Uz pasaules nav vienas laimīgās apsolītās zemes, kurp pārceļoties atrisināsies visas problēmas, kur varēs dzīvot absolūtā laimē un harmonijā. Jebkurā gadījumā kosmosā vienmēr ir kādi saspringti planētu stāvokļi, kas ietekmē tās vai citas cilvēka dzīves jomas (atkarībā no atrašanās konkrētos ģeogrāfiskos grādos, konkrētā laika posmā). Tomēr ir vietas, kur cilvēks jūtas labāk un kur dzīve sakārtojas vieglāk.
Šai tēmai plašu publikāciju veltījis žurnāls Praktiskā Astroloģija. To, kā uz Zemes projicējas planētu stāvokļi, kā sadalās kosmosa enerģija, pēta neliels astroloģijas atzars – astroģeogrāfija. Tā atbild uz jautājumiem: kur man labāk dzīvot? Kurp pārcelties, lai uzlabotos veselība, sirdslietas, bizness? Kur vislabāk pavadīt atvaļinājumu? Līdztekus šiem jautājumiem, kas būtībā attiecas uz kāda konkrēta interesenta likteņa pagriezieniem, astroģeogrāfija pēta arī valstu un pilsētu horoskopus.
Maķedonijas Aleksandra zaudējums
Astroģeogrāfija ļauj arī dziļāk izprast savas kultūras saknes, intereses, attieksmi pret pasauli. Tā ir sena zinātne, kuras pionieri bija ēģiptieši un šumeri – viņiem tā kalpoja valsts labā, īpaši akcentējot ārpolitikas virzienus – kurp un kad doties iekarot kādu teritoriju, no kā jāpiesargās, kuram izdevīgāk padoties bez cīņas.
Astroloģijas vēstures annālēs ir piemērs par Maķedonijas Aleksandru, kuru galma astrologs brīdināja nedoties iekarot Indiju, sak', būs slikti, ne tev, Lauvam, Vēža reģions pa zobam. Nepaklausīja lepnais Aleksandrs, un beidzās tas viņam bēdīgi –pārejot Hifasas upi, paša karaspēks atteicās paklausīt. Indijas tropiskā daba, lieti un negaisi, slimības un nogurums no karagājiena – tas viss radīja neapmierinātību karapulkos. Karaspēks prasīja Aleksandram atgriezties mājās, un nekāda Indijas iekarošana nesanāca.
Senie astrologi ņēma vērā vairākus aspektus, pēc kuriem tika noteikta tā vai cita reģiona piederība kādai zodiaka zīmei. Pirmkārt, apkārtnes reljefs. Piemēram, klintis ir Saturna (Mežāža valdnieks) pārziņā; piekrastes pļavas, palienes, dārzi – Veneras (Svari, Vērsis), jūra, purvs – Neptūna (Zivis) utt.
Nācijas raksturs
Valstīm un arī pilsētām ņem vērā arī tajā mītošās tautības, jo nevar noliegt, ka ikkatrai no nācijām piemīt savs raksturs un mentalitāte. Psihologi ar jēdzienu «nācijas raksturs» apzīmē kādas kopīgas iezīmes, ko cilvēku kopiena ieguvusi daudzu gadsimtu garumā. Tās ir tradicionālas reakcijas uz apkārtējo pasauli, iesakņojušās uzvedības un rīcības normas. Arī – sabiedrības vērtību sistēma, kas izpaužas gan apzinātā, gan neapzinātā līmenī. Nacionālais raksturs un ģeogrāfiskā ainava ir cieši saistīti viens ar otru un savstarpēji cits citu arī ietekmē.
Pilsētas dzīvo savu dzīvi
Nosakot pilsētas zodiaka zīmi, tika un tiek joprojām ņemti vērā arī citi aspekti, piemēram, vairākuma reliģiskā piederība, valoda, vietējās tradīcijas, ģerbonis un karogs.
Tomēr laika gaitā priekšstats par pilsētu mainās, vēsture iezīmē jaunas līnijas. Tāpēc astroģeogrāfiskās atbilstības, pēc kurām vadījās senatnē, tagad reizēm šķiet apšaubāmas, un mūsdienu astrologi izmanto arī citas metodes, piemēram, par izejas punktu ņemot pilsētas dibināšanas laiku (ja tas zināms). Vienai pilsētai var būt arī vairākas zodiaka zīmes un katram pilsētas rajonam sava zīme.
Pilsētai horoskops darbojas līdzīgi kā cilvēkam – pēc tā var noteikt gan raksturu, gan attīstības tendences, gan vājās vietas, gan arī savstarpējo mijiedarbību ar pasauli. No astroģeogrāfijas skatupunkta pilsēta ir dzīvs organisms, kurā mītošie ļaudis ar savām domām, vārdiem un darbiem rada ietekmi uz apkārtējo pasauli, raksta Praktiskā Astroloģija.
http://news.lv/Neatkariga_Rita_Avize_Latvijai/2014/12/05/astrogeografija-vai-eksiste-laimiga-zeme