2.lapa
Lauva
Šo zīmi pārvalda Saule. Savukārt cilvēka ķermenī Lauvas zīmes pakļautībā ir sirds, mugura, mugurkauls.
Lauva apveltīts ar lielu dzīvības enerģiju un izturību, tieksme uz pārmērībām gan darbā, gan atpūtā var radīt veselības traucējumus - tahikardiju, stenokardiju, muguras sāpes, locītavu sāpes, sāļu nogulsnēšanos locītavās. Tomēr Lauvu kaitēm biežāk ir akūts, nevis hronisks raksturs.
* Lauvai jādraudzējas ar asinszāli, āboliņu, sinepēm, kumelīti, dižzirdzeni, kliņģerīti, māllēpi, struteni, dadzi.
Ja moka podagra, muskuļu sāpes, reimatisms, sāpošās vietas ierīvē ar šādu izvilkumu: ārstniecības dižzirdzenes saknes samaļ, pārlej ar degvīnu (lūkojiet, lai nebūtu mazāk par 40°) attiecībā 1:4, notur septiņas dienas.
Pret reimatismu un sāļu nogulsnēšanos, arī osteohondrozi rekomendē dzert 3-4 reizes dienā pa ēdamkarotei pirms ēšanas šādu novārījumu: samaltas staģu un diždadža saknes aplej ar 1 l ūdens, vāra 20 minūtes uz lēnas uguns, ļauj ievilkties siltā vietā 4 stundas.
Pret sirdsklauvēm, neirozēm un paaugstinātu asinsspiedienu nomierinoši iedarbojas māteres uzlējums: 20 g sasmalcinātu māteru lapu pārlej ar 100 g degvīna, ļauj nostāvēties divas nedēļas istabas temperatūrā, palaikam sakratot. Tad nokāš, lieto pa 30-40 pilieniem 3-4 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.
Sirds ritma traucējumu novēršanai iesaka lietot kliņģerītes uzlējumu: 2 tējkarotes ziedu aplej ar divām glāzēm vāroša ūdens, ļauj stundu ievilkties, nokāš, dzer pa pusglāzei četrreiz dienā pēc ēšanas.
Jaunava
Uz Jaunavas zīmi attiecas mugurkaula lejasdaļa, gūžas, zarnu trakts. To pārvalda Merkurs.
Jaunavas var dēvēt par vismazāk slimību apdraudēto zīmi, taču tas neliedz tām ļoti baidīties no dažādām infekcijām. Ir divu veidu ļaudis - vieni, kuri neparko neies pie ārsta un cietīs klusējot, un otri, kuri jau pie 36,9 °C temperatūras ietīsies segās un pieprasīs visu pieejamo zāļu arsenālu - un, visticamāk, tās būs Jaunavas. Aptieciņa viņām ir gluži kā talismans, kas (viņas tic) pasargās no visa ļauna. Tieši šīs bažas un nervu saspringums nereti mēdz būt par vienu no iemesliem Jaunavai raksturīgajām slimībām: gremošanas traucējumiem, aizcietējumiem, kolītam.
* Bez aptieciņas Jaunavai pa rokai vajadzētu turēt arī pētersīļus, virzu, ķimenes, dilles, baldriāna sakni, piparmētras, ābolus, ozola mizu.
Pret hroniskiem zarnu darbības traucējumiem lieto uzlējumu, ko gatavo no asinszāles, kas vienādās daļās sajaukta ar čemuru augstiņu. 2-3 ēdamkarotes pārlej ar 0,5 l verdoša ūdens, atstāj vienu stundu ievilkties, nokāš, dzer vienādām porcijām dienas garumā. Šis novārījums palīdz arī pret paaugstinātu kuņģa skābes daudzumu.
Pret paaugstinātu uzbudināmību gatavo diļļu sēklu uzlējumu - 1 ēdamkaroti diļļu sēklu pārlej ar 300 ml verdoša ūdens un ļauj 2-3 stundas ievilkties cieši noslēgtā traukā; lieto pa 100 ml trīs reizes dienā.
Vēl viena Jaunavām ļoti noderīga tēja, kas mazinās gan spriedzi, gan stresa izraisītos kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumus: ņem 1 ēdamkaroti majorāna, piparmētras, salvijas, lavandas maisījuma (vienādas daļas), pārlej ar puslitru verdoša ūdens, cieši noslēgtā traukā ļauj ievilkties pusstundu, nokāš, lieto 2-3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.
Svari
Šī zīme iespaido jostasvietu, nieres, arī nervu sistēmu. Planēta - Venera.
Pašiem Svaru zīmē dzimušajiem dvēseles līdzsvaru (ko viņi vērtē augstāk par visu) viegli var izjaukt strīdi, sarežģījumi, sīkas nepatikšanas. Tas iespaido arī Svaru jutīgāko orgānu - nieres. Svariem raksturīgās kaites ir urīnpūšļa iekaisums, nierakmeņi, lumbago, olnīcu cistas. Nereti ikvienas fiziskās slimības priekšvēstnesis var būt stipras galvassāpes, izsitumi, nieru un urīnpūšļa darbības traucējumi.
* Svaru zālītes ir piparmētra, alteja, āboliņš, vijolīte, bērzu lapas, brūkleņu lapas, dzērvenes, vārpatas sakne, pīlādži.
Nieru attīrīšanai Svari var lietot linsēklu novārījumu: tējkaroti linsēklu pārlej ar glāzi ūdens un nedaudz pavāra. Lieto divas dienas pa pusglāzei ik pēc divām stundām. Garšas uzlabošanai var pievienot citrona sulu.
Dvēseles līdzsvaru Svariem palīdzēs atgūt šāda recepte: 1 ēdamkaroti sasmalcinātas gurķu mētras pārlej ar glāzi verdoša ūdens un cieši noslēgtā traukā ļauj ievilkties 20 minūtes, nokāš. Var pievienot medu vai cukuru. Dzer vairākas reizes dienā apmēram mēnesi.
Ja sāp galva, pirms ēšanas iesaka iedzert ceturtdaļglāzi dzeltenā amoliņa uzlējuma. Savukārt pret nieru un urīnceļu darbības traucējumiem jādzer bērzu lapu uzlējums, tīruma kosu novārījums vai vājš plūškoka lapu novārījums. Labi noder arī šāda recepte - bietes vāra uz lēnas uguns līdz sīrupa konsistencei. Dzer pa pusglāzei vairākas reizes dienā.
Skorpions
Šīs zīmes pakļautībā ir uroģenitālie orgāni, gūžu kauli. Atbildīgās planētas - Marss un Plūtons.
Skorpiona zīmē dzimušie spēj diezgan labi un ātri tikt galā ar savām kaitēm, ja vien apkārt valda miers, nevis panikas pārņemti «līdzjutēji». Skorpionu jutīgās vietas ir augšējo elpošanas ceļu gļotādas, dzimumorgāni, izvadorgāni. Var apdraudēt arī sirds un asinsvadu slimības, kā arī kakla infekcijas.
* Skorpionam draudzīgie augi: priede, pīlādzis, alveja, mežrozīte, vilkābele, smiltsērkšķi, bārbele, sausserdis, sinepes, kadiķis, vērmele, apiņi.
Inhalācijām pret kakla infekcijām ieteicams šāds novārījums: vienādās daļās liepziedi, kliņģerītes, salvija, ceļmallapas; 1 ēd.k. sasmalcināta maisījuma vāra 10 minūtes 200 g ūdens, inhalāciju veic 3-4 reizes dienā. Savukārt kakla skalošanai sajauc vienādās daļās māllēpes, salviju, asinszāli, kliņģerīti, sagatavo kā iepriekš minēts, skalo ar siltu vairākas reizes dienā.
Pret augšējo elpošanas ceļu gļotādas iekaisumu līdzēs šāda recepte: 2 g smaržīgās vijolītes pārlej ar glāzi verdoša ūdens, vāra 5 minūtes uz lēnas uguns, atdzesē, nokāš, tad skalo kaklu un lieto iekšēji pa 2 ēdamkarotēm vairākas reizes dienā.
Hroniska cistīta gadījumā sajauc vienu daļu pētersīļu, divas daļas bērzu lapu un kadiķogu. Ēdamkaroti maisījuma pārlej ar glāzi ūdens istabas temperatūrā, nostādina 6 stundas, pavāra 10 minūtes, nokāš, dzer pa 1/3 glāzei 3 reizes dienā.