā, kur naktī gaiss atdzisa skaidra laika un bezvēja apstākļos, līdz nepilniem +24 grādiem ostā, kur vējš turpināja nest siltu gaisu no jūras.
 
3.aug
Vējam iegriežoties no rietumiem, nakts uz piektdienu Liepājā bijusi viena no siltākajām vēsturē - gaisa temperatūra nenoslīdēja zemāk par +23 grādiem, Liepājas ostā nekļuva vēsāks par +24 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Saskaņā ar Dānijas Meteoroloģijas institūta datiem ūdens temperatūra Baltijas jūras centrālajā daļā iepretim Liepājai sasniedz +26 grādus. Vējam pūšot no rietumiem, siltais jūras gaiss sasniedz Latviju. Gaisa temperatūras pazemināšanos naktī uz piektdienu kavēja arī mākoņu sega.
 
2.aug
Ceturtdienas rītā gandrīz visā Latvijā ir skaidras debesis, vien dažviet manāmi nelieli mākoņi un izzūdoši miglas vāli, liecina meteoroloģiskā informācija. Gaisa temperatūra saullēktā +11..+19 grādu, bet galvaspilsētā - no +16 grādiem lidostā "Rīga" līdz +21 grādam pilsētas centrā. Deviņos rītā gaiss iesils līdz +20..+25 grādiem.
 
1.aug
Nedēļas nogalē tveice Latvijā ievērojami mazināsies, un nākamnedēļ gaisa temperatūra kļūs vēl zemāka. Bieži gaidāms lietus un brāzmains vējš, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.
 
1.aug
Nakts uz 1.augustu Rīgā kļuvusi par desmito tropisko nakti šovasar - gaisa temperatūra lielā pilsētas daļā nav noslīdējusi zem +20 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. 2010.gada vasarā, kas Latvijā bija karstākā novērojumu vēsturē, Rīgas centā bija pat 17 šādu nakšu. Tropiska nakts piedzīvota arī Liepājā, tikmēr valsts austrumos gaisa temperatūra aizvadītajā naktī pazeminājās līdz +12..+15 grādiem, zemākā temperatūra reģistrēta Kārsavas un Zilupes pusē.
 
31.jūl
31.jūlija rītā Vidzemē un Latgalē ir pārsvarā skaidrs laiks, bet Kurzemē un Zemgalē mākoņi daļēji sedz debesis, liecina meteoroloģiskā informācija. Nav nokrišņu. Pēdējā diennaktī daudzviet valstī īslaicīgi lija un dārdēja pērkons, reģistrēti vairāk nekā septiņi tūkstoši zibens uzplaiksnījumu - zibeņoja galvenokārt Kurzemē, Zemgalē un Vidzemes rietumu daļā. Lai gan vietām lietus applūdināja ielas un vējš lauza kokus, novērojumu stacijās lielākais reģistrētais nokrišņu daudzums bija 19 milimetru Staļģenē, stiprākās vēja brāzmas - 18 metru sekundē Stendes apkaimē.
 
30.jūl
Kā savā blogā raksta laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs, lai zinātu, kāds būs rudens, 1. augustā jāvēro laiks. Sauss 1. augusts paredz sausas turpmākās sešas nedēļas. Slapjš – sešas nedēļas ar lietiem. Sauss un saulains 1. augusts – būs sauss rudens. Lietains – būs slapjš rudens, raksta Bukšs.
 
30.jūl
Tuvākajās dienās gaisa temperatūra Latvijā kļūs tikai par grādu vai diviem zemāka, prognozē "Global Forecast System".
 
30.jūl
Pirmdienas rītā Latvijā ir pavisam maz mākoņu un teju visā valstī spīd saule, liecina meteoroloģiskā informācija. Kurzemes dienvidrietumos iespējams neliels lietus. Vietām Kurzemē izklīst migla, bet dažviet piekrastē, kur auksts ūdens, migla būs iespējama arī dienas laikā. Galvenokārt pūš viegls austrumu vējš, Kurzemē dominē bezvējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī bija +17..+23 grādi, siltākā nakts tradicionāli aizvadīta Rīgā.
 
27.jūl
Tuvākajās diennaktīs daudzviet Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss; mākoņu dēļ maksimālā gaisa temperatūra varētu būt zemāka nekā prognozēts iepriekš, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.