Laika ziņas

4.jūl
Tuvākajās dienās Latvijā debesis biežāk skaidrosies un gaisa temperatūra caurmērā paaugstināsies, daudzviet arī īslaicīgi līs, prognozē "Global Forecast System".
 
4.jūl
Trešdienas rītā Latvijā ir mākoņains laiks, kas vietām skaidrojas, un vietām nedaudz līst, liecina meteoroloģiskā informācija. Pēdējā diennaktī nokrišņu daudzums daļā Kurzemes un Zemgales pārsniedzis desmit milimetru, Ventspilī un Mērsragā sasniedzot aptuveni 20 milimetru. No rīta daudzviet saglabājas dūmaka. Naktī dažviet Vidzemē redzamība miglā bija sarukusi līdz 200 metriem.
 
3.jūl
Otrdienas rītā Rietumlatvijā saglabājas apmācies laiks, pārējā valstī debesis brīžiem skaidrojas, liecina meteoroloģiskā informācija. Vietām valsts centrālajā un rietumu daļā ir neliels lietus un migla, Kurzemi no ziemeļiem sasniedz stiprāks lietus. Pūš viegls vējš un ir bezvējš, Kurzemē - lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļrietumu vējš.
 
2.jūl
Pirmdienas rītā visā Latvijā ir apmācies un drēgns laiks, teritorijas lielākajā daļā līst, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Visvairāk nokrišņu naktī bijis Latgalē un Sēlijā, kur lietus daudzums līdz pieciem rītā sasniedzis 6-10 milimetru. Daļā Kurzemes vēl nav lijis. Pūš lēns līdz mērens ziemeļu vējš, vietām valsts centrālajā un rietumu daļā brāzmās līdz 13 metriem sekundē. Gaisa temperatūra +9..+12 grādu, vietām Kurzemē līdz +15 grādiem.
 
30.jun
Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes, tad arī svētdien Latvijā gaidāms vēss un vējains laiks.
 
30.jun
Lai gan šonedēļ atkal varējām baudīt vairākas siltas un saulainas dienas, sinoptiķu prognozes liecina, ka šajā nedēļas nogalē laikapstākļi mainīsies.
 
29.jun
Sestdien Latvijā gaidāms daļēji mākoņains laiks, vietām nedaudz īslaicīgi līs, prognozē sinoptiķi.
 
29.jun
Tuvākās dienas Latvijā būs vēsas un vējainas, gaidāms arī lietus, bet nākamās nedēļas vidū laikapstākļi sāks uzlaboties, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".
 
29.jun
Piektdien plkst.5 gaisa temperatūra valstī bija no +9,6 grādiem Rucavā līdz pat +17,7 grādiem Ventspilī, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. No ziemeļrietumiem Ventspili un pārējo Ziemeļkurzemi sasniedz aukstā atmosfēras fronte, gaidāms neliels īslaicīgs lietus un brāzmains ziemeļu, ziemeļrietumu vējš. Citviet valstī saglabājas lēns vējš un lielākoties saulains laiks.
 
28.jun
Šī vasara līdz šim mūs lutinājusi ar siltiem laikapstākļiem. Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs prognozē, kādus laikapstākļus varam sagaidīt jūlijā.
 
28.jun
Piektdien no rīta un dienā Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, sāks ieplūst gaiss no Arktikas un ievērojami pastiprināsies vējš, prognozē sinoptiķi.
 
28.jun
Gaisa temperatūra piecos rītā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +7,4 grādiem Mērsragā un +7,9 grādiem Ainažos līdz +14,7 grādiem Rīgas centrā un +15,2 grādiem Liepājā. Deviņos rītā gaiss būs iesilis līdz +18..+22 grādiem, liecina prognozes. Ceturtdienas rīts Latvijā ir saulains, daļā valsts saule spīd blāvi, jo debesis sedz plāni mākoņi. Vēja vietā ir vien vēsma un bezvējš.
 
27.jun
Piektdien Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, tādēļ nedēļas nogale būs vēsa un vējaina, prognozē sinoptiķi.
 
27.jun
Trešdienas rītā Latvijā ir skaidrs laiks, vien dažviet manāmi nelieli mākoņi vai izzūdoši miglas vāli, liecina meteoroloģiskā informācija. Pūš lēns vējš, daudzviet ir bezvējš. Gaisa temperatūra saullēktā bija +7..+13 grādu. Deviņos rītā gaiss būs iesilis līdz +17..+21 grādam.
 
26.jun
Otrdienas rītā Latvijā ir daļēji saulains laiks, bez ievērojamiem nokrišņiem, vietām - galvenokārt Kurzemē - izklīst migla, liecina meteoroloģiskā informācija. Gaisa temperatūra piecos rītā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +5,5 grādiem Zosēnos līdz +13,7 grādiem Rīgas centrā. Deviņos rītā gaiss iesils līdz +14..+17 grādiem.
 
25.jun
Otrdien Latvijā būs mazāk mākoņu un gaisa temperatūra pakāpsies dažus grādus augstāk nekā pirmdien, prognozē sinoptiķi.
 
25.jun
Pirmdienas rītā daudzviet Latvijas centrālajos un rietumu novados mazliet līst, vietām līst mēreni stipri, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Debesis apmākušās, vien dažviet valsts austrumos mākoņi izlīduši. Vietām dūmaka. Pūš lēns līdz mērens dienvidu un rietumu vējš, Kurzemē arī ziemeļu vējš.
 
23.jun
Līgo vakarā dažviet valstī vēl gaidāms īslaicīgs lietus no gubu mākoņiem, bet Jāņu rītā un dienā austrumu un centrālajos novados, sākot ar Latgali un Sēliju, ilgstoši līs, prognozē sinoptiķi.
 
23.jun
Sestdien vietām Latvijā - galvenokārt valsts rietumu un centrālajos novados - īslaicīgi līs, prognozē sinoptiķi.
 
22.jun
Brāzmainais vējš pierims piektdienas vakarā, un sestdien Latvijā pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, Kurzemē iegriezīsies ziemeļrietumu vējš, prognozē sinoptiķi.
 
22.jun
Līgo dienā un svētku vakarā vietām Latvijā gaidāms lietus no gubu mākoņiem, bet Jāņu naktī Latvijai no austrumiem tuvosies jauns ciklons ar plašu nokrišņu zonu, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".
 
22.jun
Piektdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir +10..+15 grādu un rietumu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās pretvēja piekrastē sasniedz 15-18 metru sekundē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Saistībā ar negaisa mākoņiem stiprākās vēja brāzmas tika reģistrētas vēlā ceturtdienas vakarā Rīgā - 23 metri sekundē. Dobelē un Staļģenē vēja brāzmu spēks sasniedza 22 metrus sekundē. Lielākais nokrišņu daudzums aizvadītajā diennaktī bija Zemgalē un Vidzemē. Dobelē, Bauskā, Staļģenē un Rūjienā tas sasniedza aptuveni 20 milimetru, Priekuļos - teju 30 milimetru. Kaut neliels lietus bija visā valstī.