Nākamajā gadā, turpinot ar atbildīgajām iestādēm sarunas par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu kultūras pasākumiem, Latvijas Pasākumu producentu asociācija (LaPPA) aizstāvēs savu piedāvājumu, kas paredz 12% PVN likmi visu kultūras un izklaides pasākumu ieejas biļetēm neatkarīgi no rīkotāju piederības privātajam vai valsts sektoram.
Asociācijas pārstāvis Gints Putniņš aģentūru LETA informēja, ka LaPPA šādu piedāvājumu jau izteikusi agrāk un plāno turpināt aizstāvēt arī nākamā gada sākumā sarunās ar Kultūras un Finanšu ministrijām, lai līdz 2017.gadam tiktu pieņemts izsvērts un visām pusēm pieņemams lēmums, kas jau no 2017.gada varētu stāties spēkā.
Patlaban LaPPA ir apmierināta ar pieņemto lēmumu atlikt PVN likmes piemērošanu kultūras un izklaides pasākumiem no nākamā gada.
LaPPA uzskata, ka nekādā gadījumā nedrīkst šķirot kultūras pasākumus pēc to rīkotāju piederības privātajam vai valsts sektoram vai kādiem subjektīviem mākslinieciskiem kritērijiem. Pēc asociācijas domām, visiem būtu jāpiemēro PVN likme 12% apmērā. Izņēmums varētu būt sabiedriskā labuma organizācijas un tādi valstij nozīmīgi pasākumi, piemēram, kā Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki.
Jau ziņots, ka 30.novembrī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par PVN, vienojoties atlikt ieceri par PVN piemērošanu kultūras pasākumiem.
Iepriekš bija plānots vairs nepiemērot atbrīvojumu no PVN kultūras komercpasākumiem, proti, tiem tika plānots piemērot PVN standarta likmi 21%.
Pret šo ieceri iestājās nozares pārstāvji - Latvijas kultūras dzīves dalībnieki atklātā vēstulē, ko parakstījusi 241 persona, aicināja valsts augstākās amatpersonas nepieļaut 21% PVN piemērošanu kultūras un izklaides pasākumiem, iepriekš pret šādām izmaiņām notika arī protesta akcija pie Saeimas. Arī sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" notika parakstu vākšana par samazinātas PVN likmes 12% piemērošanu kultūras un izklaides pasākumu ieejas biļetēm.
Vēlāk, pēc amatpersonu tikšanās ar prezidentu Raimondu Vējoni, panākta vienošanās atlikt PVN piemērošanu kultūras un izklaides pasākumiem līdz 2017.gadam. Kultūras ministrija sadarbībā ar Finanšu ministriju sāks darbu, lai izstrādātu iespējamo regulējumu, kā nodalīt paaugstinātā PVN piemērošanu nacionāliem un ārvalstu kultūras pasākumiem.
Piemērojot 21% PVN likmi kultūras un izklaides pasākumiem, papildu ieņēmumi valsts budžetā tika prognozēti 3,1 miljona eiro apmērā ik gadu.