Lielisks veselības uzlabošanas līdzeklis ir zāļu tējas, uzlējumi, tinktūras, turklāt tos iespējams izvēlēties atbilstoši horoskopam.
Kosmiskie ritmi un vibrācijas iedarbojas ne tikai uz cilvēka dzīvi, raksturu, likteni, bet arī tīri fiziski - uz organismu. Vienkāršojot var teikt, ka arī cilvēka ķermenis sastāv no 12 zonām, un katru no tām pārvalda kāda planēta un zodiaka zīme. Planētas, kas cilvēka dzimšanas brīdī atrodas dažādos personīgā horoskopa punktos, arī iedarbojas dažādi, atkarībā no to novietojuma un savstarpējām kombinācijām jeb aspektiem - tās var gan veicināt atjaunojošos procesus organismā, gan arī vājināt tos.
Arī katram augam ir savs aizbildnis planētas veidolā. Medicīniskajā astroloģijā ārstniecības augus izmanto pēc simpātiju un antipātiju principa.
Piemēram, «savstarpējas simpātijas» ir Saulei un Marsam, draudzējas arī Saule un Jupiters, Mēness un Jupiters, Venera un Jupiters, Marss un Saturns. Savukārt «strīdas» Saule ar Saturnu, Mēness ar Saturnu, Merkurs ar Jupiteru, Venera ar Marsu.
Slimību, kas saistīta ar kādas planētas iedarbību, var ārstēt, izmantojot zālīti, ko pārvalda tā pati planēta vai arī, tieši otrādi, pretējā planēta.
Izpētot personisko horoskopu, medicīniskais astrologs (ieteicams iet pie cilvēka, kurš pēc pamatizglītības ir mediķis) ieteiks, ko un kā tieši darīt, lietot, no kā izvairīties, lai stiprinātu savu veselību.
Šeit sniedzam vispārēju ieskatu un dažas receptes ierosmei! Protams, minētos zāļu novārījumus pret attiecīgajām ligām nebūt nav aizliegts lietot arī citu zodiaka zīmju pārstāvjiem.
Auns
Šo zīmi pārvalda Marss, ķermenī tā atbild par galvu, seju, smadzenēm, galvaskausu.
Auniem raksturīga nicinoša attieksme pret slimībām. Taču sevis pakļaušana fiziskajai un garīgajai pārslodzei novājina organismu un paver ceļu arī dažādām kaitēm: veģetatīvās nervu sistēmas lēkmēm, ādas slimībām, atmiņas traucējumiem, reiboņiem, aterosklerozei. Aunam jāievēro bauslis: «Profilakse nav nekas apkaunojošs.»
* Auna zīmē dzimušajiem ieteicams dzert piparmētru, vilkābeļu, bārbeļu, nātru, ceļmallapu, kadiķu, dadža, mežrozīšu, gaiļbiksīšu novārījumus.
Avitaminozei ziemas periodā lieliski noderēs mežrozīšu augļu novārījums. Apmēram 50 auglīšus pārlej ar litru verdoša ūdens un vēl pavāra kādas 10-15 minūtes. Ļauj nostāvēties 8 stundas, dzer pa tasītei trīs reizes dienā.
Lai nomierinātu nervus, kaismīgā temperamenta izraisīto stresu un tam sekojošās galvassāpes, citronmelisu vai piparmētras aplej ar krūzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties 40 minūtes, dzer pa trešdaļglāzei dienā.
Ļoti garšīga tēja ir no sarkanā āboliņa uz pusēm ar ugunspuķi. Tai piemīt nomierinoša un pretiekaisuma iedarbība, palīdz arī pret galvassāpēm, nervu izsīkumu.
Vērsis
Vērša zīmes valdniece ir Venera. Tā atbild par kaklu, rīkli, barības vadu, urīnpūsli, kakla skriemeļiem, smadzenītēm.
Tipisko Vēršu raksturīgākās īpašības ir pārmērīga ietiepība, drūmas domas; diezgan noslēgti, tomēr pēkšņi var «uzliesmot» - gan dusmās, gan arī neprātīgā līksmībā. Patīk komforts. Drīzāk skeptisks un būs gatavs uz sliktāko scenāriju nekā lidos nepamatotā optimismā. Dziļi iekšā viņos sēž bailes no slimībām. Iepriekš minētās īpašības var būt par iemeslu kakla un ausu sāpēm, dzimumorgānu slimībām, astmai, gremošanas traucējumiem (tos gan veicina arī Vēršu tieksme brangi un labi paēst).
* Vēršiem īpaši noderīga būs piparmētra, dziedniecības alteja, ķirsis, krustnagliņas, pīlādzis, āboliņš, brūklenes, avenes, vērmele, ceļmallapas, biškrēsliņš.
Pret raksturīgajām kaitēm - rinītu, faringītu, angīnām - līdzēs šāds uzlējums: sajauc kopā vienādās daļās piparmētru, priežu pumpurus, asinszāli, mārsilu, aplej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties divas stundas, izkāš un skalo kaklu.
Savukārt, ja pārāk brangi ēsts, iesakām uzlējumu, kas uzlabo gremošanu: 10 g majorāna, 10 g anīsa, 15 g rozmarīna, 10 g liepziedu, 10 g mārsila (timiāna) sajauc, sasmalcina, ievāra, ļauj nostāvēties pusstundu cieši noslēgtā traukā, nokāš, dzer puskrūzi pēc pārāk brangas izēšanās.
Optimistiskāk raudzīties uz dzīvi palīdzēs šāds uzlējums: 1 daļa ārstnieciskās melisas, 2 daļas meža zemenīšu, 1/5 asinszāles, ½ vīgriežu, 1 daļa ugunspuķes lapu, 1/10 lakricas saknes. Visu sajauc un sasmalcina, pārlej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties cieši noslēgtā traukā apm. 20 min, dzer vienu, divas glāzes dienā. Garšo lieliski!
Dvīņi
Dvīņu pārvaldnieks ir Merkurs, un tā ietekme izpaužas plecos, apakšdelmos, roku locītavās, plaušās, nervu un asinsrites sistēmās.
Dvīņi tiek uzskatīti par stipru zīmi, tomēr neizceļas ar īpaši labu veselību. Viņu tieksme par visu būt lietas kursā, neparedzamās reakcijas pastāvīgi rada nervu sistēmas izsīkumu. Šie cilvēki mēdz būt nervozi un saspringti. «Dvīņu kaites» - bronhiālā astma, plaušu karsonis, bronhīts, neirīts, ādas slimības.
* Dvīņiem īpaši jādraudzējas ar baldriānu, virzu, pētersīļiem, ķimenēm, dillēm, fenheli, akāciju, alteju, raudeni.
Dvīņiem palīdz labs miegs, un, lai tas tāds būtu, var ņemt talkā šādu uzlējumu: 1 daļa gurķu mētras, 2 daļas ārstnieciskās melisas, 2 daļas meža zemenīšu (laksti ar odziņām), ½ vīgriežu, ½ sarkanā āboliņa, 1/10 lakricas saknes. Zālītes sajauc, sasmalcina, 3-4 ēdamkarotes pārlej ar verdošu ūdeni, vāra vēl 15 minūtes, nokāš, atdzesē un dzer dienas gaitā pa nelielām porcijām.
Nomierināt saspringtos nervus palīdzēs šāds uzlējums: divas daļas baldriāna sakņu, pa trīs daļām sarkanās vilkābeles ziedu un augļu, asinszāles lakstu un pelašķa. Visu sasmalcina, sajauc, pārlej ar verdošu ūdeni, ļauj ievilkties 5-6 stundas, izkāš, lieto pa ceturtdaļglāzei pusstundu pirms ēšanas 3-4 reizes dienā.
Savukārt pret elpošanas ceļu problēmām ieteicams: 20 g staģu saknes, 20 g salvijas lapu, pa 15 g priežu pumpuru un eikaliptu lapu, pa 10 g piparmētru, timiāna (mārsila) un ārstnieciskās kumelītes. Vienu ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, uzvāra un lieto karstu inhalācijām.
Vēzis
Vēža pārvaldnieks ir Mēness, tāpēc Vēžus īpaši iespaido Mēness cikli, viņi viegli pakļaujas depresijai, hipohondrijai. Mēness atbild arī par gremošanas sistēmu, tāpēc Vēžiem jāsaudzē kuņģis un citi gremošanas orgāni.
Graujoši uz Vēžu veselību iedarbojas disharmonija attiecībās ar mīļotajiem un tuviniekiem, privātās dzīves likstas - tas veido iekšējo konfliktu, neapmierinātību ar visu un visiem. Stresu «pārvāra» sevī, kas noved pie nervu darbības traucējumiem un fiziskām kaitēm. Izeju no iekšējiem pārdzīvojumiem mēdz meklēt glāzītē kā stiprāka, kas tikai padziļina emocionālo labilitāti. Ieteicams vairot optimismu, gara mundrumu, vairāk uzticēties apkārtējiem.
* No zālītēm ieteicams pievērst īpašu uzmanību ārstniecības izopam, žibulītim, baltajai rozei, dadža saknei, ugunspuķei.
Profilaktiski Vēžiem ieteicams periodiski lietot rozā rodiolas (zelta saknes), mārdadža un meža peonijas sakņu maisījuma uzlējumu - tas līdzēs novērst neirastēnisko stāvokli un pārmērīgo nemieru.
Gremošanas sistēmas traucējumu novēršanai labi derēs tēja no pelašķa, kumelītes, liepziediem, anīsa, vilkābeles (vienādās daļās).
Lielisks padzēriens Vēžu veselībai ir šāds (var lietot arī profilaktiski):
1 ēd.k. piparmētru, 1 ēd.k. kazeņu, 1 ēd.k. tumšo rozīņu, naža gals lakricas; visu pārlej ar 1 l verdoša ūdens, ļauj ievilkties stundu, nokāš; lieto siltu nelielām porcijām dienas gaitā.